Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Az once arkadasa site ismi yazmistim sanirim site ismi vermemizde sakinca yok..vaginismus.com sitesine bak canim ..orda vajinal dilator kit diye yazan..sekilleride orda gorebilirsin ..tr de nasil arastiriliyor bilmiyorum ama google dilator set yada dilator yazinca sanirim hep yabanci siteler cikiyor..ben vaginismus.com sitesini tavsiye edebilirim ancak..cunku ordan aldim..amazon.com yada ebay.com diye sitelerde var buralardan da siparis verebilirsin ama bunlar yurt disi siteleri oldugu icin sana ulasma suresi ne kadar surer bide fiyat olarak ship ucreti tr ye ne kadar olur bilemem..
eger yurtdisinda siparis vermeniz gerekiyorsa (türkiyede bulamadiniz icin)
ben sahsen vaginismus.com sayfasindan almanizi tavsiye ederim.
cünkü bu sayfa sirf bu vaginismus ile ilgilendiginden güvenilebilinir diye düsünüyorum.

ben emla ile yaptım sayılır ama sevinemiyorum acaba emlasız olur mu. bir kaç defa daha emla ile yaparım sonra herhalde biraz genişlemiş olur yoksa devamlı emlayla olmaz yani. sizler nasıl emlayı bıraktınız

arkadaşlar bende 4 haftalık evliyim
eşim penisinin ön kısmını alıyorum içime diğer olan kısmını alamıyorum çok acıyor
sanki orda duvara var ileri gitmiyo bizde zorluyoruz öle bir ağrı
doktor hiç muane etmeden çapaya sevk etti vajinusmus diye
insan bi bakar eder belki dardır dimi ama yada problem vardırmafoldumben

şim artık tatlı bir dille iğnelemeye başladı oda olsun istiyor.
anestol ve vazalin le denedik gene olmadı
emla ile başaran arkadaşlar olmuş ne mutlu..
bende deneyimmi arkadaşlar...

arkadaşlar tavsiyelerinizi önerileriniz söyleyin bana bu illeti birlikte aşalım
eşimde çok pipiriklidir bunu bile kafaya takar bana yansıtır.

Rabbim hepimize şifa ismiyle tecelli edip güzel bir eş hayatı yaşatsın inş....

eşim penisinin ön kısmını alıyorum içime diğer olan kısmını alamıyorum çok acıyor

slm hosgeldın aramıza...bak aslında cok sanslısın bırazını yapabılıyosun ..ve dr haklı bı sorunun oyk hepımızd eyanı seyı yasadık o duvara dayanınıca canımız yanıyodu ..sımdı bend eemla kremle basraanlardanım ..eml akremeden ıyıs onuc alman ıcın parmak egzersızı yapman gerek yanı vajınayı genısletme egzersızlerı hıc denedınmı

Hoşgeldi aramıza arkadaşım üzülme öce Allah'ı izi ile sora buradaki arkadaşlarmzı yardımı ile sede kurtulacaksı.İlk öce egzersizlere başlama gerekiyor azimle başlarsa çok sürmez halledersi emiimki.(bu arada klavyemde bir harf yazmıyor alamışsıızdır saırım :)

tamamdır canım bundan sonrası kolay... en zoru bu idi... pen..sten bile zoru... çünkü artık orayı keşfettin ve kendine güvendin yapabileceğine inandın ... bundan sonra her yaptığında bu ilerlicekk orayı güzelce gevşet çok gevşediğinde de pre..tif ile 2 parmağında sıraa :)):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

maşallahhhhhhhh :)) tütütütütüü

canım cok mutluyum bugun bır parmagın hepsını almaya calıscam sonra bır parmakda alıştırınca aparatamı gecsem acaba esım aparat daha ıyı olur dıyo sız ne tavsıye edersınız

Egzersiz yapan/yapmaya çalışan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Filesta

11- Masumcat

12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak egzersizi)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak egzersizi)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Ysmnmawi
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak egzersizi)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Fatma0000
24- Coolfresh
25- Burcum86
26- Sukut
27- Unfaithful24

Son düzenleme:
canım cok mutluyum bugun bır parmagın hepsını almaya calıscam sonra bır parmakda alıştırınca aparatamı gecsem acaba esım aparat daha ıyı olur dıyo sız ne tavsıye edersınız
tatlım hersey snaa baglı eger aparatla yapabılrım dersen dene bı sye kaybetmezsın bence

slm hosgeldın aramıza...bak aslında cok sanslısın bırazını yapabılıyosun ..ve dr haklı bı sorunun oyk hepımızd eyanı seyı yasadık o duvara dayanınıca canımız yanıyodu ..sımdı bend eemla kremle basraanlardanım ..eml akremeden ıyıs onuc alman ıcın parmak egzersızı yapman gerek yanı vajınayı genısletme egzersızlerı hıc denedınmı

baharcığımm Allah razı olsun yok hiç denemedim nasıl oluyorkii

Hoşgeldi aramıza arkadaşım üzülme öce Allah'ı izi ile sora buradaki arkadaşlarmzı yardımı ile sede kurtulacaksı.İlk öce egzersizlere başlama gerekiyor azimle başlarsa çok sürmez halledersi emiimki.(bu arada klavyemde bir harf yazmıyor alamışsıızdır saırım :)

crescent ciğim Allah razı olsun çok teşekkür ederim inş birlikte bu sıkıntılardan kurtuluruz kurtulduktan sonra bizim gibi olanlara yardım ederiz.yazdıklarınızı okudukça ümidleniyorum daha pozitif hissediyorum kendimi
emlayı normal krem olarak sürüyorsunuz değilmi

ya cahilliğimi bağışlayın.Parmak ekserzisi diyorsunuzya kızlık zarına eksersizin bir etkisi oluyor mu? Sanırım anlamışsınızdır...:kedi:

ya cahilliğimi bağışlayın.Parmak ekserzisi diyorsunuzya kızlık zarına eksersizin bir etkisi oluyor mu? Sanırım anlamışsınızdır...:kedi:
canım egzersiz vajini genişletiyor ve p...s girişine hazırlıyor...hepimizin ortak korkusu oraya bi şey girmesi egzersiz yaparken bu korkumuzun ne kadar gereksiz olduğunu farkediyoruz kırmızı falan gelmedi bende egzersiz esnasında....çoğu arkadaştada gelmedi sanırım...

baharcığımm Allah razı olsun yok hiç denemedim nasıl oluyorkii
ılk olarak serce parmakla baslıyoruz egzersıze bogum seklınde ılerlıyoruz evde kayganalstırıcı varmı ...parmagına kayganlastırıcı yı sur ılk kendını rahat hısset sırtını daya bı yere sonra serce parmagı vajına gırısıne daya bekle kenıdnı hazır hıssedınce cok yava ssekıld eıcerı dogru ıktır ..hıc korkma orası ınan cok genıs yava syavas acılcak genıslıcek

DİLBERRRR
evet dr da muayne olan biri olarak söylüyor dilber hn ... hiç gerek yok :)) burdakiler gibi dr sizi anlayamaz... boşu boşuna oradan buraya sürüklenip,soyulma .. :))

ilk önce ayna egzersizi yap..günde 10 dk üç sefer :) bu komik bir egzersiz ama malesef biz vajililer orayı organımız olarak sıradan görmemiz gerek...
aynayla ayşeciğe (vaji girişine) bakarak bu benim organım diyorsun..buradan en değerlim çıkacak bebişim olacak falan filan :) olumlu herşeyi düşünüyorsun eşinle evliliğimizin sürmesi için bu organım gerekli.. bilmem ne komik gelebilir ama beyin kabulleniyor...

bir de günde 10 öğün 10 kez çisin varmış gibi vajinnanı kasıp bırakıyorsun.. toplamda 100 oluyor..

ikinci ödevde parmak ödevi genelde arkiler serçeyle başlıyor ama bana dr işaret verdi eğer cesaretin fazlaysa işaret parmağını boğum boğum içine al derin nefes alıp vererek... nefes çok önemli... parmağın ikinci boğumuna kadar içine al.. günde3 öğün öğünbaşı 30 sayı yap.. hatta daha fazlasını.. öyle zaten ha deyince 30 yapılmıyor ilk alıştırmam mesela 5 idi.. arttıra arttıra devam et...

Ama illaki geleceğim diyorsan,Dr Ulusoy varmış... benim dr Mualla Oktay o da iyi..
yani şarlatana gelme de kime gelirsen gel.. ama bence gelmene gerek yok :))

Cok sagol mesajin icin. Galiba söyledigin egzersizleri yapmaya basliyacam. Bu egzersizlerle ne kadar sürede yendin Vajinismusu?

ben 2 parmak egzersizi yapıyodum ama p..s denemelerine geçtim ve baya ilerledim kısmen girişler oluyor ve git gide daha rahat oluyo. artık tamamen her an olabileceğine inanıyorum. ztn kırmızı gelmişti bi kaç hafta önce, bende kadın oldum çok mutluyumguclubacismile sakın pes etmeyin arkadaşlar gerçekten benim yazılarımda var kulak pamuğu bile olmuyodu düşünün. ve kesinlikle yapamıcam diodum ama artık öyle düşünmüyorum. iş beyinde bitiyo deniliodu bende diodum nası olcak o işte anlamıo beynim. ama egzersiz yaptıkça kendiliğinden oldu. sadece ertelemeyin egzersiz yapın inanın çok fazla yapmanıza bile gerek kalmıcak. ilk başta yapamadım bi süre ama pes etmedim sakın sizde pes etmeyin

ben 2 parmak egzersizi yapıyodum ama p..s denemelerine geçtim ve baya ilerledim kısmen girişler oluyor ve git gide daha rahat oluyo. artık tamamen her an olabileceğine inanıyorum. ztn kırmızı gelmişti bi kaç hafta önce, bende kadın oldum çok mutluyumguclubacismile sakın pes etmeyin arkadaşlar gerçekten benim yazılarımda var kulak pamuğu bile olmuyodu düşünün. ve kesinlikle yapamıcam diodum ama artık öyle düşünmüyorum. iş beyinde bitiyo deniliodu bende diodum nası olcak o işte anlamıo beynim. ama egzersiz yaptıkça kendiliğinden oldu. sadece ertelemeyin egzersiz yapın inanın çok fazla yapmanıza bile gerek kalmıcak. ilk başta yapamadım bi süre ama pes etmedim sakın sizde pes etmeyin

canımcım çok güzel gelişmeler bugünlerde müjdeli haberini alıcaz desene opuyorumnanaktanarkadaşlar şöyle düşünün herkes hiç egzersiz yapmadan bu işi yapıyo ve gayet mutlu mesut cinselliği yaşıyor bizlerin onlardan ne eksiği var...gereksiz hurafeleri atın kafanızdan...

bende senin gibiydim canım 5 senelik evli vajiydim...
ama bitti çok şükür...
hiç egzersiz falan yaptınmı canım...
ben derimki bence burdaki arkadaşların yardımıyla egzersizlere başla doktora falan gitmeden bir düşün derim...
burdaki arkadaşlar egzersizler sayesinde yendiler canım

Valla, artik bende deniycem. Daha önce burdaki bir jinekologa gitmistim ve bana egzersizler veriyordu ama bir gün yapiyordum arkasi gelmiyordu. Psikolojik birsey iste! Ama artik mecburum, cünkü yuvam dagilacak yoksa.

Dilber1983

bak bende Almanyadan katiliyorum. önceleri bende düsünmüstüm Türkiye´de doktora gitmeyi.
ama bu forumda ögrendimki, doktorlarda sana sadece burda yazilan egzersizleri ödev olarak veriyor.
yani sana bir ilac vermiyor veya ameliyat etmiyor. sonucta doktor sana bu egzersiz ödevlerini
verdiginde yine kendin bu isi cözeceksin ama bir günde ama bir ayda farketmiyor. ve 2000-2500 Euro
para vericeksin doktara. senin kendi kendini tedavi etmen gereken bi sorunda neden o kadar para vereceksin ki??

bak bende burdayim ve egzersizlerle ilerliyorum. aynisini sanada tavsiye ederim! olumunekankayizsmile

Bende artik bu isi kendim cözecegim. Ama su emla dediginiz nerden satin aliniyor? Yurtdisinda yasiyorum ben ve kremin adi burda baska sanki. Bir internet sitesi falan biliyormusunuz hem emla hem de degisik boylarda dilatörler icin?

Yardimlariniz ve beni cesaretlendirdiginiz icin cok tesekkür ederim herkese:-)

X