Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Üzücü bir olay değil bu, çoğumuz benzer şeyler yaşadık. Birinci boyu yaparken bile yapamadığım olmuştu, dördüncü boy çok normal. Ne güzel ki yapabilmişsiniz, yolun sonuna doğru gelmişsiniz. Bir defa yapıp, birkaç defa yapamayabilirsiniz. Hepsi çok normal. Bizim düşlediğimiz gibi gibi gitmiyor çoğu şey. Önemli olan moral bozmadan çalışmaya devam edebilmek. Gerekirse bir gün ara verin, dinlenin. Kafanızı boşaltın. Yüzde yüz çözülebilir bir durum için kendinizi bu kadar üzmeyin. Siz egzersizlerinize yüksek motivasyonla devam edin. Netice çok yakın.🌷🍀💞
Teşekkür ederim motivasyonunux ıcin bende artk yendım demek istiyorum inşallah çok yakındır 🥺🌸

İlişki yaşamışsın vajinismus değilsin. İlk ilişkiler gerçekten eziyet oluyor sanki bende zevk almiyordum git gel canımı acitiyordu ama sürekli ilişkiye girdik alışmak için. Zamanla önce acı azaldı bitti sonrasında da zevk almaya başladım. Sizde sık sık ilişkiye girin eminim alışıp zevk almaya baslayacaksin. Yine de geçmezse bi doktora görün belki enfeksiyon falan vardır

gerçekten eziyet gibi ben ilk başlarda cesaret ettim ama şimdi cesaretim kırıldı canım. eşim azıcık yanaşsa aklı fikri o dye direk eziyet düşünüp geri çekilir oldum eşimden.
birde ben ilk geceden bir yırtığım oldu perinede hep öyle denedik hiç iyileşmedi daha derinleşti sizce onun sızısından mı fazla kasıyorum, sizlerde de böyle yırtıklar oluyormuydu 🥲🥲🥲

gerçekten eziyet gibi ben ilk başlarda cesaret ettim ama şimdi cesaretim kırıldı canım. eşim azıcık yanaşsa aklı fikri o dye direk eziyet düşünüp geri çekilir oldum eşimden.
birde ben ilk geceden bir yırtığım oldu perinede hep öyle denedik hiç iyileşmedi daha derinleşti sizce onun sızısından mı fazla kasıyorum, sizlerde de böyle yırtıklar oluyormuydu 🥲🥲🥲
Evet canım benimde ilk gece yırtıldı perine. Sonra iki sene yapamadım. Yeni yendim sayılır ama bu defa da vajina giriş iç kısmında bir çatlak oluştu

Kızlar ya zaten bu grupta aşamamış, korkulu kaygılı insanlar var. Çatlak yırtılma kanama gibi çoğu kişinin yaşamadığı şeyleri yazmayın lütfen iyilik yapmıyorsunuz

Ben okudukça kötü oluyorum, şu an buradan başka destek alacak yerim yok
Kastığımız için oluyor demişti doktor . Yoksa olmuyor zaten .Sizin de aynı olmak zorunda değil ki. Sizden önce yazan arkadaşta bir umut bişeyler öğrenmek istiyor. Amacımız kimseyi korkutmak değil. Bizler de çaresiziz sizin gibi.

Merhaba arkadaşlar bir vajimus hastası olarak yazıyorum artık değilim 1yillik evliyim sorunumu kendim cozemeyecegimi anladığımda telefonda aynı sorunu yaşayan insanlar olduğunu farkettim adininda vajimus hastalığı olduğunu anladım uzun araştırmalardan sonra Dr Nazife Ergen Micozogluna gitmeye karar verdim ve 1hafta icerisinde sorunumu çözdüm çok çok iyi bir doktor sakın uzatmayin kendi başınıza coze belicegimiz bir sorun değil korkmayin ve doktora gitmekteyi ertelemeyin

Kızlar ya zaten bu grupta aşamamış, korkulu kaygılı insanlar var. Çatlak yırtılma kanama gibi çoğu kişinin yaşamadığı şeyleri yazmayın lütfen iyilik yapmıyorsunuz

O kadar Haklısın ki canım kusura bakma şuan utandım yazarken bunu akıl edemedim o an ki hislerimle. ama dediğin çok doğru sonuna kadar. hatırlattığın için teşekkürler 🙏🏼🙏🏼

O kadar Haklısın ki canım kusura bakma şuan utandım yazarken bunu akıl edemedim o an ki hislerimle. ama dediğin çok doğru sonuna kadar. hatırlattığın için teşekkürler 🙏🏼🙏🏼
Teşekkür ederim anlayışınız için 💖 bu arada bence de siz vajinismus değilsiniz başka rahatsızlıklar var ağrılı cinsel ilişki gibi vs, kolay çözülüyor. zaten birlikte olmuşsunuz. Belki pozisyonunuz rahat değildi belki çok kastınız. Çok daha rahat çözülecek gibi duruyor inşallah kısa zamanda hepimizin keyifli cinsel hayatları olur 🙏🏻

Merhaba kızlar …Aparat yapanlara kolaylıklar dilerim…
Arkadaşlar kadın pelvik kasını kasmadığı sürece herhangi bir zarar gelmiyor ,,,çaresiz değilsiniz üzerine gitmeniz gereken bir durum bu,,, ve siz inat edip üzerine gitmedikçe kimse size yardımcı olamaz doktor dahil… doktorla veya evde kendiniz aparat yaptığınızda kontrollü girişler olduğundan ağrı acı olmuyor ,,, öncelikle anatomik yapınızı bilmeniz lazım ,,, bunu aynada vajinanızı inceleyerek yapmanız fayda sağlar,,, ben mesela idrar deliğini giriş sanıyordum düşünün,,, günler geçip her akşam ben ne yapcam bu durumla diye kendinizi strese sokmayın,,,

Bende tam onu diyecektim bu tarz soruları özelden yenen arkadaşlara yazarak sorun. Yenemeyen arkadaşları iyice korkutup motivasyonlarini dusurmeyin

Herkesin süreci Farklı işliyor canım kadınlar … aparat yapan arkadaşlarım başaranlarla kendinizi kıyaslamayın … tepkilerimizin derecesi Farklı oluyor … ilk aparat yapmaya başlayanda korku heycan kasılma olması çok normal … aparatı aldık elimize girişimize getirdik bekleyelim biraz o sıra yanımızda telefondan birşey açık olsun aklımızı başka noktaya çekmek için…sonra benim aparatları başarmamdaki en büyük hamlem burundan 2 defa derin nefes alıyoruz ve tek seferde yine burundan verirken hafif ıkınıp aparatı ilerletiyoruz ilk zamanlar hepsi girmicektir. Baktın biraz gitti orda kasıldın o an kendine
Hayır şuan kastın sadece diyoruz ve yine burun nefesiyle ilerletiyoruz…su bazlı kayganlaştırıcı kullanmanızı öneririm …

X