Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Vajinismusu yenmeye çalışan ve bu yolda ilerleyen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Egzersiz yaparsanız olmayacak birşey yok.
Ben vajinismusu yenen arkadaşlara birseyler danışmak istiyorum aslında. Vajinismusu yeneli 1 yıl kadar oldu. 1 yıldır kaç tane kayganlaştırıcı markası denedim bilmiyorum ama hepsi mi yakıyor bende mi sorun var anlamadim. O kadar yanmanın üzerine vajina içinde haliyle hassasiyet oluşuyor ve ilişki sırasında yanma ve tahriş benzeri bir acı hissediyorum. Dayan dayan da nereye kadar canıma tak etti gerçekten. Doktora da gittim birkaç kere enfeksiyon çiktı 2 günlük fitil kullandım o ay çok rahattım akıntım da normaldi çok az jel desteği ile acı sızı olmadan ilişkiye girdim ama böyle her ay ilaç mı kullanacağım anlamadım. Jel önerisi ve tüm tavsiyelere açığım.

Arkadaşlar merhabalar. Sorum vajinismusu aşıp gebe kalan arkadaşlarıma . Biz artık çocuk düşünüyoruz , daha korunmasız ilişkşye başlamadık ama artık başlayacağız . Spreyi bıraktım fakat kayganlaştırıcı işe devam ediyorum. Çoğu vajinismus olmayan kadının bile kayganlaştırıcız ilişkide ağrı çektiğini okumuştum. Fakat kayganlaştırıcıların arkasında su bazlı olsa dahi spermi yavaşlatır ibaresi yer alıyor . Vajinismusu yenen arkadaşlar kayganlaştırıcıyı bıraktınız mı çocuk düşünürken ? Bırakmadıysanız hangi kayganlaştırıcıyı kullanıyordunuz gebe kaldığınızda ?

Bütün arkadaşlarım kayganlaştırıcı ile hamile kaldı. Öyle özel ürünlerle falan da değil durex okey falan gibi. Bence boşverin çok detaycı olmayın salın gitsin. Nasibi varsa korunurken bile olan bir şey baktınız olmuyor o zaman detaylara girersiniz

Merhaba ben bunla baya rahat ettim. Fotoğrafı ekliyorum. Bi de prezervatif kullanılmıyorsa eşin temizliği önemli birleşme öncesi biraz daha özen gösterirse çözülebilir çözülmezse de prezervatif ile deneyin derim.

Öyle mi ? Teşekkür ederim siz kullandığınızı söylemiştiniz. Arkadaşlarınız da mo aynı şekilde ? haklısınız detaycı olup strese girmek kayganlaştırıcıdan çok daha zararlı bi şey . Sadece sanırım bu siteti daha az okumalıyım artık :) tamamen engel oluyor kayganlaştırıcı yazanlar vs olunca bi takıntı oldu bende

Birşey sorabilir miyim ilişki anında gitişte acı gibi birşey hissediyorum demiştiniz acaba geçti mi o his deneye deneye

Evet hepsi kullanıyor ve 4-5 senelik evliler hepsinin de çocuğu var. Çocuk yapmak için de kayganlaştırıcıyı bırakmadılar korunma yöntemlerini bıraktıktan sonra genelde bir sene içerisinde hepsi hamile kaldı. Özel bir şey yapmalarına gerek kalmadı. Sadece yumurtlama günlerini takip ettiler diye biliyorum.

Birşey sorabilir miyim ilişki anında gitişte acı gibi birşey hissediyorum demiştiniz acaba geçti mi o his deneye deneye
Tamamen geçmedi maalesef. Yani şöyle söylim, ilk girişte yine kontrollü bir şekilde yavaş ve nefes egzersiziule giriş oluyor. Sonrası acısız ve kolay oluyor . Ama ilk girişte maalesef bi duraksayıp yavaştan ve nefes alış verişiyle biraz sızıyla oluyor. O ne zaman geçer hiçbir fikrim yok

Anladım ilk girşte biraz kasmamak lazım kadmayınca hissetmeyebiliriz belki . Spreyi bıraktım dediniz bende bırakmayı düşünüyorum çok fark var mı peki spreysiz

Anladım ilk girşte biraz kasmamak lazım kadmayınca hissetmeyebiliriz belki . Spreyi bıraktım dediniz bende bırakmayı düşünüyorum çok fark var mı peki spreysiz
İlk giriş olayı zsmanls düzelcrk bir şey diye düşğnüyorum. Spreysiz hiçbir farkı olmadı . DeneyebilirsibizZ . Spreyliykeb de o hissiyatı zaten almıyordu zaten her şey hissediliyordu. O yüzden bırakınca da pek bi fark olmadı

İinşallah geçer o his ya ben eşli denemelerin bazılarında o hissi alıyorum devam edemiyorum bazılarında da hiç olmadan ilerliyo mesela kasılıyorum diye düşünüyorum o yüzden . Spreyi bırakıcam inşallah bakalım teşekkür ederim

Merak etmeyin bir an mnce spreydiz deneyin anlarsınız demek istediğimi :) bende gözümde büyütmüştüm ana öyle feğilmiş. Hatta spreyli iken ilk girişlerde hissizlik oldupu için doğru nefes alıp veremiyorsun ne hissettiğini bilmediğin için daha bi karmaşa yaşıyorsun. Spreysiz daha kolaymoş diyenilirim . Hemen deneyin bence / bana da yorumunuzu yapın:)

Ben sprey bırakmayı doktora muayene olmaya gittiğimde karar verdim. Genel bir musyene için doktora gittiğimde alttan muayene yapacağını söyledi. Biraz korktum ilk kez olacağı için. Sonra yapınca hiç acımadıpını hiç düşünsüğüm gibi olmadığını görünce ilişkiden bile daha kolay gelince kendi kendime dedim ki sanırım sprey daha çok strese sokuyormuş beni. Spreysiz daha iyi olur diye dişindüm o an

Tamam canım bende bırakıcam inş zaten az kullanıyodum ama artık bırakmanın zamanı geldi bencede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…