Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar daha önce buraya yardım için yazmıştım. Öncesinde yazılan baştan sona her şeyi okudum, denedim, yaptım olmadı. Artık bana tak etti ve randevu aldım, hekime başvurdum. İyi ki de öyle yapmışım. Fiziksel olarak ilişkiye engel olan problemim varmış. Önce onu hallettik… Benim size tavsiyem ilk önce muayene olun!! fiziksel bir probleminizin olmadığını öğrendikten sonra her şeyi deneyebilirsiniz. Önce siteye bakıp denemeler yapmak beni çok yıpratmıştı her şeyi deniyordum, herkesin yaptığını okuyordum, kendimi o kadar kötü hissediyordum ki…Ben beceremiyorum sanıp kendimi yiyip bitirmekten bir hal olmuştum, psikolojimi bozmuştum… keşke en başından bi hekime sonra terapiste gitseymişim. Yaptığım hatayı siz yapmayın…

arkadaşlarım merhaba ben bugün kadın doğumcuya muayene oldum ve zorlandığımı şok fazla ağrı ve acı hissettiğimi söyledim ultrasonla bakıldı 9 cm büyüklüğünde bir kistim varmış 😢 çok üzgünüm pazartesi tahliller yapılacak dualarınızı bekliyorum bu kist seni zorlar ağrı ve acı yapar dedi 😭
Çok gecmiş olsun inşallah tedavisi uğraştırmaz. Ben de son 2 aydır farklı bir acı hissediyorum ilişki sırasında. Hep sol tarafımda tek nokta ağriyor. Randevu aldım doktora gidecegim kistlerim vardi zaten büyümüş olacağından süpheleniyorum

Kızlar daha önce buraya yardım için yazmıştım. Öncesinde yazılan baştan sona her şeyi okudum, denedim, yaptım olmadı. Artık bana tak etti ve randevu aldım, hekime başvurdum. İyi ki de öyle yapmışım. Fiziksel olarak ilişkiye engel olan problemim varmış. Önce onu hallettik… Benim size tavsiyem ilk önce muayene olun!! fiziksel bir probleminizin olmadığını öğrendikten sonra her şeyi deneyebilirsiniz. Önce siteye bakıp denemeler yapmak beni çok yıpratmıştı her şeyi deniyordum, herkesin yaptığını okuyordum, kendimi o kadar kötü hissediyordum ki…Ben beceremiyorum sanıp kendimi yiyip bitirmekten bir hal olmuştum, psikolojimi bozmuştum… keşke en başından bi hekime sonra terapiste gitseymişim. Yaptığım hatayı siz yapmayın…
siz de ne gibi bir sorun çıktı? sonrasında aştınız mı ?

Çok gecmiş olsun inşallah tedavisi uğraştırmaz. Ben de son 2 aydır farklı bir acı hissediyorum ilişki sırasında. Hep sol tarafımda tek nokta ağriyor. Randevu aldım doktora gidecegim kistlerim vardi zaten büyümüş olacağından süpheleniyorum
çok teşekkür ederim umuyorum bu süreci de atlatıp bu işi halledeceğim

Merhabalar, ben de 15 aylık evliyim. Vajinismus tedavisi gördüm. Tam aştım diyemem. Dilatörlerle çalıştım. İlk 2 dilatörü kolay alabiliyorum. 3 zor, 4 bayağı zor. Başka bir korkum daha var, evliliğin başlarında eşim hep üstümde denemişiz ve başarısız olduk, eşimle kavgalar bağrışmalar yaşadık. Hep bacaklarımı kapama eğiliminde oldum. Bu sebeple psikolojik olarak ben dilatörleri sırt üstü yatarak yapamıyorum bile, dilatörün üstüne oturarak yapabiliyorum. Eşimle de 3-4 kere başarılı oldum ancak eşimin üstünde deneyerek ve de deneme öncesi dilatöre uyuşturucu sprey sıkıp içimde beklettikten sonra eşimle denedim. Girişte yine de zorlandım ama sonrasında bir şey hissetmedim. Yani spreyden dolayı. Ama spreysiz yapmaya da cesaretim yok. Aşabilmek için üst üste bolca deneme mi yapmak lazım? Yardımcı olur musunuz?
İlk iliskiyi üstte mi yaptınız canim

Kızlar halen inanamıyorum ama yaptık sonunda en azından ilk giriş oldu eşim üste ben altta yatak ucu pozisyonda denedik baya girdi sadece 2 cm filan kaldı oda bacaklarimdan dolayı giremedi eşim ve hiç hissetmedim hatta inanamadım girdiğine sadece ufak bir yanma oldu oda bebek yağından sanırım kan da gelmedi bu arada ben gelir diye düşündüm ama şu an sadece git gel yapamıyor eşim o kadar ona da zamanla alışırım inşallah sizlerin desteği çok yararlı oldu benim için hepinize çok teşekkür ederim umarım bütün arkadaşlarım bir an önce yapar ve kurtulur sunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki kızlar uyuşturucu kreme spreye hiç gerek yok aparatları yapın eşinize ve kendinize bebek yağı sürün kafanızdan da bütün olumsuzlukları atın yapacağınıza inanın ve kasmayın hiç bisey hissetmiyorsunuz ❤️

Kızlar dilatörleri denerken dikkatinizi başka yere vermeniz tv izleyip müzik dinlemeniz öneriliyor. Bence kız arkadaşlarınızla telefonda sohbet ederken dedikodu yaparken bile deneyebilirsiniz odağınız değiştiği için.

Kendi tecrübeme dayanarak bu yorumu yapıyorum. Ne yaparsam yapayım 4. Olmuyorken birden telefonum çaldı ve bi yandan telefon konuşup bi yandan yine denemeye devam ettim ve çok rahat ilerledi.

Kendi tecrübeme dayanarak bu yorumu yapıyorum. Ne yaparsam yapayım 4. Olmuyorken birden telefonum çaldı ve bi yandan telefon konuşup bi yandan yine denemeye devam ettim ve çok rahat ilerledi.
tebrik ederim eşli deneme de olacak inşallah 🙏 bugün doktor smear testi yapmaya calısırken ittim bana ilişkide de mi böyle yapıyorsun dedi travma yarattı canımı da yaktı :KK43:

Kızlar halen inanamıyorum ama yaptık sonunda en azından ilk giriş oldu eşim üste ben altta yatak ucu pozisyonda denedik baya girdi sadece 2 cm filan kaldı oda bacaklarimdan dolayı giremedi eşim ve hiç hissetmedim hatta inanamadım girdiğine sadece ufak bir yanma oldu oda bebek yağından sanırım kan da gelmedi bu arada ben gelir diye düşündüm ama şu an sadece git gel yapamıyor eşim o kadar ona da zamanla alışırım inşallah sizlerin desteği çok yararlı oldu benim için hepinize çok teşekkür ederim umarım bütün arkadaşlarım bir an önce yapar ve kurtulur sunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki kızlar uyuşturucu kreme spreye hiç gerek yok aparatları yapın eşinize ve kendinize bebek yağı sürün kafanızdan da bütün olumsuzlukları atın yapacağınıza inanın ve kasmayın hiç bisey hissetmiyorsunuz ❤️
Geçmiş olsun canım işte bu kadar kolay aslında 👏🏻☺️ zamanla git geller girişler kolaylaşacak alışacaksın hatta keyif bile alacaksın tamamen alışana kadar ilişki öncesi aparat egzersizine devam edebilirsin birde vajinal ıslaklık yeterli olana kadar kayganlastirici bebek yağı falan kullanmaya devam et mutlaka ☺️

Arkadaşlar biz bugün yine yaptık ama biraz zor oldu ben yine istemsiz bacaklarımı kapatiyorum ve şu an sadece yatak ucu pozisyonda rahat oluyorum yatakta misyoner pozisyonda denedik ama esim uzerime abandigi için yine bacaklarımı istemsiz kapadım ve Git gel yaparken biraz kasıyorum içim çok tuhaf oluyor zevk alamıyorum zaten hafif yanma oluyor bu süreç ne kadar devam eder sizce

Arkadaşlar biz bugün yine yaptık ama biraz zor oldu ben yine istemsiz bacaklarımı kapatiyorum ve şu an sadece yatak ucu pozisyonda rahat oluyorum yatakta misyoner pozisyonda denedik ama esim uzerime abandigi için yine bacaklarımı istemsiz kapadım ve Git gel yaparken biraz kasıyorum içim çok tuhaf oluyor zevk alamıyorum zaten hafif yanma oluyor bu süreç ne kadar devam eder sizce
Kişiden kişiye değişiyor ben yaklaşık 10 ay oldu yeneli hala zevk almıyorum hala hepsinde olmasa da bazı denemelerimizde canım yanıyor ve hala misyoner pozisyonunda gergin oluyorum😂 ama iliskiye girebiliyorum ya penis girmezse ya girerken canım acirsa diye kaygılarım yok ve en azından bir pozisyonda bile olsa daha konforlu olduğumu biliyorum. Kimi arkadasların seneler gecmiş zevk alamamış kimileri ilk ilişkiye girmeyi başardıklarinda zevk almaya başlamış. kendi süreciniz biricik o yüzden çoğumuz ilişkiye girme yolunda aynı çalışmaları yapsak da süreçte farklı noktalarda zorlanabiliyoruz. Önemli olan morali düşürmemek nasıl ki başlarda imkansiz gibi görünen ilk aparat şimdi çocuk oyuncağı geliyor bir gün çok zorlandığınız misyoner pozisyonu da öyle gelecek eminim♥️

Kızlar merhaba bugün 4. Aparatı denerken 1 cm fln girdi ama boşluk kısmı denk gelmedi ve kan geldi pembemsi bu 4 numara çok zor iliskidedemi böyle yanacak canım hafif yanma şeklinde

Merhaba, bende 1 senedir evliyim üstelik 6 aylık hamileyim. Vajinismusum. Aparatların ilk 3 ünü alabiliyorum ama 4. Girmiyor. Daha önceki denemelerimde 2 kez almıştım. Ama şimdi hamilelik girince araya uğraşmadım. Birde ben bacaklarım kapalıyken alabiliyorum aparatları bir tek

X