Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Dilatör setim geldi. :KK43: ve ben ilkini görünce yapabileceğimi sanıp yapamadım :KK43: üç dört denemeden sonra bıraktım :KK43:
İlk başta hepimizin yaşadığı şey endişe etme kuzum

1) yönünü iyi ayarla şöyle🌈dümdüz değil popaya eğimli

2) pozisyonunu ayarla yarı oturur şekilde bir bacağını düz diğer bacağını kırarak pozisyon alabilirsin💜

3) Bol kayganlaştırıcı yada bebek yağı kullan

4) mutlaka karşında bir dizi film ya da meditasyon müziği aç

5) ittirmekten asla korkma orası kapalı kutu değil gülü koklar gibi derin nefes al ma üfler gibi nefesini verirken ıkınıp içeri ittir gidecek birde böyle dene sakın pes etme 🌺

İlk başta hepimizin yaşadığı şey endişe etme kuzum

1) yönünü iyi ayarla şöyle🌈dümdüz değil popaya eğimli

2) pozisyonunu ayarla yarı oturur şekilde bir bacağını düz diğer bacağını kırarak pozisyon alabilirsin💜

3) Bol kayganlaştırıcı yada bebek yağı kullan

4) mutlaka karşında bir dizi film ya da meditasyon müziği aç

5) ittirmekten asla korkma orası kapalı kutu değil gülü koklar gibi derin nefes al ma üfler gibi nefesini verirken ıkınıp içeri ittir gidecek birde böyle dene sakın pes etme 🌺
Tamam deneyeceğim inşallah olur biraz içeri grince hafif bir ağrı hissettim. Giriyo sandım ve kastım kendimi. Biraz cesaretle olur diyelim :)) kendimi böyle teselli edeyim bende ahahah

Arkadaşlar nasılsınız merak ediyorum buradaki herkesi 🙏iyi misiniz hepimize çok geçmiş olsun umarım siz ve aileniz iyisinizdir inşallah 😔😔
Yaralarımız nasıl sarılacak bilmiyorum canım çook üzgünüm.Çok şükür Malatyada ailem canları sağ geriye de bir şey kalmadı.Allahım yardım etsin milletimee😥

Yaralarımız nasıl sarılacak bilmiyorum canım çook üzgünüm.Çok şükür Malatyada ailem canları sağ geriye de bir şey kalmadı.Allahım yardım etsin milletimee😥
Benimde ablam Muş'ta orası şükür diğer yerlere göre iyi durumda sadece çok sallanmış derin çatlaklar oluşmuş. Rabbim yardimcisi olsun herkesin cok zor bı zamandayiz acının tarifi yok toparlanmak çok zor olacak yaralarımızı hep beraber saracağız Allah'ın izniyle. Size de çok geçmiş olsun Rabbim ailenin acılarını yaşatmasın

Benimde ablam Muş'ta orası şükür diğer yerlere göre iyi durumda sadece çok sallanmış derin çatlaklar oluşmuş. Rabbim yardimcisi olsun herkesin cok zor bı zamandayiz acının tarifi yok toparlanmak çok zor olacak yaralarımızı hep beraber saracağız Allah'ın izniyle. Size de çok geçmiş olsun Rabbim ailenin acılarını yaşatmasın
Cok şükür sağlığının yerinde olmasına sevindim cok zor zamanlar cok 😔😥 Allah yardım etsin inşallah sabır versin,Rabb’im enkazın altında kalanları kurtarsın inşallah

çaresizlik cok kötü 😔

G glbahar1 buraya gel canım, ne durumdasın şimdiye kadar neler yaptın biraz anlat. Ayrıca bu sayfalarda gerilerden başlayarak oku. Vajinismus yüzde yüz tedavisi olan bir durum. Panikleme, sakın ol öncelikle.✨🌷Düzenli egzersizle sen de yeneceksin eminim ki.💞🌼

G glbahar1 buraya gel canım, ne durumdasın şimdiye kadar neler yaptın biraz anlat. Ayrıca bu sayfalarda gerilerden başlayarak oku. Vajinismus yüzde yüz tedavisi olan bir durum. Panikleme, sakın ol öncelikle.✨🌷Düzenli egzersizle sen de yeneceksin eminim ki.💞🌼
Merhaba ya ben egzersizlerime ara verdim hatta deprem olmadan önce regl dım sonra deprem oldu ve artık ne egzersiz ne de eşimle ilişki adı altında hiç kendime yanaştırmadım, yani bu durumda yanlış gördüm insanlar enkaz altındayken bu işi yapmak bana çok vicdansızca geldi. Sizce saçmalıyor muyum kaç gündür soracaktım buraya bu durumda hiç böyle düşünen var mı diye ?

Merhaba ya ben egzersizlerime ara verdim hatta deprem olmadan önce regl dım sonra deprem oldu ve artık ne egzersiz ne de eşimle ilişki adı altında hiç kendime yanaştırmadım, yani bu durumda yanlış gördüm insanlar enkaz altındayken bu işi yapmak bana çok vicdansızca geldi. Sizce saçmalıyor muyum kaç gündür soracaktım buraya bu durumda hiç böyle düşünen var mı diye ?
Seni çok iyi anlıyorum. Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı olduğunu da düşünmüyorum. Herkes başka başka etkilendi yaşananlardan. Allah bir daha yaşatmasın. Sonsuza kadar işimizden gücümüzden el etek çekemeyiz. O yüzden birden olmasa da kendini hazır hissettiğinde yeniden egzersizlere dönebilirsin bence. Zamanla her şey rayına oturacaktır diye düşünüyorum. Sen kendini nasıl rahat ve iyi hissediyorsan öyle davran. Ama bu da yemek yemek, su içmek, işe gitmek, temizlik yapmak gibi hayatın içinde ve hayatın bir parçası.

6 aylık evliyim 2 kere kadın doğumcuya gittim fizyolojik bir problemim yok hepsi kafada dediler. Son gittiğim doktorum parmak egzersizi önerdi 2 parmak zorda olsa biraz yapabiliyorum ancak eşimle denemelerimizde kayganlaştırıcı kullanmama rağmen başaramıyorum. Çok yorulduk artık bu durumdan 😔

X