Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Umarım o kadar sürmez anlayışlı bir eşim yok ne yazık ki. Bu da beni korkutuyor. Bazen kadınları görüyorum sokakta bir sürü çocuk var yanlarında bu kadar kadın yapıyorsa zor değil demek ki diyorum motive etmeye calisiyorum kendimi

Çok haklısın teşekkür ediyorum canım.
Bırakmam tabi ki buralardayım

Başta benim eşim de anlayışlı değildi benim mücadelemi göre göre inandı bu hastalığa ve şimdi bana destek oluyor. Korkma onunla güzelce konuş tek olmadığını anlat. bunun ülkemizde 10 kadından 1inde olan bi hastalık ve kesin tedavisi olduğunu anlat desteğine ihtiyacın olduğunu söyle benim eşim gibi yola gelecektir inşallah üzülme

Mavilik06 canım öncelikle sakinleş , şöyle deriiiiin bir nefes al ve burada geçmiş sayfaları biraz oku. bak görüyorsun burada ne kadar insan aynı problemi yaşıyoruz veya yaşadık. Ama bunun bir çözümü var. Ne kadar güzel ki sen çok erken bir zamanda bunu çözmek için adım atıyorsun.

Kızlar merhaba herkese " vajinusmus yendim artık bitti atlattım " nasıl ne zaman diyebiliyoruz? Ben 14 aylık evliyim evliligimin 7. Ayında ilk penisi içime alabildim nasıl oldu hiç anlamadım ondan sonra alamadım çünkü korkularım devam ediyordu baya kafamda bitirmiştim ama bı türlü birleşmeyi tam olarak yapamıyordum. Bir gün yine denedik olmadı ve kendime çok sinirlendim kızdım o sırada birden parmagimi vajinama soktum ama şok oldum girmişti inanamadim ve hiç ağrı acı olmadı sonra ikinci parmağımı soktum onu görünce çok mutlu oldum ve aşırı kendime güvenim geldi eşimin parmagi ile de sürekli egzersiz yaptık neyse ilişki de tamamını almaya başladım iki ay oldu ve ben hiç zevk almıyorum. Ayrıca hala da bazen korkuyorum giriş esnasında rahat olamıyorum yani oraya birşeyin girdiğini görünce ben kendime çok güvendim hiç aparat almadım sizce aparat alıp egzersizleri yapmalı mıyım daha iyi olur mu nasıl kontrol edebilirim o esna da kendimi onu anlamk için. Çünkü penis içeri girince zevk aldığı için istediğim kadar bekletemiyorum eşimi içerde dogal olarak boşalma oluyor hemen (erken boşalma durumu var) ve ben hiç bişey anlamadan çıkıyor ne yapmalıyım aparat almalı mıyım sizce ?

Hiç üzülme.
Bende yener yenmez hamile kaldım şuan yanımda
Allahım hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde en kolayından kucağına almayı nasip etsin

Ben de aynı hala zevk almıyorum erken boşalma sorunumuz olmamasına rağmen sadece öncesinde zevk alıyorum. Ve ben de bile hala korku oluyor ilk esnada, kafamda nasıl büyüttüysem artık hala o korkulardan kurtulamıyorum. Ama tabi yapalım da istiyorum ortaya karışık böyle bir şey. Bence zamanla alışıp zevk alabileceğiz. Bu kimi insanda uzun sürer kimisin de çabuk oluyor demek ki.

Bi doktorun videosunu izlemiştim ismini hatırlamıyorum şimdi ama söylediği net aklımda. Biz kadınlara evlenene kadar korumamız gereken biseyi evlendigimiz gece korumayı bırakmamız söyleniyor ve nasıl yapacağımız doğru şekilde anlatılmıyor bu sebeple vajinismus gibi ya da zevk almama gibi durumlarla karşılaşıyoruz demişti ve bir kadının tam olarak cinselliğe alışıp haz almasının kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 5 yıl surebilecegini söylemişti. Benim doktorumda bana özellikle eşli egzersizde ve ilişkide zevk almasan bile alıyormuş gibi oyun oyna bunun faydası olacak dedi önce oyun oynayacaksın sonra gerçeğe dönüşecek ama sabırla ve zamanla dedi. O yüzden zevk konusu biraz zamana bırakılması gerekiyor naçizane fikrim daha ilişkiye girememiş biri olarak

Üzdü aynen ya bende öncesinde zevk alıyorum ama o ana gelince bı anda kastigimi fark ediyorum o an kendime biseyler söylüyorum zevk alacaksın bırak gevşe diye bırakıyorum da işte bazen eşim aceleci davranıyor ben o zaman dur bekle diyemiyorum yani demek istemiyorum sonuç olarak zevk alamıyorum hatta bazen eşim de diyor senin zevk almadığını anliyorum diye o zaman da üzülüyorum

O zaman oyunlara başlayalım napalim madem gerçeğe döner bide bunu deneriz ama 5 yılda çok uzun ya yillarımız gidiyor hayır şuna üzülüyorum şuraya adam akıllı bende yendim diyip yazamadim tecrübelerimi aktaramadim ki birlerine umut olurum belki diye

Kızlar sizde de oluyor mu ilk gün yapıyorum güzel hoş ikinci gün sızı oluyor yapamıyorum daha doğrusu ben yapıyorum eşim yaparken farkında olmadan kendimi kasıyorum

Çok sağ ol canım ama yenemezsem diye çok korkuyorum. Ben biraz evham yapıyorum bu arada çok teşekkür ederim bunları duymak beni mutlu ediyor Allah razı olsun

Çok sağ ol canım ama yenemezsem diye çok korkuyorum. Ben biraz evham yapıyorum bu arada çok teşekkür ederim bunları duymak beni mutlu ediyor Allah razı olsun
Öncelikle şunu bütün kalbim ve samimiyetimle söylüyorum ki yenersin net. Gördüğün gibi yüzlerce kadın var burda hepimizin problemi aynı ve birbirimize yardım edip en önemlisi aynı duyguları paylaştığımız için birbirimizi anlayıp bu problemi ortadan kaldırıyoruz ben her zaman destek olurum istersen özelden de yazabilirsin canım yalnız degilsin unutma

Asla korkma yeneceksin birtanem

Kızlar sizde de oluyor mu ilk gün yapıyorum güzel hoş ikinci gün sızı oluyor yapamıyorum daha doğrusu ben yapıyorum eşim yaparken farkında olmadan kendimi kasıyorum
Evet canım muhtemelen farkında olmadan bile kendini kastigin içindir. Egzersiz sayın arttıkça azalacaktır endişelenme.

Hepimiz benzer şeyleri hissettik. Ben "bu işi dünyada yapamayan tek kişi olacağım herhalde" diye ne kadar üzüldüğümü, ağladığımı bilirim. Bak hepsi geride kaldı. Kendime bile dokunamazken şimdi hiç vajinismus olmamış gibi rahat ve kolay her şey. Birden, bir günde olmuyor tabi ki. Egzersiz şart yenmek için. Evhamlanabilirsin, korkabilirsin elbette çok doğal bu. Ama sakın kendini korkularına bırakıp erteleme. Ne kadar erken davranirsan o kadar erken çözersin.

Bende de hâlâ zevk diye bir şey yok. Millet dizilerde zevkten uçuyor kaçıyor ben yanından bile geçmiyorum Dediğin gibi öncesinde zevk var sadece. Sonrasını da illa zevk zevk diye kafama takmıyorum açıkçası. Zamanla olur diye düşünüyorum. Ben de ilk giriş anında hep korkuyordum, yapabiliyorum biliyorum ama nasıl oluyorsa o ilk an hep bir korku oluyordu içimde ama son denemelerde artık o da kalmadı inan ki. Çok rahat hissediyorum artık. Bence yavaş yavaş korkularımızı, endişelerimizi geride bıraktıkça, rahatladikca her şey zamanla daha iyiye ve zevke gidecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…