Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

emla krem zararlı değildir inşallah bunu kullanmaktanda korkuyorum. sürdükten sonra 5 dakida sonra uyuşuyor mu. içindeki bantlar ne işe yarıyor

:nazar::nazar::nazar:Kızlaaaarr bende BAŞARDIIIIMM...:nazar::nazar::nazar:
:sm_cool: :lepi: hihoyyyt:teytey:​
Hala inanamıyorum yaa...Eşim dedi oldu işte daha niye inanmıyorsun.Ben hep egzersizlerimi aynayla yapardım aldı,gösterdi valla olmuş...Emladan dolayı hafif yanma var,onun dışında bişey yok çok şükür..Yalnız eşim rötarlı pre... almış 10 dklık ilişki oldu mu yarım saat...?Ama eşim çok mutlu,bunu görmek çok güzel..Tabi bende çok mutluyum..
Herşey sizin yardımınızla oldu,Allah hepinizden razı olsun,ne muradınız varsa versin inşallah.
Bahar,derin,elifnil,bocuss,izmit_1982,helpless,zerr,venüsten,aslıcanım,yaren,pamuk,ka_der,hayat_acil,aypar,crescent ve şuan burda olmayan ece111 ayy aklıma gelmeyen unuttuğum arkadaşlar varsa hepsine...Sorduğum sorulara sabırla cevap veren ve beni yönlendiren,bana destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan :enbuyukkk:

nazlııııııııııııııııııııııı işte bu yaaaaaaaaaaa tebrik ederim canım benim....
kaç gündür giremiyodum kayınvalidem hastaneden çıktı gelip giden iş güç fıırsat bulamadım şimdi bi açıyım dedim açarkende acaba nazlı başardı mı ki diyerek açtım çook sevindim canım yaaa...
Allah başka dert vermesin mutluluğun daim olsun tatlımolumunekankayizsmile

nazlııııııııııııııııııııııı işte bu yaaaaaaaaaaa tebrik ederim canım benim....
kaç gündür giremiyodum kayınvalidem hastaneden çıktı gelip giden iş güç fıırsat bulamadım şimdi bi açıyım dedim açarkende acaba nazlı başardı mı ki diyerek açtım çook sevindim canım yaaa...
Allah başka dert vermesin mutluluğun daim olsun tatlımolumunekankayizsmile

Yarencim,evet yaaa başardım sonunda...Yardımın ve desteğin için çok sağol,canım benim..Amiiiin inşallah,darısı diğer vajili arkadaşlarımın başına..Buarada sen nasılsın,k.validen nasıl?Herşey gönlünüzce olsun canııım...opuyorumnanaktan

mrb arkadaşlar ben 1.5 aylık evliyim.bende sanırım vajinusmusm henüz eşimle birlikte olamadık aslında vazelin kas gevşetici anestol vs hepsiyle birliktede denıyorum ama biyerden sonra olmuo ileri gtmıo.ve çok canım yanıo.İlk gecemizde korkmuodum hiç kasmıodumda aslında.hemen olup btcek diye düşünuodum ama gttkçe zorlaştı benim için.dün braz uğraştım burda okuduklarımla kendi parmağımın bi kısmını denedim oldu ama..ynede yapamıorum ne önerirsinz napmalıyım sizce :KK43:

Slm kızlarrrrrrrrrr nasıldınız
Çoktandır giremiyordum tatildeydim :))))
Kimler yendi kimler aramıza yeni katıldı merak ettim :)))))
Yenen arkadaşları tebrik ederim
Darısı herkese olsun

bıtanem zaten sne basarıdn sayılır eger kendını bırakmazsan cok yakındır yanı ...emlayı surer surmez hemen pe... dnemesı yap dedıgın gıbı prezervatıf kullana bılrıısnız ama genede kayganlastırıcı ek olarak kullan olucak kendıne ınan bugun dene yarında ıhslahhh basardım yazını okuyalım

saol canım benim inşallah yazacağım yazacagım yakındır :KK3:

ben ilk zamanlar zorlandım ama sonradan baya alışmıştım baya giriyordu ama sonra başa döndüm nedense bayadırda deneme yapamadık. parmağım falan ilk denemede içine girdi. şimdide direk emla sürüp deneme yapıcam inşallah olur.

inşallah canım.. olmasa da çözümü var gözünde büyütme.. daha önceki aşamalarına göre başarı senin için kolay olacak..

güzelim malesef erkekler biraz çocuk gibi her zamanki gibi yine bize düşüyor onlarıda anlayışla karşılamak sadece seninki değil merak etme hemen hemen hepimizin eşleri aynıydı biz nasıl gel git yaşıyosak onlarda bi var bi yok hem herşey olsun yapalım istiyorlar hemde bizim gibi bazen erteliyorlar...erkekliğe laf ettirmeyecekler ya kaydirigubbakcemile3

aynen öyle.. ben ilk gece yaşamadım ama daha sonra çok yaşadım.. :)) pe..smus oldu birden :)) ama daha sonra geçiyor merak etme..

üstüne fazla gitme ... sen hadi yapalım falan deme..alıştırma gibi.. o zaman sinirleri bozuluyor onların.. tavla tahrik et sonra parmak egzersizin fantezi olarak yap ne bileyim mesela onu yatır..oral yap... onunda parmak yapmasını sağla... sonra hiç konuşma o ne yapacaksa yapsın sen derin derin nefes al..yani bunları alenen yazıyorum ama ancak böyle halloluyor ..erkekler çünkü bu işi ödevmiş gibi yapmayı sevmiyor..

deneme yapmak isteyen bir kadının onları evde beklemesini istemiyor.. o yüzden ödevmiş gibi değil onu istiyormuş gibi hareket et :)) ama bunu da abartma çünkü çözebilir asıl amacını.. ne bileyim şık giyin ,arada frikik ver bi yerlerinden :)) sonrası gelir zaten..

biz ilk yaptığımızda fantastic olmuştu.. ben gelinliğimi falan giydim böyle hem fantezi duyguları çağrıştırıyordu hem duygusal hali.. ama ikinci günü yatağa lopp diye girince ... işte parmak denemesini öküzce yapınca sertleşme sorunu oldu...

he bu arada fazla da heyecanlandırma lopp diye boşalır...

canım benim sen hastalığı yenmişsin,sonucu hepimiz biliyoruz artık.. o işlemi kafanda yenmişssin...fiziksel kısmı en kolay kısmı .. merak etme :)) sabırsızlanma ... eşini de sıkma :)) iyi şanslar :))

ya bu emla iyi hoş güzel de eşimi de uyuşturmaya basladı o kotu oldu :kedi:

ne yapsak diodum forumdan bakındım prezervatif deneyeceğiz hem belki tamamı olur o kayganlıklayerimseniben

gecenlerde yarısı olmustu nasıl mutlu olmustum ertesi gün sanki hala içimde bişey var gibiydi ama o agrı bile beni mutlu etti,eşimin gözlerini parlarken görmek cok guzeldi..

sabırla cözülecek hersey inanıyorum kızlarrr ve mutlu haberi vermek istiyorum artıkkk sositososito

tebriklerr :))şimdiden :))

mrb arkadaşlar ben 1.5 aylık evliyim.bende sanırım vajinusmusm henüz eşimle birlikte olamadık aslında vazelin kas gevşetici anestol vs hepsiyle birliktede denıyorum ama biyerden sonra olmuo ileri gtmıo.ve çok canım yanıo.İlk gecemizde korkmuodum hiç kasmıodumda aslında.hemen olup btcek diye düşünuodum ama gttkçe zorlaştı benim için.dün braz uğraştım burda okuduklarımla kendi parmağımın bi kısmını denedim oldu ama..ynede yapamıorum ne önerirsinz napmalıyım sizce :KK43:

sen benim memleketlimsin :))) bende lise bitene kadar Kocaelide yaşadım..

canım madem olmuyor denedin haydarcımın recetesini :)) şimdi ödevler başla ne güzel parmak oluyor harikasın ..bir adım önde başlıyorsun...

işaret parmağını günde 30 sayı ikinci boğuma kadariçine al derin nefes alıp vererek...
bir de çisin varmış gibi vajinayı kas gevşet günde 10 öğün 10 ar kez...
bir de emla kremi var eğer sorun yaşarsan onunla yap ilk denemeni...
30 sayıyı pat diye yapamazsan eger..atıyorum ilk günü 10 yap öğlen 15 akşam 20
yani hep arttır...
günde 3 öğün yap parmak egzersizini... kolay gelsin...

diğer ödevde iki parmak olacak :)) sen buna alışş ..ve problemin olursa burada paylaşş

Günaydin kizlarrrrrrr!!!

ilk egzersiz adimlarina baslamakta zorluk ceken arkadaslara bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
bu forumun ilk sayfasinda okumaya baslasinlar, her gün her firsatta devam okusunlar.
bende önceleri sadece burda okudum, egzersiz yapamadim. ama okudukca basaranlari görüyorsun,
nasil basladiklarini hatirliyorsun ve sonra kendinde gaza geliyorsun.
ben galiba 200-300 sayfasina kadar okumustum, egzersize baslamadan.
baktim herkes birer birer basariyor, sonunda bende basladim ve iyiki de baslamisim a.s
henüz yenmedim ama egzersizde kücük adimlarla ilerlemek bile beni cok rahatlatiyor
ve psikolojim hergün daha iyiye gidiyor.. tabi esiminde öyle..

tavsiyem:
1. forumun ilk sayfasindan baslayin okumaya
2. buhar banyosu yapin (ilk denemelerimde cok faydasini gördüm, cok rahatlatti, artik gerek duymuyorum)
3. parmakla yapamiyorsaniz, ince mum veya dilatörle yapin (ben mumla basladim)
4. tv izlerken yapin (misal, bir dizi en az 1,5 saat sürüyor, dizi boyunca egzersiz yapin, türk tv`de sükür her aksam bir dizi var :KK1: )

evet bende öyle yaptım ilk 150 sayfasını falan okudum.

ya kızlar bişey sorcam.ben pazar günü başarmıştım.pazar damla damla kanamam oldu yarım saat sonra iyice azaldı leke leke arada geldi.dün hiç gelmedi kan.ama bugün sabah kalktığımda açık renkli pembemsi leke gelmiş yine.sonra işten geldikten sonra baktım yine aynı şekilde bir leke vardı.o günden beri tekrar ilişki olmadı.sizce bu kanama normalmi.şiddetli bi knama değil ara ara leke halinde.sizce bugün deneyeyimmi yoksa 1 gün daha bekleyeyimmi.nazlı dün emlasız deneyecektin naptın ben kararsızım emla kullanayımmı bilmiyorum.böyle ara ara kanama olunca tereddüt etttim.

aynen öyle.. ben ilk gece yaşamadım ama daha sonra çok yaşadım.. :)) pe..smus oldu birden :)) ama daha sonra geçiyor merak etme..

üstüne fazla gitme ... sen hadi yapalım falan deme..alıştırma gibi.. o zaman sinirleri bozuluyor onların.. tavla tahrik et sonra parmak egzersizin fantezi olarak yap ne bileyim mesela onu yatır..oral yap... onunda parmak yapmasını sağla... sonra hiç konuşma o ne yapacaksa yapsın sen derin derin nefes al..yani bunları alenen yazıyorum ama ancak böyle halloluyor ..erkekler çünkü bu işi ödevmiş gibi yapmayı sevmiyor..

deneme yapmak isteyen bir kadının onları evde beklemesini istemiyor.. o yüzden ödevmiş gibi değil onu istiyormuş gibi hareket et :)) ama bunu da abartma çünkü çözebilir asıl amacını.. ne bileyim şık giyin ,arada frikik ver bi yerlerinden :)) sonrası gelir zaten..

biz ilk yaptığımızda fantastic olmuştu.. ben gelinliğimi falan giydim böyle hem fantezi duyguları çağrıştırıyordu hem duygusal hali.. ama ikinci günü yatağa lopp diye girince ... işte parmak denemesini öküzce yapınca sertleşme sorunu oldu...

he bu arada fazla da heyecanlandırma lopp diye boşalır...

canım benim sen hastalığı yenmişsin,sonucu hepimiz biliyoruz artık.. o işlemi kafanda yenmişssin...fiziksel kısmı en kolay kısmı .. merak etme :)) sabırsızlanma ... eşini de sıkma :)) iyi şanslar :))

o kadar net ve güzel anlatmışsın ki.. tamam bu sefer görew gibi diil isteyerek yapim.. adamı fazla heyecanlandırıyorum demekki kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile3 ayyy walla napacağımı şaşırdım hee..ama bu pe..nusmus olayına bayıldım yaa.. dur bu espriyi ben eşime de yapim delikafadulden.. teşekkür ederim canım.. walla size yazınca rahatlıyorum.. iyi geliyosunuz bünyeme .. a.s.

o kadar net ve güzel anlatmışsın ki.. tamam bu sefer görew gibi diil isteyerek yapim.. adamı fazla heyecanlandırıyorum demekki kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile3 ayyy walla napacağımı şaşırdım hee..ama bu pe..nusmus olayına bayıldım yaa.. dur bu espriyi ben eşime de yapim delikafadulden.. teşekkür ederim canım.. walla size yazınca rahatlıyorum.. iyi geliyosunuz bünyeme .. a.s.

aynı şeyleri yaşayanları gördüğünde rahatlıyorsundur :)) iyi şanslar.. Allah yardımcın olsun :))

ya kızlar bişey sorcam.ben pazar günü başarmıştım.pazar damla damla kanamam oldu yarım saat sonra iyice azaldı leke leke arada geldi.dün hiç gelmedi kan.ama bugün sabah kalktığımda açık renkli pembemsi leke gelmiş yine.sonra işten geldikten sonra baktım yine aynı şekilde bir leke vardı.o günden beri tekrar ilişki olmadı.sizce bu kanama normalmi.şiddetli bi knama değil ara ara leke halinde.sizce bugün deneyeyimmi yoksa 1 gün daha bekleyeyimmi.nazlı dün emlasız deneyecektin naptın ben kararsızım emla kullanayımmı bilmiyorum.böyle ara ara kanama olunca tereddüt etttim.

Canım ben dün deneyecektim ama cesaret edemedim..Emla çok cesaretlendiriyor beni yaa..Aslında tamamen aldığımı gözümle gördüm ve uzun bir süre git gelde oldu..Hiçbirşey hissetmedim,sadece küçük bir baskı hissi.Üstelik sonrasında ne acı,ne kırmızı hiçbirşeyde yoktu.Sadece emladan dolayı hafif bir yanma okadar...Oda hiç sorun değil,bi cesaret etsem rahat bir şekilde yaparım diye düşünüyorum ama ne bileyim edemedim yaa...:eek:lmaz: 1-2 kere daha emlayla mı yapsam acaba? bilmiyorumkismile

Son düzenleme:
Canım ben dün deneyecektim ama cesaret edemedim..Emla çok cesaretlendiriyor beni yaa..Aslında tamamen aldığımı gözümle gördüm ve uzun bir süre git gelde oldu..Hiçbirşey hissetmedim,sadece küçük bir baskı hissi.Üstelik sonrasında ne acı,ne kırmızı hiçbirşeyde yoktu.Sadece emladan dolayı hafif bir yanma okadar...Oda hiç sorun değil,bi cesaret etsem rahat bir şekilde yaparım diye düşünüyorum ama ne bileyim edemedim yaa...:eek:lmaz: 1-2 kere daha emlayla mı yapsam acaba? bilmiyorumkismile

canım ilşkiden hemen önce egzresiz yaprsan tedirginliğin geçer 2. nin sevinci daha baska bişi hiç erteleme bence

regl dönemine yakın degilse ve kanama şiddetliyse dr a görünmen iyi olabilir canım

X