Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Günaydin kizlarrrrrrr!!!

ilk egzersiz adimlarina baslamakta zorluk ceken arkadaslara bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
bu forumun ilk sayfasinda okumaya baslasinlar, her gün her firsatta devam okusunlar.
bende önceleri sadece burda okudum, egzersiz yapamadim. ama okudukca basaranlari görüyorsun,
nasil basladiklarini hatirliyorsun ve sonra kendinde gaza geliyorsun.
ben galiba 200-300 sayfasina kadar okumustum, egzersize baslamadan.
baktim herkes birer birer basariyor, sonunda bende basladim ve iyiki de baslamisim a.s
henüz yenmedim ama egzersizde kücük adimlarla ilerlemek bile beni cok rahatlatiyor
ve psikolojim hergün daha iyiye gidiyor.. tabi esiminde öyle..

tavsiyem:
1. forumun ilk sayfasindan baslayin okumaya
2. buhar banyosu yapin (ilk denemelerimde cok faydasini gördüm, cok rahatlatti, artik gerek duymuyorum)
3. parmakla yapamiyorsaniz, ince mum veya dilatörle yapin (ben mumla basladim)
4. tv izlerken yapin (misal, bir dizi en az 1,5 saat sürüyor, dizi boyunca egzersiz yapin, türk tv`de sükür her aksam bir dizi var :KK1: )

aylardır dokunma egzersizindemisin? olurmu canım öyle şey duyanda zannedecekki aylardır uğraşıyorsun ama tek parmak yapamıyorsun. bence sen denemeye cesaret edemiyorsun. hayatım bak denesen inan bana 1.de olmazsa 2. olur oda olmazsa 3. de olur bilemedin 4. ama mutlaka olur öyle aylarca falan sürmez. aynaya bakarken ıkınırsan oranın açıldığını göreceksin. bak madem parmak zor geliyo kulak çubuğuyla başla sende. önemli olan biyerden başlamak. neyle başlarsan başla ama artık başla canım hadi biraz cesaret

haklısın aslicanım aylardır egzersizlerı yapmak içimden gelmıyo bır hafda denıyorum yol alamıyorum sonra pes edıyorum yıne karar verıyorum baslıyorum ama cesaret edemıyorum ıcıme sokmaya nasıl olcak bı cesaret işi

selam canım bende çok erteledim asla dokunamam dedim ama sana tavsiyem geç tv karşısına parmağına krem sür ve tam üstüne koy sokma öyle bekle sonra çok yavaş ilerle ıkın ama o çok önemli zaten ıkındıkça sanki parmağını içeri çekiyo güven bana ben dokununca bile deli gibi acı hissediyodum sanki ama beyinde bitiyo iş biz acıcak diye başlıyoruz kendimizi buna şartlandırıyoruz inan bana hiç acımıyo dene sonra çocuk oyuncağı gibi gelecek hadi canım biraz cesur ol başarmak için bunu yapmalısın yoksa olduğun yerde sayarsın seneleri ben 17 sene saydım öyle ama burdaki arkadaşlar sayesinde yendim sende sormak istediğin herşeyi bizlere sor sende başarmayı hakediyorsun her kadın gibi....

inş canım ya bende başarmak ıstıyorum 13 ay oldu artık bitsin istiyorum

selam kızlar nazlıya çok sevindim tekrar tekrar burdan tebrikler darısı başıma bende hala egzersizdeyim ama yoğunluktan ağır ağır egzersizlere devam bir de bir yerden sonra olmayınca sıkmaya başladı ama ümidimi kaybetmek istemiyorum inşallah yakın zamanda güzel haberler verirrim sormak istediğim emlayı sadece başına sürüyoruz ama sonra baş kısmı girince biz ilerleyemiyoruz acıyor

merhabalar.hiç egzersiz yapmadan direk emla ile denesek nasıl olur acaba.önce bu kadar korkmuyordum erteleye erteleyeartık cesaret falan kalmadı çok üzgünüm:KK43:

İnanıyorum pamuğum,bana ne kadar yardımcı oldun biliyorum.Çok sağol canım benim..Emlasız yapacağım için biraz heyecan var,daha doğrusu korku ya olmazsa diye ama olduğunu gördüğüm içinde içimi rahatlatıyorum..Ayy nasıl olacak bakalım,eşim olmazsa alışana kadar kullanırız emlayı diyor ama...İnsan hemen inanamıyor,ne yapayım..? a.s

emlasızda yapabilirim diye gaza getir kendini hayatım.. emlalı emlasız aynı his yok..sinir ucu yok :)))

kızlar merhaba uzun oldu giremeyeli siteye. ben hala 1 boğumdayım :KK43: olmuyo malesef yapamıyorum eşim artık ev arkadaşı gibiyiz ne güzel demeye başladı :KK43:... ama okudum gelişmeleri bi kaç arkadaşımız daha başarmış mutlu haberlerini yazmışlar çok sevindim hele hamile olanlar için daha çook sevindim...

eşinle sende dalga geç ..öyle öyle kompleks yapmazsın... kardeşim de bilmem ne de :))

ama suc sende bir girdin bi daha kaçtın... 1.boğum dudakların içi zaten bebişim.. emla kullan ... ilk boğuma kadar grebiliyorsun oraya sür sonra derin nefes al 2.boğuma kadar al...
hiçbirimizde bunu yapacak cesaret yoktu..herşey efliliğimiz ve sevdiğimiz adam için.. sık gir ve anlat ... birde kafanda büyütme de ki buradan bebek çıkıyor kocaman...bu parmak niye girmesin.. telkinle hallettt

merhaba kızlar bende 10 günlük evliyim ilk ilişkimizde acı yüzünden 5.ci günde yapabildik ve kendimi resmen yataktan attım diyebilirim :KK43: ve günden sonra denemelerimiz oldu ama ben devamını getiremedim acı yüzünden :KK43: eşim anlayışlı üstüme gelmiyor ama uzamasını istemiyorum emla kremi almıştım ilk gün için ama kullanmadım yan etkileri yüzünden kendim başarmak istiyorumm lütfen yardımmmm :KK43:

emlayı kullanabilirsin..alerji oluyor mu diye önce küçük bir parça dene.. olmazsa devam et.. bence sen direkt emlayla yenebilirsin... parmağa falan lüzum yok seninki sanırım disparoni ...

merhabalar.hiç egzersiz yapmadan direk emla ile denesek nasıl olur acaba.önce bu kadar korkmuyordum erteleye erteleyeartık cesaret falan kalmadı çok üzgünüm:KK43:

oradaki kasların açılması lazım.. yani belki beynini emlayla kandırabilirsin ama..egzersizlerle oranın nasıl açıldığını görmek,hissetmek beyine daha inandırıcı bir etki sağlıyor..bir de bu senin vvaji derecene bağlı şekerim ... dene olmazsa parmağa geri dönersin... iyi şanslar...

canım eşinin elinde olduğunu sanmıyorum inan onlarında psikolojisi bozuluyor sevdiğin evlendiğin kadınla bişey yapamamak her seferinde bu defa olacak deyipte olmaması onlarıda etkiliyor şimdi hepimiz bu bizim suçumuz değil bizde olsun istiyoruz diye karşılık veriyoruz içten içe ama inanın onlarında suçu değil....güne odaklanma ben o hatayı çok yaptım hayal kırıklığına uğradım artık hiç plan yapmıyorum hazırlıksız yakalanmak daha güzel emin ol kontrolsüz yakalanıyosun zemuszemus

hazırlıksız aşamasına daha çok war sanırım.. daha bi p..s i deneyemedik. o kadar istiyorum ki bir an önce bitsin diye şu iş.. walla bu akşam da deneyeceğim cebren ve hile ile kaydirigubbakcemile yapana kadar ona rahat yok.. ben kendimi o kadar şartladım ..ona da sürekli "yapacağız" diye telkinde bulunuyorum.. kendi derdimi unuttum ona nasihatte bulunuyorum akannehir tabi ki bu durum onun da suçu değil. ama benim de değil.. ama isterdim ki benim gösterdiğim çabanın birazını o da gösterebilsin.. bu konuda sınıfta kalmadan harekete geçmeli Şeniz teşekkür ederim venüsten

bu arada vaji illetinden kurtulan taze gelinlerimize de bir ömür boyu mutluluk diliyorum... kaydirigubbakcemile geçmiş olsun kızlar.. kendim yapmış kadar hissettim emin olun.. öpüyorum hepinizi..

[COLOR="Red"]herkese merhaba kızlar...bu hafta evdeyim demiştim, 2 saattir deneme çözüyorum kpss için :KK43:((

gece denersem haber veririrm demiştim...deneyemedik, eşim mesaiye kaldı ve çok geç geldi :KK43:( deneyemedik yani...bende bugün itibariyle bismillah deyip egzersizlere başlıycam artık...bakalım daha ne kadar fazla dayanabilecek bu illet...

başaracağım inanıyorum kendime...[/COLOR]

:hooray: BAŞARACAĞIM... :hooray:

oradaki kasların açılması lazım.. yani belki beynini emlayla kandırabilirsin ama..egzersizlerle oranın nasıl açıldığını görmek,hissetmek beyine daha inandırıcı bir etki sağlıyor..bir de bu senin vvaji derecene bağlı şekerim ... dene olmazsa parmağa geri dönersin... iyi şanslar...

ben ilk zamanlar zorlandım ama sonradan baya alışmıştım baya giriyordu ama sonra başa döndüm nedense bayadırda deneme yapamadık. parmağım falan ilk denemede içine girdi. şimdide direk emla sürüp deneme yapıcam inşallah olur.

hazırlıksız aşamasına daha çok war sanırım.. daha bi p..s i deneyemedik. o kadar istiyorum ki bir an önce bitsin diye şu iş.. walla bu akşam da deneyeceğim cebren ve hile ile kaydirigubbakcemile yapana kadar ona rahat yok.. ben kendimi o kadar şartladım ..ona da sürekli "yapacağız" diye telkinde bulunuyorum.. kendi derdimi unuttum ona nasihatte bulunuyorum akannehir tabi ki bu durum onun da suçu değil. ama benim de değil.. ama isterdim ki benim gösterdiğim çabanın birazını o da gösterebilsin.. bu konuda sınıfta kalmadan harekete geçmeli Şeniz teşekkür ederim venüsten

güzelim malesef erkekler biraz çocuk gibi her zamanki gibi yine bize düşüyor onlarıda anlayışla karşılamak sadece seninki değil merak etme hemen hemen hepimizin eşleri aynıydı biz nasıl gel git yaşıyosak onlarda bi var bi yok hem herşey olsun yapalım istiyorlar hemde bizim gibi bazen erteliyorlar...erkekliğe laf ettirmeyecekler ya kaydirigubbakcemile3

bundan önce bi kere kullanmıştım ama çok az sürmüştüm.nohut tanesi kadar az sürmüştüm 5 dk yanma oldu geçmişti.ama bugün biraz daha fazla sürdüm.yanma oldu yine 5 dk sonra geçti.dediğim gibi ilişkiden sonra tekrar başladı yanma.bakalım emlayı azaltayım belki olmaz böyle.

benim sabaha kadar yanma oluyo:KK43::KK43::KK43: emladannn

bu aralar polimer ve gülcel den atak bekliyorum arada sürpriz arkadaşlarda başarabilir tabiki opuyorumnanaktankızlar vaji meselesi hem çok kolay hem çok zor bi iş aslında fiziksel olarak kolay psikolojik olarak zorzemuszemusmümkün olduğu kadar kendinizi bırakmaya çalışın ve alıştırın ama unutmayın sadece siz kendiniz bunu başarabilirsiniz kimsenin elinde sihirli değnek yok sadece motivenizi hızlandırır yazılanlar bu işi başaracak olan sizsiniz...hepinizin en kısa zamanda yenmesini diliyorum....

hissediyorum benimde cok az kaldı:):)

ya bu emla iyi hoş güzel de eşimi de uyuşturmaya basladı o kotu oldu :kedi:

ne yapsak diodum forumdan bakındım prezervatif deneyeceğiz hem belki tamamı olur o kayganlıklayerimseniben

gecenlerde yarısı olmustu nasıl mutlu olmustum ertesi gün sanki hala içimde bişey var gibiydi ama o agrı bile beni mutlu etti,eşimin gözlerini parlarken görmek cok guzeldi..

sabırla cözülecek hersey inanıyorum kızlarrr ve mutlu haberi vermek istiyorum artıkkk sositososito

selam kızlar nazlıya çok sevindim tekrar tekrar burdan tebrikler darısı başıma bende hala egzersizdeyim ama yoğunluktan ağır ağır egzersizlere devam bir de bir yerden sonra olmayınca sıkmaya başladı ama ümidimi kaybetmek istemiyorum inşallah yakın zamanda güzel haberler verirrim sormak istediğim emlayı sadece başına sürüyoruz ama sonra baş kısmı girince biz ilerleyemiyoruz acıyor

Teşekkür ederim,gülcelcim..:1hug: İnşallah en kısa zamanda seninde güzel haberlerini alırız,canım..:Saruboceq:

ya bu emla iyi hoş güzel de eşimi de uyuşturmaya basladı o kotu oldu :kedi:

ne yapsak diodum forumdan bakındım prezervatif deneyeceğiz hem belki tamamı olur o kayganlıklayerimseniben

gecenlerde yarısı olmustu nasıl mutlu olmustum ertesi gün sanki hala içimde bişey var gibiydi ama o agrı bile beni mutlu etti,eşimin gözlerini parlarken görmek cok guzeldi..

sabırla cözülecek hersey inanıyorum kızlarrr ve mutlu haberi vermek istiyorum artıkkk sositososito
bıtanem zaten sne basarıdn sayılır eger kendını bırakmazsan cok yakındır yanı ...emlayı surer surmez hemen pe... dnemesı yap dedıgın gıbı prezervatıf kullana bılrıısnız ama genede kayganlastırıcı ek olarak kullan olucak kendıne ınan bugun dene yarında ıhslahhh basardım yazını okuyalım

X