Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Sız yendınız kı acaba bıde bu kremler uyusturucu krem mı
Ben yeneli bir buçuk yılı geçmiştir. Fito krem tahriş önleyici, anestol krem uyuşturucu etkili. Ama nilmil arkadaşımın dediği jetex anestolden daha tesirli. Ben anestol kullandım ama jetexi de doktorumdan duydum.

Bunu alacam ben ozaman kullanırken ne suruyorsunuz bide kullanan arkadaslar soyleyebılır mı
Aparatları kullanırken prezervatif geçirebilirsin hem enfeksiyon riskini azaltır hem de kayganlık verir
su bazlı olan kayganlaştırıcı olur ultrosan jeli olarak almıştım

Bugun bır arkadasımın hamıle oldugunu ogrendım cokkkk sevındım. Ama kendıme ıtıraf etmeye korktugum hayalını kurmaya hakkımın olmadıgını falan dusundugum bır durumdu cunku daha o ısı basaramamısken mınımını bır bebek hayalı o kadar uzakkiii

Aaa neden hakkın yokmuş tabikide var
Başta bende öyleydim bide işim gereği hep bebeklerle beraberdim
Bu işin kesin çözümü var unutma kendine haksızlık etme yapacaksınız

Ben kendime bile dokunamıyordum, bacaklarımı kapatıyordum, kaskatı kesiliyordum, ağlama krizleriyle eşimi itiyordum. Ne panik ataklar geçirdim. Bebek fikrini bile hiç düşünemiyordum, tıpkı sizin gibi "bu haldeyken ne hakkım var" diyordum. Kendimi eksik görüyordum. Çünkü daha olması gereken hiçbir şeyi yapamıyordum, o kadar insan nasıl yapıyor bir ben böyleyim dünya üzerinde bunu yapamayan tek kişi olarak kalacağım galiba diyordum. Daha neler diyordum neler. Eminim çoğumuz benzer hisler, benzer düşünceler geçirdik içimizden. Doktora gittiğimde üst derecede vajinismus olduğumu öğrendim. Ben bile beş seansta yendim. Ben bile.

(Allah nasip etti, şimdi gebeyim. Rabbim sağlıkla, hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin inşallah. İsteyen herkese de hayırlısıyla, sağlıkla, kolaylıkla, en kısa zamanda nasip etsin inşallah.) Gebeligin özellikle ilk haftalarında hep vajinal muayene olmak zorundaydım. Vajinal ultrason, spekulum. Sonra yine neredeyse 16 hafta boyunca günde iki defa vajinal fitil kullandım. Vajinismusu yenmek bana o kadar kapı açtı ki. Sağlıklı bir cinsel yaşam, kadın sağlığı ve gebelikle ilgili her durumda kolayca muayene ve tedavi olabilme rahatlığı.

Evet bizim yolumuz herkes gibi değil. Ama vajinismus yüzde yüz çözümü olan bir durum. Şimdi ben de herkes gibiyim. Benim gibi olanlar yendi, benden daha iyi durumda olanlar yendi. Ne bizim sizden bir farkımız ne sizin bizden bir farkiniz var. Kendinize haksızlık etmeyin. Kendiniz çözebilirsiniz, burada çok arkadaşımız ne güzel ki kendi kendine yendi. Ben doktorla yendim. Her halükarda vajinismus YÜZDE YÜZ çözülebiliyor. Siz yeter ki ertelemeyin, motivasyonunuzu bozmayın, sabırla çalışın. Yolun sonundan bildiriyorum. Her şey çok güzel oluyor

Arkadaşlar sprwy kullandım bence epey işe yarıyor yani 4 nolu aparatı hissiz şekildw aldım git gel yaptım . Ama ne yazık ki eşli deneyince penis söndü ve doğru dürüst deneyemedik. Penisin başı girdi sonra söndü bi daha da düzeltemedik. Halbuki aşırı hazırdım hissizdim direkt girebilecekti. Tükeniyorum artık

Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah cok duygulandim okurken

Kızlarrrr sanırım oldu. Ters kovboy pozisyonında oturdum kendi tarafımda tamamı girmiş görünüyordu hatta eşim biraz daha otur diyince sma başka yok ki tamamı girmiş dedim. ama diğer tarafta nasıl oluyor bilmiyorum eşim tamamı girmemiş biraz daha otur dedi. Sonra ben kalktım eşimin penisine kan bulaşmıştı bende de aynı şekilde hemen duşa attım kendimi. Neden böyle oldu hiç beklemiyordum. Aparatların hiçbirinde damla bile gelmedi . Eşimle denerken aklımın ucuna gelmedi kanayacağı o kadar aparat yaptım 4 noluyu bugün 1 saatten fazla çalıştım denedim ne ağrı ne sızı ne kan hiçbir şey yoktu. Şuan bekliyorum umarım kanama devam etmez. Bu arada yapma aşamasındaki arkadaşları korkutmasın bu söylediğim herkeste farklı oluyor. Belki de kasmışımdır kendimi . Dediğim gibi hiçbir aparatta ne acı ne kanama olmamıştı. İlk kez sprey ile yaptım sprey çok fazla uyuşukluk hissi veriyor kasmış olabilirim istemsizce . Hissetmediğim için de belki kastığım halimle ilerletmeye çalıştım o yüzfen höyle oldu belki. Arkadaşlar sorum şu, bu ilk olduğu için mi böyle oldu ? Ve diğer denemelerimizfe böyle zorlanır mıyım?

Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah cok duygulandim okurken
Âmin, inşallah Psikolojik yükü çok ağır, biliyorum ama siz de bilin ki doğru şekilde, ertelemeden ve sebat ederek ilerleyince hepsi geride kalıyor. Geçmiş sayfalarda benim buraya ağlayarak yazdığım ne mesajlarım var. Ama bakın, hepsi geçmişte kaldı. Kendinizi zihin olarak vajinismus tedavisi sürecine hazırlayın ve o yolda ilerleyin. İnşallah en kısa zamanda sizin için de vajinismus geride kalır

Bende spreyle yapan bırı olarakdan yorum yapıyorum kendını kastıgun ıcın olmuştur bende öyle bırsey olmadı dıger denemelerde bolebı sorun yaşamazsın bı süre sende spreyle devam et istersen alısana kadar bennde üstte olduğum pozisyonda yapabiliyrm

Yapamayan arkadaşlar mutlaka spreyi denesin . Gerçekten çok fazla fark ediyormuş özellikle aparatı spreyli denerken aradaki farkı net gördüm . Normalde de 4 nolu aparatı yapıtordum ama o hissi alıyordum ve rahat şekilde ileri geri yapamkyordum. Spreyli şekilde gel git yaptım epey hiçbir şey hissetmiyordum. Eşli denemede de o ilk giriş hissetmediğin için itmiyorsun eşini ve öylece ilerliyor ben gözümü kapattım ve açtığımda girmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…