Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Muhtemelen aparat çalışıyorsunuz ama ara verdiğin için zorlandın nefes kegel Egzersizleri ile birlikte çalışın aparatı yerleştirin. Bolca kayganlaştırıcı kullanın .Gülü koklar gibi nefes alın Mumu üfler gibi nefes verirken ıkınıp aparatı içeri ittirin kayıp gidecek
Kaydı gitti zaten ve acıdı böyle kagitkesigi gibi doktora gittim zedelenmiş dedi urolojiye gideceğim dyr gitmiyor

Arkadaşlar hamile olduğumu yazdıktan sonra daha yeni yendin nasıl hemen hamile kaldın gibi gibi mesajlar aldım ve bunlar çok can sıkıcı oluyor. 25 eylül de yendim evet öncesinde aparatla yada parmakta sıkıntı yaşamıyordum sadece kasıyordum o yüzden kolay oldu yenmem. Ekim ayında ovülasyon dönemlerini değerlendirdik, inanın hiç umudum yoktu Rabbim nasip etti cumartesi regli olmam lazımken olmadım dün kan verdim 328 çıktı, idrar testi de pozitif çıktı ve burada paylaşmak istedim belki de yanlış yaptım . Buraya katıldığımdan beri bir sürü insana yardımcı olmaya çalıştım zamanımdan ayırıp özelden o kadar konuştum karşılığında böyle mesajlar almak üzdü gerçekten. Umarım hepiniz tez zamanda yenersiniz ve Rabbim sağlıcakla size de nasip eder diyeceklerim bu kadar.

o aparatları denerken kızlık zarı bozuluyor mu? Ben hiç aparat denemedim doktor tek parmağı ile egzersiz yaptı soktu hiç acımadı aparatları denemekten korkuyorum lütfen bana da yardımcı olun kızlar
Canım kızlık zarı bozulması diye birşey yok önce onu aklindan çıkararak başla bunu eşinle de konuş. Benim oraya kaç tane şey yerleştirdi doktor ne kanadı ne bozuldu öyle birşey yok. Kızlık zarı genelde ortası açık olan bir yapıda bu sayede adet olmamız mümkün oluyor. eğer kapalı olsaydı adet kanı içerde kalırdı. bende başta doktorla egzersiz yaptıktan sonra kanadı mı diye çok bakmıştım ama öyle birşey yok gerçekten 😇 şimdi eş parmağı yapıyoruz hala ne bi yırtılma ne bi kırmızı hiç bişey yok ☺️ sadece eşle birliktelikte olabilir küçük bir pembelik ama acı sancı yırtılma gibi bişey yaşanmaz dedi bana doktor çünkü parmak ya da dilator çalıştıkça o küçücük ya burdan bişey girmez dediğimiz yer esniyor ve bi miktar genişleme oluyor ☺️

Arkadaşlar hamile olduğumu yazdıktan sonra daha yeni yendin nasıl hemen hamile kaldın gibi gibi mesajlar aldım ve bunlar çok can sıkıcı oluyor. 25 eylül de yendim evet öncesinde aparatla yada parmakta sıkıntı yaşamıyordum sadece kasıyordum o yüzden kolay oldu yenmem. Ekim ayında ovülasyon dönemlerini değerlendirdik, inanın hiç umudum yoktu Rabbim nasip etti cumartesi regli olmam lazımken olmadım dün kan verdim 328 çıktı, idrar testi de pozitif çıktı ve burada paylaşmak istedim belki de yanlış yaptım . Buraya katıldığımdan beri bir sürü insana yardımcı olmaya çalıştım zamanımdan ayırıp özelden o kadar konuştum karşılığında böyle mesajlar almak üzdü gerçekten. Umarım hepiniz tez zamanda yenersiniz ve Rabbim sağlıcakla size de nasip eder diyeceklerim bu kadar.
Bebeğim takma o insanları :) sen kendine ve bebişine odaklan bu süreçte :KK36: Nasıl bir his hamilelik :KK39:
Kızlar ben 4. Dilatörü de başardımm bugün de egzersizler yapıp eşli denemeye geçecemmm😍
Süpersinnnn tebrik ediyoruum

Bebeğim takma o insanları :) sen kendine ve bebişine odaklan bu süreçte :KK36: Nasıl bir his hamilelik :KK39:

Süpersinnnn tebrik ediyoruum
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden.Parmakta bile zorlanan ben sizin sayenizde başardım.İlk aldığımda gözüm korkuyordu kullanmamak için kendimi oyalıyordum.Birden cesaret geldi başladım ve bir haftada başardımm 4. dilatörü de yaptım☺️

Asla kafana takacağın şeyler değil bunlar, bazen klavyenin arkasında haddlerine olmayan şeylere söz hakkı varmış gibi hissediyor insanlar. Ben çok geç öğrendim ama o insanlar "bana ne" diyemiyor madem o zaman biz "sana ne" demeliyiz. Sana ne, de geç. Bebişine, gelecek güzel günlerine odaklan💞🌷Bizi de habersiz bırakma ☺️

Kimseyi umursama tebrik ederim Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin😘

Arkadaşlar aparatları ilerletmekten korkuyorum. Ne yapmalıyım doktora gittiğimde doktor parmağını sokmuştu canım yanmamıştı aslında aparatlarda da öyle olacağını düşünüyorum ama korkuyorum 4 aydır evliyim ve artık bu sorunu çözmek istiyorum

Arkadaşlar aparatları ilerletmekten korkuyorum. Ne yapmalıyım doktora gittiğimde doktor parmağını sokmuştu canım yanmamıştı aslında aparatlarda da öyle olacağını düşünüyorum ama korkuyorum 4 aydır evliyim ve artık bu sorunu çözmek istiyorum
Canım ben de ilerletmekten korkuyordum hatta heykel gibi duruyordum içinde hareket etmesine bile izin vermiyordum derin nefes al ver çok çok yavaş ta olsa ilerlet sonuna kadar sonra tekrar yavaş yavaş çıkar tam çıkarmadan it yine.Bol bol egzersiz yap korkularının üzerine git kendine inan ve en önemlisi erteleme ertelersen benim gibi bir senen çöp olur.

X