Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben de Google üzerinden giriyorum devamlı çıkmış görünüyorum kuzum sayfaya girince görüyorum her yazılan bildirim olarak da gelmiyor,kadınlar kulübünü tlf indirdin mi canım öyle yaparsak çıkış olmaz düzenli gelir bildirimler diye düşünüyorum
Kadınlar klübü uygulaması var mı?

Ben de Google üzerinden giriyorum devamlı çıkmış görünüyorum kuzum sayfaya girince görüyorum her yazılan bildirim olarak da gelmiyor,kadınlar kulübünü tlf indirdin mi canım öyle yaparsak çıkış olmaz düzenli gelir bildirimler diye düşünüyorum
İndirdim kuzum ama gelmiyor. Sen beni sayfaya etiketleyince yeni gördüm yazışmaları. Arada bi beni etiketle en iyisi 🤭

merhaba arkadaşlar 1 yıl önce bende sizler gibi bu illetle mücadele ediyordum ki hatta vajinismus kadını hamile kalabilirmi die konu açmıştım görmüşsünüzdür. fakat artık böle bi sorunum yok çok şükür. sitenin birine yönlendirildim oraya üye olduktan sonra 1 haftada bu iş bitti ne çekmişim ya çok kolaymış meğer.hamile kaldım ve oğlum dünyaya geldi 3 buçuk aylık ve dünyalar benim oldu allah kimseye yaşatmasın. aksamadan yapılan egzersizlerle kesin çözüm...
Bana da yardımcı olur musunuz

Merhaba arkadaşlar ben buraya bayadır üyeyim 3 yıllık evliyim ve bu vajinismus rahatsızlıgıyla uğraşıyordum ama salı gün bu hastalıktan kurtuldum ama kendi çabalarımla değil kendimde çok uğraştım bu hastalıktan kurtulmak için ama beceremedim ilk bu hastalığı öğrendiğimde kadın doğuma gitmiştim pskiyatriye gönderdi oraya gittim psikoloğa gönderdi psikoloğa gittim ama hiç birsey olmadi devam ediyordu hala sonra kendi memleketimde bi doktora gittim 3 bin ödedim ama hiç birsey olmadi hatta daha kötü oldum diyebilirim sonra hamile kaldım doğum yaptım ve sonunda katar verdim hatta burayada çok kez yazdım ben dr murat ulusoyla çözdüm sorunumu eger kendi başınıza cozemiyorsaniz murat beyi tavsiye ederim gerçekten çok sakin güler yüzlü şakacı ve net bir doktor beni bu dertten kurtardı çok teşekkür ederim murat beye kendisini çok zorladım ama gende vazgeçmeyip beni ikna etti ve başardımm suan gerçekten çok mutluyum bu gun yazmamın sebebi tekrar deneyip yazmak istedim normalde salı gün zaten başarmıştım bitmişti eğer evde basaramiyorsaniz kendi cabalarinizla doktor yardımı almanızı tavsiye ederim Rabbım hepinizin yardımcısı olsun kızlar sormak istediğiniz birsey varsa özelden yazabilirsiniz

Henüz her şey bitmedi tabi ama artık ilişkiye girebiliyorum tabi en çok da meleğim "Zezeportuga" sayesinde oldu. Beni sürekli takip etti ben de sürekli rapor verdim ona yaptimlarim hakkında 🥰🥲iki haftada çözdük sorunu ama toplasan on gibi oldu aslında. Bir hafta aparat çalıştım bir hafta eşli denemeler sonunda ilk kez dün akşam ilişki oldu. Arada kactigim günler de oldu ama her defasında bir oncekinden farklı biseyler yapmaya çalışıp ilerlemeye çalıştım.

Diyeceğim o ki imkansız değil. Benim eşimin aparatlardan haberi yoktu. Hala da yok 🙈ben önden parmak çalışayım sonra da seninle çalışayım diye banyoya gidip kapıyı kilitleyip aparat çalışıp sonra onları gizlice kaldırıp ardından eşimi cagiriyordum parmak çalışalım ben çalıştım diye. Aynı şekilde birlikte yaptığımız denemeler için de geçerli bu. Ben önden çalışayim sonra birlikte deneyelim diyordum. Ama girince aparat çalışıyordum. Mecburen yaptım bunu. Ama o kararı almasam şimdi yendim diyemezdim.
Çalıştığım için akşam yorgun oluyorum diyordum hep bahane olarak. Ama izin alıp evde kaldığım bir hafta boyunca tüm deneme ve egzersizleri akşam dokuzdan sonra yaptık. Hatta bir gün 25 bin adım atıp epey dışarıda gezdigimiz gün bile deneme yapmisligimiz var. Bu süreçte eşim yardımcı olamadı. Bilerek yaptığını düşünmüyorum ama bu konularda beceriksiz.
Bana sürekli kızlık zarı hatırlatması yapıp, ilk kez parmak egzersizi yapınca senin aslında baya darmış ilişkide zorlanacaksin, parmaktan sonra gelip bişey oldu mu diye yaptığı kontroller. Bir kaç kez kendimi banyoya kapatıp aglamisligim var. Ama pes etmek yerine ne derse desin ne yaparsa yapsın ben bunu yenicem artık dedim. Ve iyiki demişim.
Dün akşam bir buçuk yılın sonunda eşim ilk kez bulaşık yıkadı ve çay getirdi bana. Yani galiba karı koca mı olduk ne😁🤪
Ya ben bu kadar üşengeç ve hantal halimle bu kadar naz yapıp ve eşimin destek olmamasına rağmen yendim💪
Tebrik ederim ben de, geçmiş olsun da denebilir:) Ben de uğraşıyorum ve yine sizin gibi Zezeportuga Zezeportuga 'nın desteği ile bayağı ilerledim aparatlarda. Meleğimiz o bizim, sağolsun varolsun🥰

Şu zar meselesini okuyunca canım sıkıldı. Bu süreçte benim de kırgınlıklarım oluyor, eşimin bir oflaması bile aşırı kırıyor ama sizin eşinizin zarı ve apartları sorun etmesine ne demeli bilmem. Hayır yani becerebilsek yapardık, belli ki yapamamışız hiç:) Neyse, ben de benim zar durumumdan emin değilim, ilk denemelerde zorlamadan dolayı kanama olmuştu ama onların zarla ilgili olduğunu düşünmemiştim birleşme yaşayamadığımız için. Sonrasında ise o kadar aparat denedim, hiç kanama olmadı.

Dün doktora gittiğimde sordum zar meselesini tekrar. Zar olayının aslında kendini gerçekleştiren bir kehanet olabileceğini söyledi. Bazı kişilerde tabii ki oldukça dar, açılması için yırtılmak zorunda kalıyor ama yeterince esnemeyi gevşemeyi başarabilirsek zar etkilenmeden de ilişkiye girilebilirmiş. Ama hem tecrübesizlik hem de kanama olacak, dar olacak acıyacak diye düşünmemiz eninde sonunda kanama olmasına sebep oluyor. Doktorun anlattığı bir hikayeye göre, Uzak Doğu'da eski zamanlarda Kama Sutra sanatını küçük yaştan itibaren öğretirlermiş kızlara ve onlar esnemeyi bildikleri için hiçbir zaman kanamaları olmazmış.

ktphn3434 ktphn3434 tekrar geçmiş olsun, her şeyin güzel olmasını diliyorum sizin için ve hepimiz için.

Son düzenleme:
Tebrik ederim ben de, geçmiş olsun da denebilir:) Ben de uğraşıyorum ve yine sizin gibi Zezeportuga Zezeportuga 'nın desteği ile bayağı ilerledim aparatlarda. Meleğimiz o bizim, sağolsun varolsun🥰

Şu zar meselesini okuyunca canım sıkıldı. Bu süreçte benim de kırgınlıklarım oluyor, eşimin bir oflaması bile aşırı kırıyor ama sizin eşinizin zarı ve apartları sorun etmesine ne demeli bilmem. Hayır yani becerebilsek yapardık, belli ki yapamamışız hiç:) Neyse, ben de benim zar durumumdan emin değilim, ilk denemelerde zorlamadan dolayı kanama olmuştu ama onların zarla ilgili olduğunu düşünmemiştim birleşme yaşayamadığımız için. Sonrasında ise o kadar aparat denedim, hiç kanama olmadı.

Dün doktora gittiğimde sordum zar meselesini tekrar. Zar olayının aslında kendini gerçekleştiren bir kehanet olabileceğini söyledi. Bazı kişilerde tabii ki oldukça dar, açılması için yırtılmak zorunda kalıyor ama yeterince esnemeyi gevşemeyi başarabilirsek zar etkilenmeden de ilişkiye girilebilirmiş. Ama hem tecrübesizlik hem de kanama olacak, dar olacak acıyacak diye düşünmemiz eninde sonunda kanama olmasına sebep oluyor. Doktorun anlattığı bir hikayeye göre, Uzak Doğu'da eski zamanlarda Kama Sutra sanatını küçük yaştan itibaren öğretirlermiş kızlara ve onlar esnemeyi bildikleri için hiçbir zaman kanamaları olmazmış.

ktphn3434 ktphn3434 tekrar geçmiş olsun, her şeyin güzel olmasını diliyorum sizin için ve hepimiz için.
Canımmmm yol arkadaşım, çok değerli bilgiler paylaşmışsın. Gerçekten de yeteri kadar esneyebildiğimizde kanama, acı, ağrı olmuyor. Vajinamız yıllardır küs olduğumuz bir organ onunla barışıp, onu tanıyıp, onu varoluş amacına uygun kullanmayı hep birlikte öğreneceğiz. Cem Keçenin kitabında dediği gibi "Her organ kendi görevini yerine getiriyor. Gözler görürken acımıyor, kulaklar işitirken acımıyor da neden vajina görevini yaparken acısın ya da ağrısın? Nedir onun görevi bulaşık yıkamak mı?, ütü yapmak mı? Vajinanın görevi zevk almak, karşı cinse zevk vermek ve gelecek nesillerin devamının sağlanması. "

Hep birlikte çok güçlüyüz. Her şey hepimiz için çok güzel olacak. Senin ve diğer arkadaşlarımın da yendim, başardım yazacağı günü iple çekiyorum. Ve bu çok yakın. 2024 bizim yılımız olsun. :KK68:

" BAŞARI, HER GÜN TEKRARLANAN KÜÇÜK ÇABALARIN TOPLAMIDIR" :KK73:

Luckk Luckk cuğum az önce P Pelageya dan düzenleme yapmayı öğrendim hadi gözümüz aydın 😄 mesajın sol alt köşesinde şikayet et yazan üç noktalı yere tıkla tamamdır o iş 🤭
Tamam canım teşekkür ederim 🤣bu arada çok değerli yazılar paylaşıyorsunuz okuyorum bakış açılarınıza kendinizi anlatma süreçlerinize çabanıza ,çabaladığınız süreçte karşılaştığınız zorlukları ve üstesinden gelişinizi hepsini hayranlıkla okuyorum 🌺insan zihinde isterse gerçekten başarıyor 😍süreç çok daha güzel ilerliyor,ben de aparatları yaparken eşime söylememiştim tedavi aldığım süreci bile gizlemiştim çünkü eşim biraz zaman hepsini aşacağız olacak falan diyordu ama eşli denemelerde olmadığında ikimizin de gerildiği anlar benim için duygusal olarak ağır geçiyordu,eşimden gizlememin bir diğer sebebi de aparatlar ona tuhaf geliyordu tedavi ona bence mantıklı gelmiyordu olması gereken doğal süreç olarak görüyordu evlenen insanlarda hemen ilişki olmayabilir zamanla her şey güzel olacak diye sabırlıydı :) ama olumsuz ilişki denemesinde de yüzünde mutsuz ifadesini görüyordum ,beni tam anlamadığını düşünerek bu sürece başladım ben de 😍en son ilişki denememin başarılı olduğu gün söyledim her şeyi :) daha doğrusu o gün eşli deneme yapacaktım tedavi aldığımı emek verdiğimi aparatı bana uygulamasını istedim ve sonra eşli deneme için hazır olacağımı söyledim:) her şeyi bi anda söyleyince tepki çok vermedi aparatı uyguladı ve sonra eşli deneme başarılı geçti 🙏eşim sadece bir kez aparat uyguladı bana orda o güven hissini hissetmek istedim.Benim süreç de böyle eşim de kanamayı önemseyen biri malesef bu takıntılar onda da vardı.

Tamam canım teşekkür ederim 🤣bu arada çok değerli yazılar paylaşıyorsunuz okuyorum bakış açılarınıza kendinizi anlatma süreçlerinize çabanıza ,çabaladığınız süreçte karşılaştığınız zorlukları ve üstesinden gelişinizi hepsini hayranlıkla okuyorum 🌺insan zihinde isterse gerçekten başarıyor 😍süreç çok daha güzel ilerliyor,ben de aparatları yaparken eşime söylememiştim tedavi aldığım süreci bile gizlemiştim çünkü eşim biraz zaman hepsini aşacağız olacak falan diyordu ama eşli denemelerde olmadığında ikimizin de gerildiği anlar benim için duygusal olarak ağır geçiyordu,eşimden gizlememin bir diğer sebebi de aparatlar ona tuhaf geliyordu tedavi ona bence mantıklı gelmiyordu olması gereken doğal süreç olarak görüyordu evlenen insanlarda hemen ilişki olmayabilir zamanla her şey güzel olacak diye sabırlıydı :) ama olumsuz ilişki denemesinde de yüzünde mutsuz ifadesini görüyordum ,beni tam anlamadığını düşünerek bu sürece başladım ben de 😍en son ilişki denememin başarılı olduğu gün söyledim her şeyi :) daha doğrusu o gün eşli deneme yapacaktım tedavi aldığımı emek verdiğimi aparatı bana uygulamasını istedim ve sonra eşli deneme için hazır olacağımı söyledim:) her şeyi bi anda söyleyince tepki çok vermedi aparatı uyguladı ve sonra eşli deneme başarılı geçti 🙏eşim sadece bir kez aparat uyguladı bana orda o güven hissini hissetmek istedim.Benim süreç de böyle eşim de kanamayı önemseyen biri malesef bu takıntılar onda da vardı.
Benim süreçte bir iki kez eşli deneme yarıda kaldığı zamanlar yapamadığım anlarda zorlamadan hafif kanamalar olmuştu , aparat çalışmalarımla ilgili sorular sormadı,eşli deneme başarılı olunca 2-3 ilişkide de hafif kanamalarım geldi,bu kanamaların hepsini kızlık zarıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum bu durum ben tam esnemeyi öğrenene kadar hafif baskı olduğu için oldu,korkulacak bir şey yok.En önemlisi eşler arasında güven öncelik bu olmalı.Bu başımızdaki kızlık zarı kanamasının bazı arkadaşlarımıza da ayrıca stres verdiğinden eminim,eşlerinden dolayı.

Benim süreçte bir iki kez eşli deneme yarıda kaldığı zamanlar yapamadığım anlarda zorlamadan hafif kanamalar olmuştu , aparat çalışmalarımla ilgili sorular sormadı,eşli deneme başarılı olunca 2-3 ilişkide de hafif kanamalarım geldi,bu kanamaların hepsini kızlık zarıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum bu durum ben tam esnemeyi öğrenene kadar hafif baskı olduğu için oldu,korkulacak bir şey yok.En önemlisi eşler arasında güven öncelik bu olmalı.Bu başımızdaki kızlık zarı kanamasının bazı arkadaşlarımıza da ayrıca stres verdiğinden eminim,eşlerinden dolayı.
Eşli denememin başarılı olduğu gün öyle güzel duygu ki gerçekten bu mu dedim valla dedim 🌺buradaki tüm kadınlar başaracak bu duyguyu yaşayacak 🙏 yeni gelen arkadaşlar formdaki yazıları eskiye doğru mutlu okuyun güzel bilgiler var🌺

Canımm çok teşekkür ederim🥲🥰hepimizin farklı zorluk dereceleri var maalesef yaşadığımız şeyler hemen hemen aynı ama ayrıntılar değişebiliyor. Çok şükür yendikten sonra artık o olumsuzluklara takılmıyor insan 💕🌟💘🥰 benim bu süreçte kafama en çok koyduğum şey şuydu, önce bunu yeneceğim yendikten sonra sorun çıkarsa o zaman bakarım. Eşimin söylemlerinde de en çok bunu kendime hatırlatıyordum. Ne derse desin ben önce bunu bir başarayim dediği şeylere sonra bakarım.
Özellikle son zamanlarda artık uyuyamamaya başlamıştım. Gece iki üç gibi uyanıyorum bir daha uyuyamıyorum. Hatta yıllardır beklediğim bir konuda çok yüksek yerlerden ek iş teklifi gelmişti sırf bu illetle uğraşıyorum ve psikolojik olarak çok kötüyüm diye geri çevirmiştim. Benim dönüm noktam annem oldu galiba. Bir gün annemlere oturmaya gittim. Anne kız çay içiyoruz. Bana neden çocuk yapmıyorsunuz sorununuz varsa doktora gidin demişti. Aşırı ağrıma gitmişti. Söylemeyi çok isterdim ama söyleyemedim. O söz sürekli beynimde durdu yani. Sonra Zeze'ye mesaj atmaya karar verdim.
Ama yendikten sonra geçmiş geçmişte kaldı bir önemi yok artık tabi yoluma bakmak istiyorum. Sanki kendimden daha eminim💕

X