Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aslında kapalı değil kegel nefes egzersizleri yapınca aynadan vajinanıza bakabilirsiniz ajılıp kapandığını farkediyosuz yani o delik orada var biz sadece beynimize güzel mesajlar yollayamıyoruz neden çünkü bir keresinde korktuk ya da duğduğumuz korkunç ilk gece hakiyelerini duyduk bu yüzden oraya birşey girince ister istemez acıycak kanıyacak diye düşünüp kaptıyoruz . Ben de iki yıldır evliyim kızlık zarı diye birşeyin olmadığını onun kanamıycağını ve vajinanın delik olduğunu yeni öğrendim ne yazık ki . Benim kullandığım sprey vemcaine ama kullanıp kullanmamak size kalmış benim acı eşiğim düşük olduğu için kullanmak zorunda kaldım

Benim de öyle.. canım çok kıymetlidir.. iyice bakayım. Bir kere izin verdim balayında, kendimi hazır hissettim. Ancak değilmişim. Dediğiniz gibi ben de çok sonra öğrendim kızlık zarı diye bir şey olmadığını

ben de balayında çok acı çektim ve kanamalarım olduğu için bu sürece girdim 3-4 kez birlikte olmama rağmen maalesef rahat bir ilişki yaşayamıyordum o yüzden dilatörle çalışıp yendim sen de yeniceksin bu şekilde merak etme :) kulak çubuğu ile başla o zaman hemen ertelersen daha da uzar gider süreç

Evet nasıl olduğunu anlamadan 5.5 yıl geçti bile işin kötüsü eşim de kanıksadı artık. Bir şey demiyor ama çok mutsuz farkındayım. Yarın başlayacağım kulak çubuğu ile

Yalnız değilsiniz canım biz burdayız aynı durumu yaşadık elinden geleni yaptığın icin her şey güzel olacakkk geride kalacak o günler Tiniminimavihanim ‘ın yazıları çok güzel her şey nokta atışı olarak anlatılmış hep oku canım her şeyden önce melek gibi kalbi enerjisi olumlu hissettiriyor zaten

Tebrik ederimm

Biliyorum ve bunu bilmek bile güven veriyor iyi ki varsınız evet resmen okuya okuya ezberledim ama arada yine de girip okuyorum o yazıları benim için çok faydalı olmuştuo enerjiyi de dediğin gibi hissediyorum sırf okurken bile

Kapalı olmasının sebebi orada zarın küçücük olması. Siz içine bir şeyler soktukça o zar açılacak. Bana da ilk kapalı geliyordu. Önce ayna karşısına geçip kegel ve nefes egzersizleri ile gözlemledim. Sonra vemcain ile sprey sıkıp küçük denemelerle başladım

Sonra oradaki delik giderek büyüdü

Bu benim tedavinin yanında okuduğum kitap eşle birlikte çalışmak gerektiğinden bahseden sayfaya gelmişken sizinle de paylaşmak istedim
Eki Görüntüle 3158816
Egzersiz sonrası kendinizi hala rahat hissetmiyorsanız aynı egzersizlere eşinizi de dahil edin mutlaka. Bu sayede hem eşinize güven oluşacak hemde siz tekrarlayan egzersizlerle daha rahat yapabilir hale geleceksiniz.

spreyle mi yaptınız? Nasıldı sprey hissi hissetmediniz mi birşey?
Evet çok rahattı sprey yakıyo biraz ama geçici hemen geçiyo yani en küçük dilatöre sıktım spreyi sonra direk vajinama yerleştirdim kegel egzerszi falan yaptım o içerideyken sonra hemen ikinciye geçtim o da aynı şekilde oldu üçe cesaret edemedim korkularımdan dolayı zorlasam o da girerdi ama zorlamadım

Önemli olan bütün aparatları aynı gün hızlı hızlı yapmak değil canım ikiyi çok rahat yapıyosan üçe geç ama üçü birkaç gün çalış o şekilde daha sağlıklı ilerlersin

Önemli olan bütün aparatları aynı gün hızlı hızlı yapmak değil canım ikiyi çok rahat yapıyosan üçe geç ama üçü birkaç gün çalış o şekilde daha sağlıklı ilerlersin
Ya bilmiyorum ama bana sprey çok cesaret verdi . Ben oraya birşey gireceğini kabullenmiştim artık sadece spreysiz aprat denemesinde yrıya kadar alıyodum ama ondan sonrası gelmiyodu duvar ve acı hissi vardı . Sprey kullanınca o hissi hiç hissetmedim 3 ve 4 düde yapacağıma inanıyorum bu şekilde alıştıktan sonra spreysiz yapıcam

İnşallah benim gibi bunları yaşayan tüm kadınlar tez zamanda kurtulur hep dua ediyorum kimseye yaşatmasın allah diye gerçekten yaşayan bilir . En kısa sürede aşmak için mecburen sprey kullanarak ilerliycem öbür türlü süreç çok uzayacak belkide benim açımdan . Ve artık eşimde ben de bebek istiyorız her gün bunun hasreti var içimde

Kızlaaar, yendim sanırım. Hala inanamıyorum. Spreye karşı çok direnmiştim ama spreyle yendim şimdilik. Ve gerçekten kafamızda büyüttüğümüz gibi bir şey değilmiş. Spreyle biraz daha çalışıp, spreysize geçmeyi hedefliyorum. Bu forum sayesinde cesaretimi topluyordum. Hepinize çok teşekkür ederim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…