Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok sevindim senin adına şükür kurtuldun 🌸
Valla spreyli spreysiz artık bi şekilde yapalım da zaten psikolojik bir rahatsızlık olduğu için vajinamızın içine birşey girebildiğini görmek bile bizim için yeterli bir adım bir sonraki birleşmede çok kolay bir şekilde olacaktır buna inanıyorum. Spreyi de alıştıktan sonra bıraktık mı artık bu işten tamamen kırtulmuş olucaz inşallah ☺️☺️

Kızlar bir de hamile kalmak isterseniz öyle bir düşünceniz varsa ki benim var spreyli bir şekilde ilişkiye girmeyin bence .Bebeğe zarar verebilir miş spreyin etkisi sakıncalıymış öyle okudum . Bundan çok çok eski mesajları okumuştum aynı bu şekilde vajinismısu yenen bir kıza doktoru söylemiş tamamen spreysiz ilişkiye girebildikten sonra düşünün diye öyle paylaşmak istedim bu bilgiyi sizlere belki benim gibi kafasını kurcalayan birileri olmuştur bu konuda

Kızlaaar, yendim sanırım. Hala inanamıyorum. Spreye karşı çok direnmiştim ama spreyle yendim şimdilik. Ve gerçekten kafamızda büyüttüğümüz gibi bir şey değilmiş. Spreyle biraz daha çalışıp, spreysize geçmeyi hedefliyorum. Bu forum sayesinde cesaretimi topluyordum. Hepinize çok teşekkür ederim. :)
Spreyle aparatlari mi yaptiniz yoksa iliskiye mi girebildiniz

Kızlar bir de hamile kalmak isterseniz öyle bir düşünceniz varsa ki benim var spreyli bir şekilde ilişkiye girmeyin bence .Bebeğe zarar verebilir miş spreyin etkisi sakıncalıymış öyle okudum . Bundan çok çok eski mesajları okumuştum aynı bu şekilde vajinismısu yenen bir kıza doktoru söylemiş tamamen spreysiz ilişkiye girebildikten sonra düşünün diye öyle paylaşmak istedim bu bilgiyi sizlere belki benim gibi kafasını kurcalayan birileri olmuştur bu konuda
Aaa canım çok güzel bir noktaya değindin :)

Spreyle aparatlari mi yaptiniz yoksa iliskiye mi girebildiniz
İlişkiye girebildik spreyle. Benim için çok büyük bir aşamaydı. Çünkü 5 ay önce bende artık tedavi olmalıyım dediğimde almıştım spreyi ve 1 kere kullanmıştım eşli denemede olmadı diye bir daha elime almamıştım. Aparatlarla iyice aşılana kadar eşli denemedik spreyde kullanmadım. Dün artık bir deneyelim dedik sprey ile. Hiç beklemiyordum inanın ne ıkındım ne bir nefes egzersizi vs direk oldu. Spreyle hissetmiyorsunuz, sonra bir daha denedik oldu. Sprey artık etkisini yitiriyordu tekrar denedik biraz acıdı ama çok umursamadım. Eşime sürekli sordum şakamı yapıyorsun vs diye de çünkü hissetmedim olurken

Bunu bilmiyordum ben de bak iyi oldu öğrendiğim

Eminim alışacaksın, sprey bişey yapmıyor ki o sadece cesaret içindi vücudun yapman gerekeni yapacak 😍
Ben 5 ayda çok fazla da egzersiz yapamadım aparatlarla. Yoğun çalıştığımdan kendimi suçluyordum üstüne düşmüyorsun nasıl olsun diye. Toplasanız aparatlarla 10 u geçmez denemişliğim. Ama her deneyişimde çok zorladım falan Dün de olunca inanamadım. Evet cesaret verdi bana baya :))

Ben 5 ayda çok fazla da egzersiz yapamadım aparatlarla. Yoğun çalıştığımdan kendimi suçluyordum üstüne düşmüyorsun nasıl olsun diye. Toplasanız aparatlarla 10 u geçmez denemişliğim. Ama her deneyişimde çok zorladım falan Dün de olunca inanamadım. Evet cesaret verdi bana baya :))
Ben aparatlarda 2de takildim yapamiyorum daha fazla ama su spreyi aldim ve hic kullanmadim daha. Spreyle esli deneyecegim direkt, umarim bir ilerleme olur

Kızlar konuyla alakasız ama bişey sormak istiyorum bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Yoğun ateş yaşadığım için birkaç gündür minamol plus diye bir ilaç kullanıyorum ağrı kesici ateş düşürücü 2 gün önce adet olmam gerekiyodu olmadım ilaçtan olabilir diye düşünüyorum ama bebek istediğim için aklıma oda geliyo bu ilaçla böyle bir durum yaşayan var mı acaba 😞 ekstra olarak göğüs hassasiyeti de var ki adetim yaklaşırken asla böyle bişey olmazdı özellikle uçları inanılmaz şekilde acıyo ve sürekli şekilde dik duruyo umutlanmak istemiyorum ama aklım karıştı 🤔

Kızlar konuyla alakasız ama bişey sormak istiyorum bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Yoğun ateş yaşadığım için birkaç gündür minamol plus diye bir ilaç kullanıyorum ağrı kesici ateş düşürücü 2 gün önce adet olmam gerekiyodu olmadım ilaçtan olabilir diye düşünüyorum ama bebek istediğim için aklıma oda geliyo bu ilaçla böyle bir durum yaşayan var mı acaba 😞 ekstra olarak göğüs hassasiyeti de var ki adetim yaklaşırken asla böyle bişey olmazdı özellikle uçları inanılmaz şekilde acıyo ve sürekli şekilde dik duruyo umutlanmak istemiyorum ama aklım karıştı 🤔

İlacı hiç kullanmadım ama düzenli regl oluyorsanız ve iki gün geçti ise zaten idrarda çıkar. Bir test alın, yapın. Regl belirtileri ile gebelik belirtileri çok benzer olabiliyor, test belirsizliğinizi giderir.💜 Rabbim en kısa zamanda, sağlıkla, kolaylıkla kucağınızı doldursun inşallah.🤲🏻🍀

Benim de durumum bu şekilde. Hafta içi çok yoğunum bazen hafta sonları bile çalışıyorum nöbetlerim oluyor. Bu şekilde hep bahane buluyordum sanırım ve aparatlarla çok deneme yapamadım. Ama bir kere başlayınca ilerledim baya, inşallah biz de sizin gibi yendik diye yazarız amin :))

Ben aparatlarda 2de takildim yapamiyorum daha fazla ama su spreyi aldim ve hic kullanmadim daha. Spreyle esli deneyecegim direkt, umarim bir ilerleme olur
Ben de ikide çok takıldım ne yaprsam yapayım sokamıyodum bir türlü sanki ittirirsem farklı yere gidecek gibi oluyodu o yüzden çok istememe rağmen sprey alıp deneyeyim dedim . Bir baktım tak diye girdi çok uyuşmasını da beklemedim açıkçası spreyin sürer sürmez denedim girdi sonra anladım psikolojik olduğunu şimdi daha da cesaretlitim ama önce apratlarla çalışmak istyorum genede şu dördünü bitireyim öyle eşliye geçicem . Çünkü ben eşliye geçeceğim zamanda da en büyük boyla bir müddet egzersiz yapıcam her günkü o korkum tamamen çıksın diye

İlacı hiç kullanmadım ama düzenli regl oluyorsanız ve iki gün geçti ise zaten idrarda çıkar. Bir test alın, yapın. Regl belirtileri ile gebelik belirtileri çok benzer olabiliyor, test belirsizliğinizi giderir.💜 Rabbim en kısa zamanda, sağlıkla, kolaylıkla kucağınızı doldursun inşallah.🤲🏻🍀
Amin inşallah 🤲 son zamanlarda asla şaşmadı günü gayet düzenli oluyo acaba ilaçtan mı diye düşündüm çocuğu çok isteyince umut işte hayırlısı bakalım test var aslında ama elim gitmiyo cesaret edip yapabilirim inşallah ☺

Amin inşallah 🤲 son zamanlarda asla şaşmadı günü gayet düzenli oluyo acaba ilaçtan mı diye düşündüm çocuğu çok isteyince umut işte hayırlısı bakalım test var aslında ama elim gitmiyo cesaret edip yapabilirim inşallah ☺
Rabbim gönlünüze göre versin 🤲🏻🌷 Bu ay olmazsa da hiç üzülmeyin sakın, bir sonrakine olur inşallah ☺️💜

Göğüs hassasiyeti bende her regliden önce olur ama sizin yokmuş normalde. Arkadaşım gebeliğini ilk göğüs hassasiyeti ile hissetiğini söylemişti. Ağrı kesiciler reglimi azaltır ama gelmesini engellemez veya tamamen kesmedi hiç😊 hayırlısıyla gebelik gibi duruyor 🥰

Göğüs hassasiyeti bende her regliden önce olur ama sizin yokmuş normalde. Arkadaşım gebeliğini ilk göğüs hassasiyeti ile hissetiğini söylemişti. Ağrı kesiciler reglimi azaltır ama gelmesini engellemez veya tamamen kesmedi hiç😊 hayırlısıyla gebelik gibi duruyor 🥰
İlk regl olduğumdan beri bir kere bile hassasiyet yaşamadım ilaç kullandığımda adetim kesilmez de hiç ,heycanlandım ciddi anlamda hayırlısı bakalım inşallah gebeliktir 🥰

Benim de durumum bu şekilde. Hafta içi çok yoğunum bazen hafta sonları bile çalışıyorum nöbetlerim oluyor. Bu şekilde hep bahane buluyordum sanırım ve aparatlarla çok deneme yapamadım. Ama bir kere başlayınca ilerledim baya, inşallah biz de sizin gibi yendik diye yazarız amin :))
İnş canım , az kaldı ama inanın spreyle gerçekten çözülüyormuş.

X