Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İnsallahh 😊😍❤️😘 keske arkadaslarimla konuscagima ilk sizlerle konussaymişim cunku arkadaslarima anlatsamda ya yargiladilar ya da hic bi cozum uretmediler yani bos yere anlattim. Anlatma sebebimde gerci noldu o iş fln dediklerinde samimi gordugum icin olmadi ki dememdi keske oldu diyip kestirip atsaymisim
Seni bizden baska kım anlar kankaaaa😂🥰💕

Canim 4 de giristen 2 cm ilerde himen var bende vardi spreyle cok az yani peceteye bilemecegim derecede bi kan geldi hafif popoyo gaz sancisi gibi bi sokulma saniyelik sonra iste ben korktum daha fazla kan gelecek yirtilcam hastanelik olcam sanip kanı gorunce biraktim ertesi gun dedim bu is olmak zorunda tekrar denedim girmedi nefes al ver basim dondu tam pes edecektim son kez daha deniyim birakiyim dedim tam o anda bi baktim girdi ne kan ne aci kaydi gitti o kan geldiginde bozulmus tabi ben hurafelerle cok aci cekmem gerektigine inandigim icin inanamamisim girince itekledim sona kadar geldim baktim zaten gerisi boşluk girişi gecince aci fln yoktu agladim o an an ama mutluluktan :) tabi halen şu an penisi yapamiyorum fakat muhtamelen himen ffln kalmadi bu meselenin himen degil psikolojik oldugununda en buyuk kaniti iste şoyle dusun orda bi kapi var acilana kadar tiklayacaksin tek hissettigim buydu 🤣 kapi acmis gibi hissettim kendimi sadece cunku cubukla acisiz bu sekilde olacagini his dusunmemistim tabi penis girince yine kanar mi hafif de olsa onu bilmyorum ama 4 den sonra bende kanama isi fln hepsi bitti o da peceteye bile surulmicek bi kan sanki dişimin dibi hafif kanamiş gibi bir kan gaz sancisi ,🤣🤣🤣🤣🤣
ben tam ittirecegım anda ıkınıyorum aslında dıgerlerı oyle gırıyordu derın nefes ve uzun verınce ıttırıyordum. Cıd yapar gıbı mı ıkınacam yoksa buyuk tuvalete cıkar gıbı mı . Ikınmayı yanlıs yapıyor olabılır mıyım canımlar?

ben tam ittirecegım anda ıkınıyorum aslında dıgerlerı oyle gırıyordu derın nefes ve uzun verınce ıttırıyordum. Cıd yapar gıbı mı ıkınacam yoksa buyuk tuvalete cıkar gıbı mı . Ikınmayı yanlıs yapıyor olabılır mıyım canımlar?
Tamam ilk 3 rahat giriyor 4. De himen var spreyi bol sık sonra muzik ac ve bol bol zeytin yaği ya da ultrason jeli dök burnundan derin bi nefes al gogus kafesini şisir sonra agizdan yavasca ikinarak nefesini ver nefesini verirkende cubugu yavasca ilerletmeye calis ama asla tamamen kafani oraya verme bi yandan tv ye bak ki orasi kasılmasın ittir sen bi anda giricek himeni gecince ertesi gun tekrar denersin kayip gittigini goruceksin sadece o kisimda biraz caba gerekiyor ben tam vazgectim baktim ki olmuş kayiyor gidiyor ilerliyor sonra istedigin zaman oluyor zaten bi kere olunca 😊

Aşiri ikinirsan baski hissedersin dogum yapar gibi yuzunu sisirip boyle kirmizi olana kadar ikinmiyoruz sadece kafif ciş yapar gibi bir ikinma ve ittirmeye devam et cubugu girdigini goruceksin 😊 kesinlikle oluyor . Bir de her hangi bi aci olmuyor sprey o hissi yok ediyor yuzde yuz eminim bundan yasadim cunku

Aynen öyle o anlattığım teknikle beraber sanki büyük tuvalete çıkar gibi ıkın ama kendini kasmadan

Birde aparatlarıda çıkarırken ıkınarak çıkarın daha rahat olacak

Aynen öyle o anlattığım teknikle beraber sanki büyük tuvalete çıkar gibi ıkın ama kendini kasmadan

Birde aparatlarıda çıkarırken ıkınarak çıkarın daha rahat olacak
Aynen aparti cikarirken ikinirsan cikarkende bir sey hissetmezsin. Ve de arkadaslar bi zaman sonra spreye alisinca sprey artik yakmiyor ,🤣🤣🤣🤦🏻‍♀️sadece uyusturuyor

Yanı ben 4. Numaralı aparatın aldıgım kısmı hımen gırısıne denk geldıgı ıcın ılerlıyemuyorum dımı . Cunku bı et engelı var yanı. Onu gecınce acıyor mu pekı
Evet benimde oyle olmustu ama hic bir aci hissetmemistim hatta cok sasirmistim nie acimadi diye 🤣 halen acaba o himen degilmiydi diyorum yani o kadar eminiz ki aci olcagindan o yuzden su an penisi yapamiyorum inanamiyorum cunku. spreyi hemen girisi iyice sık yavas yavas ittir cok baski yapmana bile gerek yok ittirmen yeterli o kendi açiliyor

Aaa sprey cok konforlu hale getirecek durumu ama spreysiz yaparim diyorsan sen bilirsin ben sprey sayesinde acisiz agrisiz 4 parmagimi bile soktum yani. Vemcaine sprey eczanede satiliyor
Evet burda ısmını duymustım ama ben uyusturucu krem sorey taraftarı degılım ya. Sımdı spreysız yapsak gıne aynı seyı hıssetmıcek mıyız

Evet burda ısmını duymustım ama ben uyusturucu krem sorey taraftarı degılım ya. Sımdı spreysız yapsak gıne aynı seyı hıssetmıcek mıyız
Ben ilk 3 u spreysiz yaptim sonra 4.yu spreysiz yapmadim o yuzden bilmiyorum ama sprey sıkınca cok rahat giridgini gordum ette kendini saliyor sprey sıkınca kaslar gergin olmuyor onu farkettim o kasma durumuda gidiyor kasamiyor uyuştugu icin ben 4. Dilatoru 2 defa spreyle yaptim 3. De spreysiz giriyodu spreyin hic bir zarari yok ilk denemenden korkmaman icin bence spreyle yap sonra himeni gecince spreysiz denersin ama sen bilirsin tabi ki spreyin bir zarari yok kaslar alişiyor sonradan zaten spreye gerekte kalmiyor

Ben 4. Dilatoru cizdim cm cm kalemle cizdim şu kadarini yapcam dedim sonra baktim o girdi devaminida yaptim tabi engele takilmamak icin o sirada kilotirise masaj yapmak gerekiyor ilerde duvar fln olmasin diye aslada duvar fln olmuyor oynayinca oynamazsaniz duvara carpar hepsi girmez

Yanı ben 4. Numaralı aparatın aldıgım kısmı hımen gırısıne denk geldıgı ıcın ılerlıyemuyorum dımı . Cunku bı et engelı var yanı. Onu gecınce acıyor mu pekı
Yanlış bilgiiii😌 kızlar hymen dediğimiz yapı öyle et parçası yada zar gibi olup penis içerisinde girip kırmızılık olacak diye bir şey yok

Vajen çevresinde olan minik kan pıhtıcıklarıdır.
Birleşme esnasında esneme olduğu için o yüzden kırmızılık oluyor hatta çoğumuzda kırmızılık olmuyor bile esnek yapıda

Arkadaslar bir de şunu da yapabilirsiniz 2 parmaginizi sokup sonra parmaklarinizi giriste açin parmaklarinizi açin orayi genişletin. Sonrasinda yavas yavas 3 parmaga gecmeye calisin 3 parmagi rahatca yaptiginizda 4. Dilatorde acayip rahat olmaya basliyor 4. Dilatorle 3 parmak egzersini ayni anda goturun ben en son 4 parmagimi sokabildigimi gordum ne kan ne aci hic bi sey yoktu hepsi zaten 4. Dilatorde gitti ordada bi gaz sancisi ve hafif dişimin dibi kanamis gibi bi kan vardi cok cok az ama halen inanmiyorum o kisma 🤣🤦🏻‍♀️gitti mi gitmedi mi himen. Diye neyse. Oyle bunlari rahatca yapinca iste parmaklarinizla inceleyin orda ne var ne yok fln fistan. Bunlar rahatca olunca penis aşamasi ya da eşli egzersize geciyoruz eşe aparat denetmek veya direk penis ben o aşamadayim fakat cesaretim yok henuz şunu gordum 1 kere deneyimlerseniz artik korkmuyosunuz o şeyden ben peniside denersem bu iş bitecek inşallah her seyi yazdim ki ben gibi olanlar faydalansin yatak ucu pozisyonunuda es gecmeyin dilatorler cok rahat giriyor aynaya bile bakmadan vajen girisine bakmadan rahatca giriyor kayip gidiyor

Yanlış bilgiiii😌 kızlar hymen dediğimiz yapı öyle et parçası yada zar gibi olup penis içerisinde girip kırmızılık olacak diye bir şey yok

Vajen çevresinde olan minik kan pıhtıcıklarıdır.
Birleşme esnasında esneme olduğu için o yüzden kırmızılık oluyor hatta çoğumuzda kırmızılık olmuyor bile esnek yapıda
Ben o an biraz kasmistim nie girmiyor diye belkide o yuzden ama diyorum ya aynen oyle sanki boyle sivilce sıkılmış kadar bi kan vardi tam olarak 4 tane sivilce sıkilmıs kadar kan 🤣🤣herkeste olacak diye bir sey yok tabi ki :)) ve aci fln yoktu ,

X