Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

aynen canım ya benimde kayınpederler ilk defa evime gelecekler halıları yıkamaya bile verdim bir telaşki sorma ne yemek yapıcam güzel ağırlayabilecekmiyim çok fazla stresindeyimmmm

of kızlar of yaaa içim karardı napıyosunuz siz yaaa delirdiniz mi?

bakın şu hayatta en önemli kişi sizsiniz.siznden daha değerlisi yok. her arkadaşıma yazdığım egzersizlerde defalarca tekrarladığım bişey var. HİJYEN HİJYEN ya mum kullanmayı zaten önermiyor doktorlar parmak egzersizini asla yapamayacak olanlara dilatör tavsiye ediyor ki onu en son çare olarak kullanıyor. kimi kulak çöpü kimi mum deliricem ben burda panik atak oldum yapmayın kızlar lütfen ya hayatınız bu kadar basit değil. o bakkal mumunun içinde ne mikroplar saklı üstelik içerde ne bıraktığını bilmiyorsunuz. vajinismusu yeneyim derken bilmediğimiz mikroplarla uğraşmak zorunda kalmayalım lütfen.

daha vajinayı tanımadan egzersize başlamayın. egzersizin ilk başlangıcı vajina yapısını incelemektir. ben tam 1 hafta anlamaya çalıştım yapıyı. ilk başta internetten resimlerini bulup anatomik yapıyı inceleyin sonra ayna egzersizi bol jelle dudaklarını açıp bakın inceleyin. idrarın geldiği yere çubuk sokarsan ne olur arkadşım canını sokaktamı buldun sen. uzattıkça uzattım biliyorum ama lütfen kendinize değer verin bilmeden bişeyler yapmayın. önce kendi vücut yapınızı öğrenin dokunun parmak egzersizi yapıp yapamayacağınıza öyle karar verin.

parmak egzersizi neden önemli diye daha öncede yazdım yine yazayım içerdeki dokuyu hissedin diye parmakla yapın diyor uzmanlar. eş parmağıda birbirinize olan güven duygunuz artsın diye nerde kasıldığını eşinde anlasın diye. dilatör kullanmayın demiyorum ama önce parmak egzersizlerini deneyin.

ve mumla dün egzersiz yapan arkadaşım isimleri aklımda tutatmıyorum, sana tavsiyem penis denemesi için acele etme henüz çok erken. yinede sen bilirsin ama bir süre parmak egzersizine devam et en azından 15 gün sonra eş parmağına geç sonra penis denemesi 3-5 günde çözülecek bişey değil malesef lütfen acele etmeyin en sonunda yeneceksiniz inanın ama acele ettikçe ümitsizlik artar acele etmeyin zaten o gün geldiğinde siz bunu hissedeceksiniz. aman bi deneyimle olmuyor...

bugün p....nis denemesi yapmadım ama her gün daha da ilerliyorum bayram sonuna bu iş tamamdır galiba kurtulacağım şu berbat şeyden egzersizler inanılmaz faydalı oldu dokunmaya bile korkuyordum
ama mumdan sonra neye geçmeliyim emin değilim

Son düzenleme:

Canım benim bir izin günüm bugün olduğndan pazartesiye bıraktım işi gücü yarın da benim maratonum olacak. işten gelicem saat 3-4 gibi temizliğe koylacağım. griple boğuştuğumdan ara verdim temizliğe. size kolay gelsin hamarat kızlar sizi

aynen canım ya benimde kayınpederler ilk defa evime gelecekler halıları yıkamaya bile verdim bir telaşki sorma ne yemek yapıcam güzel ağırlayabilecekmiyim çok fazla stresindeyimmmm

hemşom diye demeyeceğim ama sivaslıların yemekleri de temizliği de mikemmel olur.. valla kayınpederler şanlı

crescent ve elifnil arkadaşım teşekkür ederim.inşallah ben de zamanla ilerleme kaydedebilirim.alevsi arkadaşım kimse isteyerek mum ve kulak çöpüyle denemiyor ki zaten.inan ki ben de çok tedirgin oldum ya mikrop falan kaparsam diye ama o kadar çaresiz hissediyosun ki kendini o an biyerden başlıyosun bi şekilde.şahsen ben de parmakla başlamak isterdim ama henüz kendimi o kadar hazır hissetmedim.biraz daha zaman tanıdım kendime.inşallah zamanla o da olur.bu arada herkese şimdiden iyi bayramlar arkadaşlar.güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.

crescent 84 arkadaşımıza çoook teşekkür ederim mesajını geç gördüm ve ne yazık ki henüz özel mesaj gönderemiyorum dediğini uygulayacağım umutluyum :)

crescent84 tşkkr ederim ilgin için cnm,,yeni üye oldugum için karşılık yazamıyorum.. dediklerini uygulayacagım inş. bende en kısa zamanda oldugunu yazarım :) beni sizden başka kimse anlamaz iyiki bulmusum burayı:13:

merhaba arkadaşlar. benim sorunum ilişki sırasında vajinada yanma ve acı yüzünden ilişkiye girememekti. ne yapacağımı bilemediğim için önce muayene oldum. doktor zarla ilgili bi problem olmadığını söyledi. bu forumda okuduğum birkaç bilgiden faydalanarak emla krem ve gleitgelen kayganlaştırıcı krem kullandığım ilk gece acısız birleşme yaşadım. 2 ay sonunda bu sorundan kurtuldum. emla kremin zararlı olup olmadığını bilemediğim için çok az kullandım (bir tüpün beşte biri kadar). bu dertle uğraşan arkadaşlar herşey çok kolay oluyormuş. emin olun hiç planlamadığınız bir an herşey bitecek. bana yol gösteren forum yazarlarına teşekkürler..

Son düzenleme:
Herkese slmmm....
Nasılsınız bayanlar...
Var mı yenen arkadaşlar
bu hafta hiç girmedim çok geçmiş sayfalar okumaya üşendimde birazcık :119
bu arada yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz...
Kısa sürede yenmeniz dilegiyle..........

tatlım ona kendini hazırlaman için yapman gereken ilk şey ayna egzersizi bi ayna egzersizini dene dışardan dokun evir çevir hemen parmağı yerleştirmeye kalkışma. diyorum ya senden daha değerli hiç bişey yok şu hayatta...

Herkesin dilatör alma imkanı olmayabiliyor...

Egzersiz öncesi (parmak egzersizi özellikle) tırnaklar kesilip,temizce yıkanırsa, (isteyen ameliyat eldiveni takabilir)

Vazelin,bebe yagı vb. dışında vajina phına uygun kayganlaştırıcı,ultrason jeli vs kullanılırsa,

Mum egzersizi sırasında,mumun üzerine prezervatif geçirilirse hiçbir saglık sakıncası bulunmaz...

Sanki vajinaya prezervatifsiz giren penisler çok mu hijyenik diye sormak geliyor içimden... Erkeklerin hijyene o kadar dikkat edeceklerini düşünmüyorum çünkü...

Son düzenleme:
bu arada ben sistit oldum sanırım..alttan alttan bir yanma geliyor :83: evde purinol var o da bitmek üzere...bol su içmekten başka önerisi olan var mı? eczaneler kapalı malum :/

Canım ne kadar dikkat edersek edelim hem egzersizler de olsun hem ilişkide olsun ilk zamanlar enfeksiyon kapma olasılığın yüksek. ama bu dünyanın sonu değil canım. hap atıyosun bitane geçip gidiyo. yani sen şimdi egzersizlere odaklan. kulakçöpünü iyice sabunla dezenfekte et durula öyle kullan. aparatlarını da. ben öyle yapmıştım kaldıki ben günde 5-6 kez çamasır değiştirirdim ama yine de enfeksiyona yakalandım ama 2 fitil yolladım içeri bişi kalmadı. demem o ki sen yine de tedbirini al ama enfeksiyona odaklanıp egzersizlerini aksatma kuzumç hadi bakalım bu bayram hepinizin bayramı olur inşallah HERKESİN BAYRAMINI KUTLARIM KIZLARRRR

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…