Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

sevgili arkadaşım böyle bir problemi yenmiş olman süper tebrikler
ama sanırım farketmediğin bir şey var bizim toplumumuzda da
zzaten böyle bir tapu yokmu evlenince olsun diye
bence sen farketmeden aynı tabuyu yaşamışın
bunu vaktini zamanını belirlemek bile kendine koyduğun bir tabudur
bence bu yöndende bakmalısın kesinlikle bilinçaltın etkilenmiş
ama çne mutluki yenmişsin
bir daha böyle problemler yaşamaman dileğiyle

kızlar üşüttüm sanırım süreli wc ye gidiyorum yanma da cabası önerisi olan var mı yardımlarınızı bekliyorum

bana dr penis girdiğinde oraya kemikli bir şey girdi ,yani eşinin parmağı dedi,o pen..sden daha zor dedi,pen..s kolay olacak dedi..ince ince kaslardan oluşuyor ve kıkırdak gibi kemik sert ve kıvrak değil dedi.. hakikaten o daha rahat oldu.. yani eşinin dediğine bakma.. ama mumla açılaana kadar egzersiz yap ... direkt pen..si alabilirsin diye düşünüyorum orası açılırsa..

canım ben toplumda böyle tabu yok demiyorumki ? buna karşıyım tabiki kızların belirli bi yaşa geldikleri zaman korkutulmaları cinselliğin kötü pis bi şey olarak anlatılması her normal insanı etkileyebilir... bana ailem hiç bi zaman cinsellik şöyle kötü böyle kötü namusunu koru gibi laflarla gelmemiştir her zaman bana güvenleri tamdı benimde kendime güvenim tamdı...ben ve çevremdeki arkadaşlarım çok rahat yetiştirildik ve yaşadık bu nedenle çoğu arkadaşım evlenmeden cinselliği yaşadı onlarıda hiç bir zaman kötü kızlardır diye yargılamadım yargılamamda ama sonrasında o aşık oldukları adamlardan öyle darbeler yedilerki o kadar çok acı çektilerki anlatamam...kimse biriyle çıkarken ben bu adamla evlenirim yada gönül eğlendiririm diye çıkmaz kader kısmet işi bunlar ama malesef o işi yaptıktan sonra 1 kişiyle yaptın diyelim ve ayrıldın evlendiğin adamda bekarete takılmış bir adam (ben trde buna önem vermeyen erkek görmedim duymadım) napıcaksın istediğin kadar anlat ben sevdiğim adamla yaşadım bunu de inanırmı kimbilir kaç kişi geçti hayatından diyecek...bu işi yapamayacağım aklımın ucuna bile gelmezdi bilseydim zaten evlenmeden önce halleder rahat rahat balayımın tadını çıkarırdım...toplumdan ziyade boş boğaz insanların abuk sabuk anlattıkları hikayeler yüzünden etkilendim...belkide bir sürü arkadaşımın beraberlik sonrası yaşadığı acılar beni etkiledi bilemiyorum...ama sonunda olan bayanlara oluyor bunun bedelini çok ağır ödüyorlar keşke böyle olmasa ama malesef böyle....

Bocuss canım çok sağol,beni bilgilendirdiğin için...İnşallah dediğin gibi alabilirim p...de,önümüzdeki hafta hergün hem p... boyutu aparat hemde eşli parmak egzersizi yapmaya karar verdim.Hafta sonuda emlayla p.. denemesi yapacağım,inşallah.Bakalım ne olacak...:1hug:

kızlaaaarrr.. dün reglim bitmişti.. bugün deneyecektik.. emla aldım ve sürdüm.. o nası bi krem yaa.. onu çıkarandan allah razı olsun.. eşim dayanamadı tabi uzuuun uzuuun egzersiz yapınca :)) ama onun o kocaman parmaklarını sonuna kadar aldım yaa.. inanılır gibi diil. çok hafif bir baskı hissettimm o kadar.. içinde kaldı parmak oynattı.. tekrar tekrar çıkardı falan.. egzersiz yapmış olduk .. yarın da yapıcaz.. bu sefer kesin p...s e geçicez.. istiyorumm. o parmakları sonuna kadar aldım ya ben.. inanamıyorum hala.. buna sebep olanlara allah hemencecik bebek wersin.. bu hastalıktan kurtarmayı nasip etsin.. yarın inşş güzel haberler weririm size.. teşekkür ederim.. bu bile benim için mükemmel bir olay kızlar.. sebep olanlardan allah razı olsun...

Ne mutlu sana..İlk aldığımda bende çok mutlu olmuştum,inanamadım.Onun için seni çok iyi anlıyorum.inşallah hayırlı haberlerinide alırız.P.. denemesini ne zaman yapmayı düşünüyorsun?Ben hiç emla kullanmadım ama ilk p.. denememi emlayla yapmak istiyorum.:1hug:

superrr canım tebrık ederım...gercekten emla cok ıse yarıyor ..kullanamkta teredutte kalanlara soylemek gerek bunu muthıs bı sey.....canım benım eger kendıne guvenıyorsan gec derım pe.... ıhslahh gzl heberlerını verırsın burdan bıze

Arkadaslar günaydın hepinize
morelim çok bozuk kendimi hiç iyi hissetmiyorum
Gecenlerde kistlerim yüzünden doktora gittim
9 aylık evliyim ve esımle tam anlamıyla ilişkiye giremiyorduk
benim yumurtalıklarımda kıst var ve salı günü amelıyat olucam
biz bugüne kadar bu kıstlerden dolayı cinsellıgı yasayamadıgımızı
düşünürken doktorum vajinusmus olduğumu söyledi
kaldıki jinekoloğa gittiğimde bile muayene bir türlü olamıyordum
ağlıyordum bagırıyordum canım yanıyordu...
Cahillikmı ettik bilmiyorum bütün bunlara sebep olanı kıst zannettik
halbukı alakası bıle yokmuş,vazjınusmus oldugum için tam ilişkiye
giremiyormusum...amelıyattan sonra bu sorununuda halledecegız
basaracagız dedi doktorum ama ben kafamı toplayamıyorum
büyük bir yıkıma uğradım amelıyattan korkarken
şimdibirde bu hastalığımı öğrenmek beni derinden etkiledi
eşim çok anlayıslı biri ama onu kaybetme korkusu girdi içime nedense
ben şimdi neyapacagım

canım geçmiş olsun....ooooo vajiden korkmana gerek yokki bak burada herkes yeniyor...sen hayırlısıyla ameliyatını ol gel...vajiyi hiç dert etme onu hallederiz hep beraber...sen morelini yüksek tut..

Canım öncelikle geçmiş olsun...
Vajinismus bir hastalık değil de bi rahatsızlık, bilinçaltımızın bir oyunu diyelim...
Vajinismustan korkmana hiç gerek yok...
Bak burda kaç kişiyiz hepimiz üstesinden geldik bu rahatsızlığın...
Üstelik yıllarca bu rahatsızlığı yaşayıp bizlerle beraber üstesinden gelenler oldu...
Hiç takma kafana...
Hayırlısıyla ameliyatını atlat biz yardımcı olmaya hazırız :1hug:

cok cok gecmıs olsun...uzulme ..hem esıneı nıye kalbedesın sen bı saglıgına kavus amelıyatını ol..esınle bırlıkte basbasa verıp bu olayında ustesınden gelrıısnız...ılk once saglıgını dusun ..moralını yuksek tutmaya calıs.sen amelıyatını ol.gel bak burda hep beraber otekınınde ustesınden gelıcez

İnşallah kızlar bende iyileşirim
kurtulurum bu sorundan
evlendim evleneli bu sorun yüzünden çok mutsuzum
bir türlü gülemedim...Eşim anlayışlı olmasına rağmen
bazen öyle laflar ediyor ki beni üzüyor..
Kimseyede birşey söyleyemiyorum
burayada tesadüf girdim yalnız olmadığımı görünce
biraz rahatladım.

Biz de burayı bulana kadar hep yalnızız sanıyorduk ama değiliz canım...
Eşler ne kadar anlayışlı olsalar da bazen iğneleyici laflar söyleyebiliyorlar...
Bunlar üzmesin seni, sen de üstesinden geleceksin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…