Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Seni çok iyi anlıyorum. Kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı olduğunu da düşünmüyorum. Herkes başka başka etkilendi yaşananlardan. Allah bir daha yaşatmasın. Sonsuza kadar işimizden gücümüzden el etek çekemeyiz. O yüzden birden olmasa da kendini hazır hissettiğinde yeniden egzersizlere dönebilirsin bence. Zamanla her şey rayına oturacaktır diye düşünüyorum. Sen kendini nasıl rahat ve iyi hissediyorsan öyle davran. Ama bu da yemek yemek, su içmek, işe gitmek, temizlik yapmak gibi hayatın içinde ve hayatın bir parçası.
Çok teşekkür ederim bir nebze olsa da rahatladım haklısın hiç o konuda da düşünmemiştim sonuçta bu da bir ihtiyaç yani🙁
Amin inşallah bu süreci atlatacağız ben bu durumda çok üzüldüm ve de yaparsam yanlış olur diye kendime kızıyordum ve soracağım kimsede yoktu da
Bir kaç güne başlicam bu günlerde geçsin, malesef hayat yine devam ediyor 😞

Çok teşekkür ederim bir nebze olsa da rahatladım haklısın hiç o konuda da düşünmemiştim sonuçta bu da bir ihtiyaç yani🙁
Amin inşallah bu süreci atlatacağız ben bu durumda çok üzüldüm ve de yaparsam yanlış olur diye kendime kızıyordum ve soracağım kimsede yoktu da
Bir kaç güne başlicam bu günlerde geçsin, malesef hayat yine devam ediyor 😞
Ben duş almaktan bile çekindim ilk günler. İnsan diyor ki binlerce insan soğukta, enkaz altında ben utanmadan sıcacık evimde sıcacık akan suyun altına nasıl gireyim? Nereye kadar yapmayacağız? Kapanır bir yara değil ama yarayla yaşamanın bir yolunu bulmak zorundayız.😔

6 aylık evliyim 2 kere kadın doğumcuya gittim fizyolojik bir problemim yok hepsi kafada dediler. Son gittiğim doktorum parmak egzersizi önerdi 2 parmak zorda olsa biraz yapabiliyorum ancak eşimle denemelerimizde kayganlaştırıcı kullanmama rağmen başaramıyorum. Çok yorulduk artık bu durumdan 😔
Zor da olsa yapabiliyorum demek zaten henüz eşli ilişkiye hazır değilsin demek. İki parmağı hatta bazı arkadaşlar üç demişti çok rahat bir şekilde alabilirsen eşli denemeye yavaş yavaş geçebilirsin. Parmakla yenen arkadaşlar oldu, bilmiyorum buraya girerlerse seninle deneyimlerini paylaşırlar ama aparat hiç denedin mi? Bana aparat daha kolay gelmişti. Onunla belki daha rahat ve hızlı ilerleyebilirsin.

Ben duş almaktan bile çekindim ilk günler. İnsan diyor ki binlerce insan soğukta, enkaz altında ben utanmadan sıcacık evimde sıcacık akan suyun altına nasıl gireyim? Nereye kadar yapmayacağız? Kapanır bir yara değil ama yarayla yaşamanın bir yolunu bulmak zorundayız.😔
Malesef aynen ilk günler çok zordu ya yemek yerken bile boğazımdan zor geçiyordu güzel yemek yapmıyordum
Bazen yemiyordum bile ruh halimiz çok kötüydü allah bi daha yaşattırmasın inşallah evet bi şekilde yine hayatımıza bakmamız gerekiyor 😞

Zor da olsa yapabiliyorum demek zaten henüz eşli ilişkiye hazır değilsin demek. İki parmağı hatta bazı arkadaşlar üç demişti çok rahat bir şekilde alabilirsen eşli denemeye yavaş yavaş geçebilirsin. Parmakla yenen arkadaşlar oldu, bilmiyorum buraya girerlerse seninle deneyimlerini paylaşırlar ama aparat hiç denedin mi? Bana aparat daha kolay gelmişti. Onunla belki daha rahat ve hızlı ilerleyebilirsin.
Evet sipariş ettimm gelmesini bekliyorum sıra onda

Kelebeğim merhaba bende yoktum birazcık buralar da Türkiye’ye döndüm.Valla psikolojik fiziksel çok yorgunum.Rabbim hepimizin yardımcısı olsunn kuzumm🤲🏻❤️❤️❤️
Tinim çok sevindim gelmene hoşgeldin bu gelmen sana sağlık huzur mutluluk mucizeler versin inşallah Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim

X