Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ama ben evlenmeden önce kullanmıştım o hapları..yani evlenmeden önce başlanıyor ya.. depresyon yaptı bende ... deli gibi uyuyordum ki ben fıkır fıkırımdır... dr a gittim psikiyatr a ilacı bırak dedi.. yani haplı korunamıyorum yani... başka şekli var mıdır şunun... eşime güvenmiyorum hani ya kaçarsa diye dışarı olayı da olmuyor.. en sağlamı kılıftı... eşimde haklı biliyorum ama... şu üç aydan sonra zaten bebek denemelerine geccez ama şimdiden korunmazsak bi de olursa ben yanarım.... offfffffff vaji bitti korunma trafiği başladı....... acaba iğne de depresyon yaapar mı ? bir de hapları bebek yapmaya karar verdikten sonra 3 ay ilaç kullanmayıp daha sonra bebek denemesine geçilmesi gerekiyormuş.. sakatlık olabiliyormuş...(sağlıkocagında söylemişlerdi) şimdi zaten başlayamam......... ya iğne çözüm olacak ya da okul bir dönem daha uzayacak........... napayım ????????

canım bence bir jinekoloğa git ve durumu anlat en iyi çözümü o söyleyecektir....herkesin yapısı farklı olduğu için biz kendimize göre değerlendiriyoruz ama o seni güzelce muayene edip hangi korunma yöntemiyle 3 ay güvenli korunabileceğini söyleyecektir...dozu daha düşük olan bir d.k. hapı bence daha mantıklı gibi opuyorumnanaktanbirde ilk 1-2 ay hap zaten bünyeye alışana kadar vucud düzenini ciddi biçimde etkileyebiliyor ben mesela ilk hapa başladığımda ölüyodum bulantıdan 1,5 ay öldürdü beni bulantı ama sonraki aylar çok rahat ettim...kilo verdirmese devam edecektim ama çok kilo kaybettirdi bana gerçi iyi oldu baya çıtır çerez oldum zemuszemus

önemli olan dar yeri geçmek.. parmagının ucu havalandığı olmuyor mu ? yani ilk 5 cm demişsin zaten egzersizler ilk 3-4 cm lik kadar yer için.. diğer bölge zaten açık... zaten orasıda 10 cm bebişim.. ama dar yeri geçemiyorsan ilk boğumu gevşetip daha sonra diğer kısmı gevşetmeye başlarsın.. ama dediğim gibi parmagında boşlugu hissediyorsan daha ilerisine girmene gerek yok önemli olan dar yeri gaçmek...

kızlarrrrrrrr bu yumurtlama dönemi haricinde hamile kalınmaz di mi ? eşim kondomsuz ilişki istiyor ... ama ben bu 3 ay içinde hamile kalırsam 2.dönem finallerde şişik zor vaziyette geçerim sınavları ..son senem.. ocakta istiyorum bebiş ama şimdi de korkuyorum ... acil cevap... olmaz di mi ... yumurtlama dönemimi atlattım.. :KK43: ufffff

canım yaşın kaç? ben 26 yaşındayım ama artık olsun bence . bu arada doktora gittim bugün. kistim kaybolmş :))))))) çoook mutlu oldumkaydirigubbakcemile3 hemen çocuk yapıcam 30 dan sonra yumurtalar yarı yarıya iniyomş duyduğuma göre :KK43:

canım yaşın kaç? ben 26 yaşındayım ama artık olsun bence . bu arada doktora gittim bugün. kistim kaybolmş :))))))) çoook mutlu oldumkaydirigubbakcemile3 hemen çocuk yapıcam 30 dan sonra yumurtalar yarı yarıya iniyomş duyduğuma göre :KK43:

hayatım çok sevindim geçmiş olsun madem çocuk istiyosun ozaman preseed plus var onu kullanmanı tavsiye ederim topik var preseed kullananlar adı altında oraya bir bak istersen :)))

onu bile erteliyorum sadece işaret parmağımı bkeresnde çok az içeri alablmiştim..

canım hepimiz burda yendik doktor benim peşimde koştu hatta ama ben burayı tercih ettim egzersizlerime hırs ederek yendim sende biran önce egzersizlerine başlamalısın ki bu durumdan kurtulasın diceksin ki benim için çok zor çok imkansız inan hepimiz çok kötü vakalardık imkansızı başardık burada hatta sana en güzel örnek aypar arkadaşımız 17 senelik evli buraya gelerek egzersizlerini yaparak 17 senenin acısını çıkardı yani sende yapabilrsin canım yeterki iste yapamayacağın hiçbişy olmaz :1hug:

ya yapacağım bende 3 ay sonra fakat finallerde 7 8 aylık falan olmak istemiyorum.. 5 aylık olsun yani benim okulumu etkilemesin...bir dönem daha uzattırmasın... yani o yüzden yoksa benim yaşım küçük 23 ama eşim 35 yani yapmamız gerek..bir de iş hayatına başlamadan çocuk 2 yaşına gelinceye kadar çalışmam diyorum ... ama şu aylarda olursa final sınavlarımı etkiler... ben ise okuldan çok sıkıldım artık hem açıktan hem normal okuyorum... kurslar vesayreler artık uzasın istemiyorum... bir dönem daha katlanamam... hem zaten o bir dönem bebeğin en küçük zamanına rast gelir 1 yıl daha uzar ..offf yani benim zaman sıkışıklığım var...

canım bence bir jinekoloğa git ve durumu anlat en iyi çözümü o söyleyecektir....herkesin yapısı farklı olduğu için biz kendimize göre değerlendiriyoruz ama o seni güzelce muayene edip hangi korunma yöntemiyle 3 ay güvenli korunabileceğini söyleyecektir...dozu daha düşük olan bir d.k. hapı bence daha mantıklı gibi opuyorumnanaktanbirde ilk 1-2 ay hap zaten bünyeye alışana kadar vucud düzenini ciddi biçimde etkileyebiliyor ben mesela ilk hapa başladığımda ölüyodum bulantıdan 1,5 ay öldürdü beni bulantı ama sonraki aylar çok rahat ettim...kilo verdirmese devam edecektim ama çok kilo kaybettirdi bana gerçi iyi oldu baya çıtır çerez oldum zemuszemus

anladım çıtır hanım... eşime güvenmiyordum.. dün gece denedik ve hakikaten içime patlamadı.. bir de beni ikna etti..öyle birşey olursa ertesi günü hapı varr dedi... dün gece korktuğuma değmemiş vaji sendromu yaşamadım.. ama yine de jinekoloğa gideceğim.. teşekkür ederim canım..bugün rahatlamış bir haldeyim :)) vaji sendromu arada olacak galippa :))

canım hepimiz burda yendik doktor benim peşimde koştu hatta ama ben burayı tercih ettim egzersizlerime hırs ederek yendim sende biran önce egzersizlerine başlamalısın ki bu durumdan kurtulasın diceksin ki benim için çok zor çok imkansız inan hepimiz çok kötü vakalardık imkansızı başardık burada hatta sana en güzel örnek aypar arkadaşımız 17 senelik evli buraya gelerek egzersizlerini yaparak 17 senenin acısını çıkardı yani sende yapabilrsin canım yeterki iste yapamayacağın hiçbişy olmaz :1hug:

çok sağol cnm inşallah....

arkadaslar merhabalar ..bugün ikinci merhabam.. cevrenizde panik atakli biri olup tedavi oldugu önerebileceginiz dr var mi ? bugün bir yakinimizin ekimden bu yana gece ölecegini düsündügünden uyumadigini ögrendik... zamaninda esimde gecirdigi icin bu hastaligi bize sordular ..fakat arastirdik esimin dr u ölmüs... sizin önerebilceginiz biri var mi ...berlinde yasiyor fakat elin almani da türk aile yapisini bilmediginden tedavi edememis yani tatmin olmamis...burada yurtdisinda yasayan arkadaslar da var onlairn da bu konuda bilgisi varsa paylassin lütfen... biliyorum arkadaslar burasi vajinismus formu fakat bu psikolog olayi nasil bir para sizdirma oyunlari oldugundan netten bakip bayana dr öneremiyoruz.. önerisi olandan rica ediyorum......

ya yapacağım bende 3 ay sonra fakat finallerde 7 8 aylık falan olmak istemiyorum.. 5 aylık olsun yani benim okulumu etkilemesin...bir dönem daha uzattırmasın... yani o yüzden yoksa benim yaşım küçük 23 ama eşim 35 yani yapmamız gerek..bir de iş hayatına başlamadan çocuk 2 yaşına gelinceye kadar çalışmam diyorum ... ama şu aylarda olursa final sınavlarımı etkiler... ben ise okuldan çok sıkıldım artık hem açıktan hem normal okuyorum... kurslar vesayreler artık uzasın istemiyorum... bir dönem daha katlanamam... hem zaten o bir dönem bebeğin en küçük zamanına rast gelir 1 yıl daha uzar ..offf yani benim zaman sıkışıklığım var...

hmmm canım yaşında küçükmüş vakit var aslında :KK28: ama hayırlısı olsun be canım eşin 35 yaşında bence onu da anlamalısın. peki sen anlattınmı bu şekilde eşine de.. yani mutlaka anlatmışsındır tabi ne şekilde karşıladı illaki olsn diyosa vardır bunda da bir hayır canım.. hayırlısını dile .. hem hemen olucak diye bişi yokki.. derslerine de çalışırsın belkide ağır geçmez hamileliğin canım.. dimi:KK31:

gözün aydın canımcım :KK8:

zümrütcü hoşgeldin :KK54: nasılsın nasıldı sınavın??? iyi geçti mi :)) temelli geldin artık dimi gitmek yok :KK39: bu arada ben de bir hafta olamayacağım sanırım ara ara girmeye çalışıcam nete ama :KK43:( benimde haftaya sınavım var. spk sınavım. çalışmam gerek bakalım umarım iyi geçer nasılsın bu arada sağlığın nasıl :KK34:

anladım çıtır hanım... eşime güvenmiyordum.. dün gece denedik ve hakikaten içime patlamadı.. bir de beni ikna etti..öyle birşey olursa ertesi günü hapı varr dedi... dün gece korktuğuma değmemiş vaji sendromu yaşamadım.. ama yine de jinekoloğa gideceğim.. teşekkür ederim canım..bugün rahatlamış bir haldeyim :)) vaji sendromu arada olacak galippa :))

haa evet bu arada ben öyle durumlarda hep ertesi gün hapı alır içerim bişicik olmaz :) ama sen madem korunmak istiyorsun en zararsızı bence doğum kontrol hapı.. iğne filan asla tavsiye etmem canım.

canım sitenin arama butonuna preeseed kullananlar yazarsan eğer çıkar ama sen doğal yolla dene hayatım olmazsa girersin buraya bende bebek derdindeyim biliyosun eşimde varikosel var bizde bu önümüzdeki 2 hafta sürecinde doktora gidip ameliyat olacak eşim ameliyattan sonra 6 ay sürecine giricem 6 ayın sonunda da hamiş olurum inşallah :21:

X