Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim bırsuru yapabileceğimiz seylerı atmıs senın dedıgın herseyı yaptım ve bir de önceki msjları okudum bütün herkes bı hastalıhı yencek ben d hala korku var mesela oldu ama ıkıncı yapamadım ama emınım oda olacak 🌸🫀🥰
Oluur tabikide aynı bisiklet sürmek gibi düşün kuzum.Artık biliyorsun yapacaklarını uygula ve mutlu son🩷

Hanımlar selam maalesef eşim tedaviyi reddetti. Ağlamaktan helak oldum . Set alıp evde kendim deneyeceğim. O kadar mutsuzum ki. Çok heveslenmiştim. Bana yardımcı olun lütfen. Evde nasıl aşabilirim?

Lütfen okuyun bu linki hepsini anlatmıştım

Hanımlar selam maalesef eşim tedaviyi reddetti. Ağlamaktan helak oldum . Set alıp evde kendim deneyeceğim. O kadar mutsuzum ki. Çok heveslenmiştim. Bana yardımcı olun lütfen. Evde nasıl aşabilirim?
Aparat setini al burdan yardım ederiz merak etme sende yeneceksin bueda kendi başına başına bir cok arkadaşımız var herkes doktorla yenmedi sende yeneceksin🌸 aparatların eline geçince burdan yaz

Kızlar Reyyan Özcan Temizkan’a giden oldu mu, bana yazabilir mi giden varsa
Selamlar herkeseee🙋🏻‍♀️🥰 G goklugati Ben de haftaya tedaviye başlayacağım. Reyyan hanımın asistanıyla görüştüm bugün. Olumlu geldi bana. İki seçenek arasında kaldım. Karar verip randevu oluştururum. Daha önce burada "Ballıkabak" arkadaşımız Reyyan hanımda yenmişti. İnşallah doğru bir tercih yapıp mutlu sona ulaşırız 🌸

Selamlar herkeseee🙋🏻‍♀️🥰 G goklugati Ben de haftaya tedaviye başlayacağım. Reyyan hanımın asistanıyla görüştüm bugün. Olumlu geldi bana. İki seçenek arasında kaldım. Karar verip randevu oluştururum. Daha önce burada "Ballıkabak" arkadaşımız Reyyan hanımda yenmişti. İnşallah doğru bir tercih yapıp mutlu sona ulaşırız 🌸
Hayırlı uğurlu gelsin inşallah 🙏🏻 ben de görüştüm, daha kesin karar vermedim. İnşallah en kısa zamanda yolları ayırırız bu sorunla🌼

Merhaba mücadeleci kadınlar 🌸 biraz sessiz oldu buralar, yok mu güzel haberler, mutlu sona ulaşanlar. Ne durumdasınız bakalım ☺️
Ben bir kez olduktan sonra yapamadım tekrar kasmaya başladım :KK43: buraya yazmıştım bir ara oldu diye. Baya da rahat olmuştu aslında sonea yine kasmaya başkasım. Kasıp acıyacağına dilatörle çalışayım dedim. Burdaki arkadaşlara kızmıştım hemen dilatör dedikleri için ama haklılarmış :KK43: ben dilatöre başladım ilk 3 ünü aynı gün yapabileim 3 te zorlandım ama bi kaç denemede artık o da çol rajat oluypr acısoz sızısız. Ama 4ü yapamadım bir kaç kez denedim olmıyor maalesef. Onu uapmadan eşli deneneye de geçmek istemiyorum. Sadece kaybanlaştırıxı kullanıyorum. Önerijiz var mıdır?

Üçü çok rahat yapana kadar dörde geçmeyin. Kayganlasitiri haricinde bana tedavim esnasında hep anestol krem + fito krem kullandirdi doktorum. Üçü çalışmadan önce birkaç ikinci boya kremleri ve kayganlastirici sürün ikiyle birkaç dk çalışıp sonra üçe geçin. Üçü çok rahat tak çıkar, yuvarlak çizme gibi şeyleri yapınca dörde geçin. Dörde de direkt çalışmadan önce üçüncü boya kremleri ve kayganlaştırıcı sürün önce birkaç dk üçü çalışip sonra dörde geçin. Eşli deneme öncesinde de bence aparatları eşiniz de yapsın, böylece kontrolü karşı tarafa bırakmanin korktuğumuz gibi bir şey olmadığını aksine çok kolay olduğunu görüyoruz. Tüm bunlardan sonra ilişki denemesi öncesinde siz yine birkaç dk üçüncü ve dördüncü aparatları krem ve kayganlaştırıcı ile çalışın. Bu esnada eşiniz hazırlansın ve deneyin. Birkaç ilişki sonrasında kremlere de aparata da zaten ihtiyaciniz olmayacak. B brcubrcu0101

Üçü çok rahat yapana kadar dörde geçmeyin. Kayganlasitiri haricinde bana tedavim esnasında hep anestol krem + fito krem kullandirdi doktorum. Üçü çalışmadan önce birkaç ikinci boya kremleri ve kayganlastirici sürün ikiyle birkaç dk çalışıp sonra üçe geçin. Üçü çok rahat tak çıkar, yuvarlak çizme gibi şeyleri yapınca dörde geçin. Dörde de direkt çalışmadan önce üçüncü boya kremleri ve kayganlaştırıcı sürün önce birkaç dk üçü çalışip sonra dörde geçin. Eşli deneme öncesinde de bence aparatları eşiniz de yapsın, böylece kontrolü karşı tarafa bırakmanin korktuğumuz gibi bir şey olmadığını aksine çok kolay olduğunu görüyoruz. Tüm bunlardan sonra ilişki denemesi öncesinde siz yine birkaç dk üçüncü ve dördüncü aparatları krem ve kayganlaştırıcı ile çalışın. Bu esnada eşiniz hazırlansın ve deneyin. Birkaç ilişki sonrasında kremlere de aparata da zaten ihtiyaciniz olmayacak. B brcubrcu0101
Ben ilk 3 aparatı kremsiz yaptım 3. Aparatı şusn çok rajat yapıyorum bakmadan ve hissetmeden yapıyorum . 4 için krem alayım mı? Bir de 4ün ne kadarı giriyor içeriye ?

Ben ilk 3 aparatı kremsiz yaptım 3. Aparatı şusn çok rajat yapıyorum bakmadan ve hissetmeden yapıyorum . 4 için krem alayım mı? Bir de 4ün ne kadarı giriyor içeriye ?
4'un tamamı girmiyor, bir kısmı dışarıda kalıyor. Ne güzel krem kullanmamışsınız. Çok iyi ilerlemissiniz, tebrik ediyorum.🌷 Krem beni zihin olarak çok rahatlıyordu, siz gerek yok diyorsanız kullanmayabilirsiniz. Eşli de egzersizleri yapın sonrasında, aparatları tek tek eşiniz size yapsın. Ben eşli aparat egzersizlerinden çok korkuyordum. Ama kendi yaptıklarımdan bile daha kolay ve rahat olmuştu. Eşli egzersizleri doktorum üçüncü aparatta başlatmıştı bana. Deneyebilirsiniz.

4'un tamamı girmiyor, bir kısmı dışarıda kalıyor. Ne güzel krem kullanmamışsınız. Çok iyi ilerlemissiniz, tebrik ediyorum.🌷 Krem beni zihin olarak çok rahatlıyordu, siz gerek yok diyorsanız kullanmayabilirsiniz. Eşli de egzersizleri yapın sonrasında, aparatları tek tek eşiniz size yapsın. Ben eşli aparat egzersizlerinden çok korkuyordum. Ama kendi yaptıklarımdan bile daha kolay ve rahat olmuştu. Eşli egzersizleri doktorum üçüncü aparatta başlatmıştı bana. Deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim sizden cesaret edip akşam 2 den başlsyop denedim. 2 ve 3 çok rahat oljyor 3 ü baya hissetmeden defalarca yaptım . 4 ile baya baya yarım saat uğraştım yarısına kadar yapabildim sonunda :) sonrası gitmiyor . Yarım saat uğraştığım için yorgunluk be yanma hissettiğimden zorlamadan bıraktım. Yarın tekrar deneyeceğim. Ama yarısından sonrası ilerlemiyor daha doğrusu aparat sert olduğu için diğerleri gibi kayıp gitmiyor zorlu oljyor. :KK43:

X