Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok haklısın sayfaya yeni gelen arkadaşlar geçen sene ocak 2023 den itibaren okursa umutsuzca msj yazan arkadaşların yapamam diyen kişilerin sonrasında başardım msjlarını görücekler lütfen şuan yolun başında olan arkadaşım pes etmeden hergün okuyun ve istikrarlı bir şekilde rutin haline getirin ve hergün uygularsanız o kadar kolay olucak ki herşey , hergün yapmak çok önemli hiç birşey yapamıyorsanız dokunamayanlar için söylüyorum lütfen ayna alıp karşınıza uzaktanda olsa inceleyin keşfedin zamanla alışıcaksınız parmaklarınızla ufak dokunuşlar yapar hale geliceksiniz . Eminim sessizce yazıları okuyan bir çok kişi var

Nasıl yapıyorsunuz, nasıl ilerliyorsunuz ben bir arpa boyu yol gidemiyorum..
Ben bu işi yapamayacam sanırım..
Şuan o kadar umutsuz ve çaresizim ki..
Arkadaşlar..
Daha 1 hafta önce bunları yazarken..
Bırakın dilatörün 1. Aparatını denemeyi.. Aynada bakınca bile kötü olurken.. Dokunamazken..
İnanılmaz bir şey oldu..

Öncelikle 4 gün öncesinden başlamak istiyorum..
Eşimle sadece yüzesel bir şekilde oraya temas etmeden öyle ben yüz üstü uzanmışken yanlışlıkla oraya kaydı ve ben müthiş bir acıyla çığlık attım ve birkaç damla kanama oldu.. zaten canım yanarken kanı da görünce sabaha kadar fenalık geçirir halde korkuyla kaldım öyle ki lavaboya bile gitmeye korkuyordum tekrar kan görür müyüm diye..
Benim en büyük korkularımdan biri bu kanama durumuydu..
Neyse ben o can yanmasıyla (kendimi aşırı kastığım için) heralde bir daha bu işe kalkışmam diye düşünürken önceki gün mucizevi bir şey oldu..

Eşimle kanepede uzanmış film izlerken (çok detaya girmeden) ufak tefek bir şeyler oldu..
Sonra ilerledi ilerledi..
Ve o aşamaya geldi, kendimi hiç kasmıyordum ve en onanılmazı ben kendim tutup kendi elimle oraya götürdüm ve tam olarak olmasa da yarıya kadar oldu.. gerçekten inanılmazdı..

Acaba bundan sonra da bu şekilde olur mu?
Artık geriye gitmez diye düşünüyorum çok umutlandım eğer bu şekilde olursa sanırım kısa sürede atlarırım..

Pes ettiğim anlarda benden yardımını desteğini esirgemeyen özellikle Zezeportuga, Aylinaylin34 ve lila000 arkadaşlarıma da teşekkür ederim..

Mutluluğuma, mutluluk kattın inanmıyorum çok güzel ilerdin maşallah bu ay bize topige şans ve uğur getirdi bence ne kadar güzel ilerliyoruz hepimiz bugün cuma birbirimize dua edelim rabbim şifa versin hepimize bir gün anne olmayıda nasip etsin isteyenlere

Benim bir anda böyle depar atmamın sebebi sanırım şu, kızlık zarı ve kanama olayının ortadan kalkması beni biraz rahatlattı diye düşünüyorum, o artık kafamdan silindi bir daha olmayacak diye kendimi bıraktım sanırım..
Ve ben bu aşamaya geldiysem hem de aparatsız egzersizsiz kimse korkmasın herkes Allah'ın izniyle kurtulacak bu sorundan.. umarım bende tamamiyle kurtulurum..
Tek sorun korkularımızın bizi yönetmesi..

Rica ederimm canım bir katkım olduysa ne mutlu çokkkkk sevindimm darısı başıma inşallah demekki ileri derecede değilmişsin sadece kandan korkuyormuşsun çok sevindimm çok geçmiş olsunnn

Detaylı yazdım umarım birilerine faydam olur. Eşimde erken boşalma problemi vardı . internet üzerinden araştırdık erkekler içinde vemcaine sprey faydalı olduğunu okumuştuk geç boşalma için , eşime duşa giricem çıkınca 4. dilatör için birlikte çalışalım dedim. kabul etti duşa girdim eşim bu sırada penise sprey sıkmış. bende 4. boyutu önce tek çalıştım tak çıkar yaptım uyuşturucu vecamin sıktım bu şekilde 20 dk ortalama beklettim eşimi çağırdım dilatörü ona bıraktım . sonra yatak ucu pozisyonuna geçtik ayarlayamadık bi türlü , salonda tekli koltuğa geçtim altıma yastık aldık bacakları yan kenarlara koyunca çok rahat ettim. sonra başı girdi dur nefes alıcam dedim tamamı girdi dedi inanamadım gösterdi hafif içime girdiğini hissettim penis geç söndü hızlı yapmaya çalıştı dur desemde yaptı bende acı hisstetmediğim için ses çıkarmadım geç boşaldı (yani vecamin onun içinde işe yaradı ) sonra hafif sızı vardı iç kısımda . 2 saat sonra gece heycandan uyuyamadık uyuşuk değildi bu sefer tekrar yatakta misyoner yaptı ve yine oldu 2. denemede erken boşaldı ama içime alabildiğim için çokta sorun etmedik. Not: Kayganlaştırıcı olarak bebek yağı kullandım .

Geriye gitmez artık yarıya kadar olduysa tamamı da olacaktır ✌ sadece pes etmeden ve ertelemeden devam et. Kendiliğinden planlamadan olması da güzel bişey kafanı oraya takmayıp anı yaşamaya odaklan çok yakında normal şekilde ilişki yaşayabilir hale geleceğine inanıyorum ☺

Merhabalar. Ben kendi deneyimlerimden yola çıkarak tek başıma başaramadığım için doktor arayışına girdim. İyiki gitmişim çünkü kendim asla yapamayacağımı biliyordum. Eğer sizde kendinize dokunamıyorsanız kesinlikle destek almalısınız eğer destek olabileceğim birileri varsa özelden yardımcı olabilirim

Arkadaşlar nolur bana da yardım edin evleneli 4 ay oldu psikoloğa gidiyorum vajinama dokunarak ve mastürbasyon yaparak başlamamı söyledi daha sonra dilatörlerle devam edecekmişim ama parmak kısmı beni çok geriyor ve açıkçası her seferinde para da ödemek istemiyorum bana bir yol gösterin en kısa nasıl yenerim bu hastalığı

Yardımcı olur musunuz

Merhaba, aparattan da mı ürküyorsun yoksa sadece parmaktan mı ?

Arkadaşlar merhaba ben 1 aylık evliyim ilk geceden beri ilişkiye giremiyorduk kendimi çok kasıyordum bu süreç benim için kabus gibi oldu. Geçen gün eşimle ilk kez parmak egzersizi yaptık orta parmağının tamamını içime rahatça alabildim ve bu bana baya cesaret verdi.
Dün yeniden eşli deneme yaptık ve bu sefer başarılı olduk eşim tamamının girdiğini söyledi ama inanılmaz bir acı hissediyorum orda ve durduruyorum onu sanki hiç geçmeyecekmiş gibi. Parmakla denediği zaman öyle bir acı hissetmiyorum. Şimdi biz her gün tekrarlasak bu acı zamanla geçecek mi ve normal bir şekilde ilişki yaşayabilecek miyiz? bunu yaşayan var mı rahatlamaya ihtiyacım var sanırım

Yaptıkça kolaylaşacak evet her seferinde daha kolay olacak. Acın çok fazlaysa ilk eşin tamamen bir girsin çıksın tekrar girsin öyle gitgel yapsın daha rahat oluyor o şekilde

Ama parmak daha zor aparat sanki daha kolay olacakmış gibi geliyor
Bana da öyle gelmişti. Gittiğim doktor ısrarla parmak çalışmalısın diyordu ama onu yapamayınca aparatları denedim ilk başta. Sonra öyle devam ettim, doktor da onayladı, bize ne kolay geliyorsa öyle devam edebiliriz. Ayrıca gerekiyorsa doktor yardımı tabii ki almalıyız ama iş doktorda değil bizde bitiyor. Burada doktor yardımı almadan başaranlar da çok var.

Bir de Dilatör ile ilgili bir tecrübemi de paylaşmak ve bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Genellikle Rabir marka dilatör kullanılıyor bu sorun için, ben de başta onu almıştım ama aldığım set biraz da çıkıntılı hasarlıydı ve sert plastikti, onlara hiç ısınamadım. Ve hiç ilerleyemedim. Sonra başka bir set almaya karar verdim, 5li silikon dilatör setinden aldım. Aslında gerek yoktu belki, doktor da diğerleri uygun demişti fakat diğer dilatörle hiç ilerleyemezken bu silikon dilatörlerle daha bir cesaret buldum ve günden güne ilerleyebildim. Sonrasında Rabirleri de yapabilmeye başladım.

Yöntemler değişebilir gördüğünüz gibi, sadece ilerleyebilmemiz önemli. Kegel ezgersizleri ve nefesle gevşeme egzersizleri çok önemli deniyor hep. Ben de çok başarılı değilim hemen gevşeyebilme konusunda ama en önemli anahtarlardan biri buymuş. Buna da eğilebilirsiniz belki youtube videolarıyla.

Benimde dilatörler öyle gelmişti rabir marka olan trendyoldan almıştım . 1. Boyu denediğimde çiziyor gibi oluyordun. Eldiven aldım orta parmak kısmına taktım bütün boylar giriyor içine , üzerine fito krem ve kayganlaştırıcı sürerek içime alabilmiştim kolaylıkla parmak egzersizinide eldiven takarak yaptım . Tırnakları uzun olanlar için fikir olabilir batmaz ve çok kaygan oluyor .

Eldiven ya da kondom kesinlikle kolaylık oluyor evet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…