Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba arkadaşlar ben şu an şehir dışındayım dilatörlerim yanımda değil parmakla egzersiz yapıyorum krem vs de kullanmıyorum. 2 parmak gayet rahat oluyor biraz daha ileri seviye olsun diye 3 parmakla denemek istiyorum ama 3 parmakla nasıl yapıyorsunuz öneriniz var mı 3 parmağı aynı anda girişe yerleştirme işini beceremedim
Önce 2 parmak yap sonra o şekildeyken 3.parmağı getir yanlarına ilk başta böyle dene bir iki kere yapınca 3ü aynı anda oluyo zaten

Olacagına dair umudum yok da ama denenebilir arada. Ben 4e yeni geçicem daha, yapamazsak , neyse 4ten sonra yine deneriz daha hepsini tamamlamadım zaten derim moralim bozulmaz diye düşünüyorum
Ben 3ten sonra denemiştim olmamıştı o kendime güvenimi sarsmıştı ara vermiştim tüm çalışmama 🥺 o nedenle bence tüm boyları kolayca ve tamamen yapıp eşliye geçmek daha mantıklı gibi geliyor.
Son boy ile güzelce çalışıp tamamen itemesem bile rahatça tak çıkar yaptıığımda uzun süre çalışıp hemen arkasına eşli denemem olmuştu

Ben de ayrı duruma çoook düştüüüm. En son sinirlenip yetti ya sen yapabiliyorsun. Artık ne olacaksa olsun diyip hızlıca ittiriyordum. Ve biliyor musun oluyordu. Olamama sebebi o an kendine kıyamaman. Ama sen de biliyorsun sertçe ittirsen de kötü bişey olmayacak
Bende sinirlenip çalışma yaptığımda çok rahat yapıyordum. Sanırım gerçekten “kendine kıyamamak” tabiri çok doğru. Son süreçlerde çalışmalarım uzayınca eşim sen yapamayacaksın gibi yine tedavi deneyelim demişti ve aşırı hırslanmıştım ne olursa olsun gibisine bir hırsla son boy olmuştu ve o hızla ve sertlikle itildiği halde inanın acı sızı yanma kanama vs hiç olmadı.(sonrasında da çalışmalarda da ilişkilerde de hiç bir damla dahi kanama olmadı) Bir anlık cesaretle başarılacak bir şey. Biraz kendimizi itelememiz gerekli bence

kızlar aparatları içinizdeyken sağa sola doğru oynatın, en büyük boyu 5 dk içerde bekletin mesela sonra 10 15 defa dışarı çıkarıp yeniden al yapın bu süreçte krem, kayganlaştırıcı belki çok canınız acıyor deneyemiyorum diyorsanız uyuşturucu spreyden destek alın, olay tamamen kas hafızası. bir süre sonra bunlara ihtiyaç duymadan kaslarınız hatırlayıp kendini bırakacak, yapamıyorum dediğiniz şey kaslarınızın oluşturduğu his, öyle sıkıyorsunuz ki ondan olmuyor kasları bu şekilde yönetip sonrasında kas hafızası sayesinde kreme vs ihtiyaç olmadan rahatça olacak inşallah inanın buna,

nefes egzersizini sakın ihmal etmeyin vücudun kendisini sakinleştirmesi için şart-şart-şart.
ve zorlandığınız an nefes ve ıkınmadan faydalanın, içeride bir noktada(kasları sıktığınız yer) acı olduğunda ıkının ve ilerletin sonra almış olacaksınız zaten, içerisi boşluk hiçbir şey sizi korkutmasın umarım faydası olur yazdıklarımın..

ben de ayrıca bir şey sormak istiyorum, bu girişte etrafında hafif yanma gibi bir acı oldu, zamanla geçecek bir şey mi? ondan önce krem ve spreyi bol sıkıyordum bu sefer yapmadım ondan da mı bilemedim:/

kızlar aparatları içinizdeyken sağa sola doğru oynatın, en büyük boyu 5 dk içerde bekletin mesela sonra 10 15 defa dışarı çıkarıp yeniden al yapın bu süreçte krem, kayganlaştırıcı belki çok canınız acıyor deneyemiyorum diyorsanız uyuşturucu spreyden destek alın, olay tamamen kas hafızası. bir süre sonra bunlara ihtiyaç duymadan kaslarınız hatırlayıp kendini bırakacak, yapamıyorum dediğiniz şey kaslarınızın oluşturduğu his, öyle sıkıyorsunuz ki ondan olmuyor kasları bu şekilde yönetip sonrasında kas hafızası sayesinde kreme vs ihtiyaç olmadan rahatça olacak inşallah inanın buna,

nefes egzersizini sakın ihmal etmeyin vücudun kendisini sakinleştirmesi için şart-şart-şart.
ve zorlandığınız an nefes ve ıkınmadan faydalanın, içeride bir noktada(kasları sıktığınız yer) acı olduğunda ıkının ve ilerletin sonra almış olacaksınız zaten, içerisi boşluk hiçbir şey sizi korkutmasın umarım faydası olur yazdıklarımın..

ben de ayrıca bir şey sormak istiyorum, bu girişte etrafında hafif yanma gibi bir acı oldu, zamanla geçecek bir şey mi? ondan önce krem ve spreyi bol sıkıyordum bu sefer yapmadım ondan da mı bilemedim:/
Sorunuz pns için sanırım ona göre cevaplıyorum. Ben hiç krem ya da sprey kullanmadım fakat ilk birkaç ilişkide o yanma oluyor(hafif), dediğiniz gibi kaslar açılmayı öğrendikçe yanma yok oluyor bir de zevke odaklanırsanız çok çabuk geçiyor. Ne kadar odaklanırsanız o kadar kolay oluyor bir de kendinizi sıkmamaya çalışın.
Formülü;
*Düzenli ve sık birleşme(istikrar şart)
+
*Kasılmayıp gevşek kalmak
+
*Zevke odaklanmak

yani uyuşturucu krem sürsek de yine de hafızaya alıyor diyosun

Ben emla krem sayesinden yendim. 4 yıl sonra.
Merhaba emla kremi nasıl kullandınız ? vemcain spreyde uyuşukluk hissini alamadım bu yüzden anestol aldım dilatöre sürüp mü kullanmak lazım yoksa direkt uygulamak mı gerekiyor? eşli denemede asla yol kat edemiyoruz ama dilatörde sıkıntı yok bu ay da olmazsa doktora gitmeyi düşünüyorum.

Merhaba emla kremi nasıl kullandınız ? vemcain spreyde uyuşukluk hissini alamadım bu yüzden anestol aldım dilatöre sürüp mü kullanmak lazım yoksa direkt uygulamak mı gerekiyor? eşli denemede asla yol kat edemiyoruz ama dilatörde sıkıntı yok bu ay da olmazsa doktora gitmeyi düşünüyorum.
Emla kremdende tamamen uyuşukluk hissiszlik beklemeyin. Sadece kaslarınızı gevşetir. İçine sıkın. 15 20 dk bekleyin.

Sorunuz pns için sanırım ona göre cevaplıyorum. Ben hiç krem ya da sprey kullanmadım fakat ilk birkaç ilişkide o yanma oluyor(hafif), dediğiniz gibi kaslar açılmayı öğrendikçe yanma yok oluyor bir de zevke odaklanırsanız çok çabuk geçiyor. Ne kadar odaklanırsanız o kadar kolay oluyor bir de kendinizi sıkmamaya çalışın.
Formülü;
*Düzenli ve sık birleşme(istikrar şart)
+
*Kasılmayıp gevşek kalmak
+
*Zevke odaklanmak
ya tam girişte evet tuvalete gidince falan da devam eden bir şey oldu hiç olmamıştı, bu yanma acısına rağmen sık birliktelik devam etmeli mi yoksa iyileşmesi mi beklenmeli

yani uyuşturucu krem sürsek de yine de hafızaya alıyor diyosun
kesinlikle öyle. Ben doktorla yendim, doktor da aynı şekilde tavsiye vermişti ve uyguladıkça doğru olduğunu görüyorum, zaten dilatörler de bunu sağlıyor, bir şey alabiliyorsunuz, bunu adım adım kasları yöneterek öğreniyorsunuz, kaslara gevşeme ıkınma yapa yapa alırken öğretmiş oluyorsunuz nerede nasıl davranacağını.
yine burada birisi yazmıştı küçükken tuvalet eğitimi aldığımızda da mesela çşi tutmayı bilmiyorduk, zamanla kaslarımıza öğrettik ne zaman bırakıp tutacağını, şuan tuvalete oturunca kaslarını düşünüp gevşetiyorum diyor musun? hayır kendiliğinden otomatik oluyor bu iş de aynı şekilde zamanla öğrendikçe ilerleyecek, inşallah daha iyi olacak güvenelim kendimize 😊

X