Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşli de öyle yaptım hatta ucu girdi eşime bekle desim o an baya derin nefes aldım ama şey hissi oldu hem idrar hemde diğer baskı oldu o acısına dayanamadım
Hatta şey diyorum eşim sandalyede o şekilde denesem olacak mı
O his hepimizde oldu hatta 3 aya yaklaştı ben yeneli hala farklı pozisyon denediğimde oluyor hafif baskı. O şekilde deneyebilirsin ya da yatak ucuna gelip popo altına yastık koyarak ayaklarını da eşinin beline doğru sararak da deneyebilirsin ben o şekilde de rahat etmiştim

Sırtüstü uzanıyorsun eşin ayakta oluyo sen yatağa uzanıyorsun yatağın ucuna geliyor geliyor kalçaların eşine doğru yanaşıyorsun,vajina penis birleşecek derecede yakın oluyorsunuz onun olduğu yere doğru ,ayakların eşinin belinde ya da omzunda oluyo bu şekilde girişte kasılmalar az oluyor ilk deneme daha başarılı oluyo 🥰anlatabildim mi pozisyonu 🌺
Tesekkur ederim 4. Aparata biraz daha calisip yapacagim insallah 🙏🙏🙏🌹

Merhaba 🙏 eşli deneme öncesi tüm aparatlarla çalışmak büyük kolaylık sağlıyor ilk iki aparatı çıkar tak yapıp,3-4 dk 3.aparatla çalışıp daha sonra da 4.aparatla çalışmak10-20 dk arası,sonrasında eşli denemeye geçmek 😍bu şekilde denedin mi ☺️
4. Aparata biraz daha calisip tekrar yapacagim insallah tesekkur ederim 🙏🙏

kızlar ya bende vajınusmusu yendim evlendikten 1 ay sonra ama hala ayaklarımı açamıyorum yanı kasıyorum ayaklarımı uzatıp yapıyoruz perşemde doktora gidicem kadın doğuma ilk defa ama çok korkuyorum kaç randevu iptal ettim anksiyetem var çocugumuz olmuyor onun için gidicem alttan muayene ederse naparım bilmiyorum aklım hep gitme diyor

kızlar ya bende vajınusmusu yendim evlendikten 1 ay sonra ama hala ayaklarımı açamıyorum yanı kasıyorum ayaklarımı uzatıp yapıyoruz perşemde doktora gidicem kadın doğuma ilk defa ama çok korkuyorum kaç randevu iptal ettim anksiyetem var çocugumuz olmuyor onun için gidicem alttan muayene ederse naparım bilmiyorum aklım hep gitme diyor
Alttan olan muayene hiç düşündüğün gibi zor değil. Doktoruna mutlaka vajınusmus öykünden bahset.Bana doktorum nefes al ıkın bana bırak demişti dediği gibi de oldu.
Eğer aparat çalışması yaptıysan çok daha kolay olur endişelenme canım

O his hepimizde oldu hatta 3 aya yaklaştı ben yeneli hala farklı pozisyon denediğimde oluyor hafif baskı. O şekilde deneyebilirsin ya da yatak ucuna gelip popo altına yastık koyarak ayaklarını da eşinin beline doğru sararak da deneyebilirsin ben o şekilde de rahat etmiştim
Denicem mutlaka ama yine bir regl sancısı başlıyor yarın ertesi günü kesin olurum sanki dejavu oluyorum çünkü başa sarıp duruyor 🥲
Yok regl sancıları , sonra regl haftası sonra misafir telaşı kaynaya gitme bazen evlilik bile zor geliyor çünkü bunu da daha aşamayınca insan daralıyor
Ne bileyim ya inşallah vajinismus hastaları hepimiz bunu atlatırız
Çünkü güzel bir evlilikte böyle birşeyin sorun olması çok zoruma gidiyor normal kadınlar gibi neden değilim diye eksiklik hissediyorum
Yazacak çok şey varda regl olacam diye biraz duygusalım galiba içim daralıyor 😞

Kızlar 1 buçuk ay kadar Bir bunalıma girdim. Aparatları bir kutuya kaldırıp kenara koymuştum. Eşimin desteğiyle bugün tekrar başladım. Bu sefer daha kararlıyım. 3. Aparata kadar gelmiştim. Ama hep 4. Aparat gözüme büyük gelmişti. Fakat şimdi 3 ve 4 aparat arasına uygun bir Aparat daha bulduk. Ben yokken yazılan yazıları okurken çalışmaya başladım ve 3ten sonra bulduğumuz aparatı da yaptım. 4üde yapacağım bugün inşallah. Ve ayrıca bu rahatsızlığı yenen arkadaşlarımı da tebrik ediyorum darısı bizlerin başına inşallah.

Kızlar büyük uğraşlar sonucu 4. Aparatı da yaptım🥳🥳 güzel günler çok yakında hissediyorum
Harikasın bravo kuzumm. Yazacaktım ki lütfen 4.aparatı da dene olacak diye yapmışın. 😍
Neredeyse büyük bir kısmını hallettin birkaç sayfa öncesi benim paylaştığım eşli deneme notları var onları da birebir uygularsan ben yendim diye mesaj atacaksın🌸

Alttan olan muayene hiç düşündüğün gibi zor değil. Doktoruna mutlaka vajınusmus öykünden bahset.Bana doktorum nefes al ıkın bana bırak demişti dediği gibi de oldu.
Eğer aparat çalışması yaptıysan çok daha kolay olur endişelenme canım
aparat çalışması yapmadım.. Bilmiyorum aklımda hep şuan o var eşimle bile ilk hani girişte zorlanıyorum kasıyorum bilmiyorum sürekli erteliyorum inşallah bunda cesaret edip gidebilirim gitmek zorundayım erkek doktora randevum ondanda çekiniyorum off

aparat çalışması yapmadım.. Bilmiyorum aklımda hep şuan o var eşimle bile ilk hani girişte zorlanıyorum kasıyorum bilmiyorum sürekli erteliyorum inşallah bunda cesaret edip gidebilirim gitmek zorundayım erkek doktora randevum ondanda çekiniyorum off
Hayır çekinme korkam hiç düşündüğüm gibi olmayacak dediğim gibi mutlaka doktoruna bahset ve o zaman nefes kegel egzersizlerini yap çok kolay🌺

Canım kendini rahat bıraktıgında can yakacak bir şey değil ve utanma çok kısa süren bi işlem 😊

Harikasın bravo kuzumm. Yazacaktım ki lütfen 4.aparatı da dene olacak diye yapmışın. 😍
Neredeyse büyük bir kısmını hallettin birkaç sayfa öncesi benim paylaştığım eşli deneme notları var onları da birebir uygularsan ben yendim diye mesaj atacaksın🌸
O rşli deneme mesajlarını kaç kere okudum inan tahmin bile edemezsin ama taktikler o kadar işe yarıyor ki anlatamam. Özellikle gülü kokla mumu üfle taktiği. Benim bedenimi en çok rahatlatan buydu. İyiki varsınız. Yüce Rabbim ayağınıza taş bile değdirmesin inşallah. Sizden gördüğüm desteği kimseden görmüyorum. Ay duygusallaştım ağlayacağım resmen🥲

X