Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canim evet benim zorlandigim yer vajinin icindeki 2. bogum dedigin yer iste.
mumda da orda cok takildim, 1. ve 2. boy dilatörle de. zaten ilk 5 santimde
cok zorlanmiyorum acikcasi, sadece 5 den sonrasinda. ama egzersize devam
etmekten baska bir cözüm yok..

önemli olan dar yeri geçmek.. parmagının ucu havalandığı olmuyor mu ? yani ilk 5 cm demişsin zaten egzersizler ilk 3-4 cm lik kadar yer için.. diğer bölge zaten açık... zaten orasıda 10 cm bebişim.. ama dar yeri geçemiyorsan ilk boğumu gevşetip daha sonra diğer kısmı gevşetmeye başlarsın.. ama dediğim gibi parmagında boşlugu hissediyorsan daha ilerisine girmene gerek yok önemli olan dar yeri gaçmek...

kızlarrrrrrrr bu yumurtlama dönemi haricinde hamile kalınmaz di mi ? eşim kondomsuz ilişki istiyor ... ama ben bu 3 ay içinde hamile kalırsam 2.dönem finallerde şişik zor vaziyette geçerim sınavları ..son senem.. ocakta istiyorum bebiş ama şimdi de korkuyorum ... acil cevap... olmaz di mi ... yumurtlama dönemimi atlattım.. ufffff

canım hamilelik mucizevi bi durum... bazen hiç bir sorun yokken korunmadan yaptığın halde yıllarca gebe kalamayabilirsin ama bazılarıda regl döneminde bile ilişkiye girince hamile kalabiliyomuş kalanlar varmış...ben cep telimden kontrol ediyorum yumurtlama dönemlerinde % 99 gösteriyor diğer günlerde yumurtlama dönemlerine yakın olan zamanlarda % 84 - % 78 - % 56 vs. gidiyor...bunu bilmek imkansız sana gelecek velet fırlama bişeyse tüm dağları aşar gelir diyim ben sana kaydirigubbakcemile2

canim ben dilatörle yapiyorum ya, komple girmesi gerekiyor vajiyi yenmek icin saniyordum yaaa..
ilk 5 te pek zorlanmiyorum ki, asil mesele bende 5 ten sonrasi.
bundan sonrasi moralimi bozuyor iste.
ama senin de dedigin gibi, ben o zaman ilk 5 santimi genisleteyim, bunu cabucak
basarabiliyorum nasil olsa.
gerisi belki sonra kendiliginden gelir insallah..
tamam kizlar, artik hedefim 4. boy dilatörle ilk 5 santim.
o zamana kadar sizi daha fazla bu 5 ile mesgul etmicem yerimseniben

yok canım ben parmağın 2. boğumunun bitimine kadar çalıştım... daha sonra eşimin parmağını dibine kadar aldım.. yani sen o ilk yeri geçsen genişletsen yeter...dediğim gibi ( dr ın iddiası ) ilk kısım kasılıyormuş..

offfss o zaman ben kocamı pre...tife ikna edeyim (

merhabalar kızlar bugün doktora gidiyorum vajinamda şişlik oluştu korkuyorum dua edin bana pazartesi hberlerini veririm neymiş ne deilmiş diye .kendinize ii bakınnn

ay ben msjını yeni gördüm canım ya ben bi cee diyip kaçıyorum hemen uzun uzun kalamıyorum burda bebiş var evet biraz riskli durumum ama :ecrin_bebek:..
canım pozisyon zamnla olur kasılmaların geçmeside sık sık ilşkiyle aşılıcak insallah kasıldıgında kegel ve nefes egzerszleri yapabilirsin bide her sey güzel olucak buna inandır kendini bayanssulusmile

günaydın canım geçmiş olsun...p.tesi haberini bekliyoruz güzelim...

VENUSLUM :) güzellik tanrıçam :)) dün gece kötü birşey oldu... eşim söz verdi,içeriye boş...mayacağına dair .. ve öyle kılıfsız girmek istedi ...fakat ben yine vajinismuslu gibi oldum.. yani orası kaskatı oldu... akşam eşimin parmağını bile alamadım ki biz normal ilişkiye başlamıştık seriydik.. demin yine denedim 3 parmağımı şimdi oldu...

ama ama rüyalarım da çok kötüydü hamileymişim... daha bilmiyorum güya kusuyorum işte falan filan...sonra test yaptırıyorum eşim alıyor sonucları elime çocuk külotlu çorabı veriyor ..hayır diyorum olamaz..derken uyanıyorum .. rüya çok korkunç değil ama ben ter dökerek uyandım sıkıntı bastı... eşimle birşey keşfettik eşim en başından beri kılıfsız ilişki istiyor ben bu zamana kadar plastik için mi bekledim diyordu.. acaba ben ondan mı vajinismus oldum.. o kadar yaşadığımız ilişkiden sonra bir daha bunu yaşamam sanıyordum.. normalde vajiliyken ağlamadım ama dün gece çok kötü oldum.. şimdi kılıflı da ilişkiye giremezsem diye korkuyorum................. ne saçma bir geceydiiiiiiiiiiii

Son düzenleme:

Canımcım çok kafana takmışsın...bak biz vajililer çok hassasuz bazı konularda en ufak bişeyi kafamıza takıp onu büyütüp duruyoruz sonrada beyin onu ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor..tamamen psikolojik kasılman ve sende bunun farkındasın...o yüzden bir an önce farklı bir şeye yönlendirmen lazım kendini...senin prezervatifle olmasını istemen sadece korunma amaçlımı yoksa başından beri alışkanlık yaptığın içinmi ? doğum kontrol hapı kullanabilrsin korunmak için.... her erkek kılıfsız olmasını ister çünkü daha çok zevk alır ben mantar olduğumda aldık ama hiç kullanmadık dün akşam kullandım ilk defa farkını anlamadım pek...sen güçlü bi kadınsın bunuda aşacaksın ama beyninin sana gereksiz kuruntular yaşatmasına izin verme...ayyyyy bende aylardan sonra çok ilginç bi rüya gördüm tabirine bakmam lazım kaydirigubbakcemile2

onu bile erteliyorum sadece işaret parmağımı bkeresnde çok az içeri alablmiştim..

ama ben evlenmeden önce kullanmıştım o hapları..yani evlenmeden önce başlanıyor ya.. depresyon yaptı bende ... deli gibi uyuyordum ki ben fıkır fıkırımdır... dr a gittim psikiyatr a ilacı bırak dedi.. yani haplı korunamıyorum yani... başka şekli var mıdır şunun... eşime güvenmiyorum hani ya kaçarsa diye dışarı olayı da olmuyor.. en sağlamı kılıftı... eşimde haklı biliyorum ama... şu üç aydan sonra zaten bebek denemelerine geccez ama şimdiden korunmazsak bi de olursa ben yanarım.... offfffffff vaji bitti korunma trafiği başladı....... acaba iğne de depresyon yaapar mı ? bir de hapları bebek yapmaya karar verdikten sonra 3 ay ilaç kullanmayıp daha sonra bebek denemesine geçilmesi gerekiyormuş.. sakatlık olabiliyormuş...(sağlıkocagında söylemişlerdi) şimdi zaten başlayamam......... ya iğne çözüm olacak ya da okul bir dönem daha uzayacak........... napayım ????????

aslında bende netten baktığımda kalın zar diye bişey yok die biliorum ama dr. öyle diynce bende öyle olduğunu düşünmeye başladım:S

al işte bir de dr girdi beynine....
bende jinekoloğa gitmiştim ... açmıştım lop diye dr bana sen kesinlikle vaji değilsin demişti... ben vajinismusum diyorum eşim yakıştırmıyor dr hayır diyor ama insan kendini bilir..bu hastalığı yenebilmen için ilk önce yüzleşmen gerek , kabullenmen gerek ve tedaviye adım atman gerek... ( he bi de bir özel hastanenin psikiyatrına gittim,işte anlattım zevk aldığımı orgazm olduğumu söyledim o da değilsin dedi yaşil receteli bir ilaç verdi dolabından içtim sızdım o gece de yapamadım) bu işi en iyi biz vaji tecrübeliler ve vaji üzerinde çalışan psikologlar anlıyor)) diğer dr lar ya zarı alırlar,ya ilaç verirler ya botoks yaparlar.. bir de haydar dümencim gibi reçete yazarlar he bir de yine dümencim gibi muaynanesinde birleştirirler ...psikolojinin içine ederler..

zar kalın da olmuyor diyelim... parmağını neden sokamıyorsun... zar 1 2 cm içeride .... canımcım problemli bir günümde fazla motive edemem ama bir an önce gerçekleri gör bizim kadar zaman harcama.....

bence iğne yaptırma çünkü çocuğunun olmasını zorlaştırıyor adet düzenini bozuyor vajiden sonra birde çocuk aramak için uğraşma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…