Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ay ne güzel hep Amerikaya gitmek istemişimdir 🙈🙈 ama memleketini de ozlemissindir
Tabi kuzum yemeklerimizi daha çook özledimm🥰 güzel gerçekten herşeyleri ama işte birde sağlık sistemleri bize benzemiyor hemen hamile kalırım sandım kalamadım burdada randevu gitme gelme sıkıntılı

Tabi kuzum yemeklerimizi daha çook özledimm🥰 güzel gerçekten herşeyleri ama işte birde sağlık sistemleri bize benzemiyor hemen hamile kalırım sandım kalamadım burdada randevu gitme gelme sıkıntılı
Bence hamilelik olayında Amerika'da olmanin da çok etkisi var. Geçen gün araştırma yaparken amerikanin bu gebelik tüp bebek vs vs konusunda çok kötü hatta Türkiye'den kat kat daha pahalı olduğunu okumuştum. En azından burda güvenilir doktor çok ve her türlü yolu deniyolar olana kadar. 46 yasinda bile hamile kalanlar okudum burda 😅

Bence hamilelik olayında Amerika'da olmanin da çok etkisi var. Geçen gün araştırma yaparken amerikanin bu gebelik tüp bebek vs vs konusunda çok kötü hatta Türkiye'den kat kat daha pahalı olduğunu okumuştum. En azından burda güvenilir doktor çok ve her türlü yolu deniyolar olana kadar. 46 yasinda bile hamile kalanlar okudum burda 😅
Kesinlikle öyle kuzum millet tedaviye Türkiye’ye gidiyor.Birde sigortan yoksa vay haline bir embriyo dondurma 1500 dolar Türkiye de o parayla tedavi olur üstüne ilaçlarını alırsın.Doktora randevu alıyorsun ultrosan için başka doktor bakıyor düşün aynı gun içinde ikisini denk getirmek büyük başarı🥴 Kendimi türk hekimlerine ve meslektaşlarıma emanet edecem🥰

Kesinlikle öyle kuzum millet tedaviye Türkiye’ye gidiyor.Birde sigortan yoksa vay haline bir embriyo dondurma 1500 dolar Türkiye de o parayla tedavi olur üstüne ilaçlarını alırsın.Doktora randevu alıyorsun ultrosan için başka doktor bakıyor düşün aynı gun içinde ikisini denk getirmek büyük başarı🥴 Kendimi türk hekimlerine ve meslektaşlarıma emanet edecem🥰
Kesinlikle ben bu konuda ve her konuda doktorlarımza çok güveniyorum çok başarılı doktorlarımız var. Allah'a şükür öyle ciddi bir problemin de yok zaten. Ordaki iletişim kopukluğu vs istediğin her an doktoruna ulaşamaman vs vs bunlar sıkıntı bence

Teşekkür ederim 😊 ben doktora gittim özele isim vermim burda ama ünlü bir doktor kendisi baya da para verdik dilatör uyguluyorum gayet rahatım birlikteliğe gelince sadece giriş oluyor devamı yok yanma hissediyorum rahat edemiyorum kontrol eşimde oluyor sanırım o yüzden biraz o da acemi gibi doktora gitmeden hiç yaklaştıramıyordum vajinama bu arada erkek yok diye rahat yazıyorum ama

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

E Eeecrin kuzum şunları yapp senin işin bitecekk gör bakk zaten neredeyse bitmişş😍

Vajinismus çilesi çekmiş ve atlatmış biri olarak bu hastalığı çekenlere tavsiyem kesinlikle dilatör seti ve nefes egzersizleri. Parmakla deneyip sonuç alanlar da vardır ancak benim gibi özellikle o bölgeye parmakla irite olanlar için bu aparatlar daha iyi. Düzenli ve sık çalışmalar yapmak önemli benim biraz da sık sık alıştırma yapamadığım için süreç uzadı. Zamanla ordaki refleks olarak sıkma ve tepki verme-kasilma olayı geçiyor ve atlatiyorsunuz.
Umarım bu sorunla mücadele eden herkes bu durumu aşar inanılmaz derecede moral bozucu ve özgüven düşürücü bir problem. Öyle ki bununla uğraşırken evlendiğime pişman olduğum zamanlar bile oldu. Deneyip pes etmemek önemli ben bile yaptıysam herkes yapar diye düşünüyorum 🌼

Vajinismus çilesi çekmiş ve atlatmış biri olarak bu hastalığı çekenlere tavsiyem kesinlikle dilatör seti ve nefes egzersizleri. Parmakla deneyip sonuç alanlar da vardır ancak benim gibi özellikle o bölgeye parmakla irite olanlar için bu aparatlar daha iyi. Düzenli ve sık çalışmalar yapmak önemli benim biraz da sık sık alıştırma yapamadığım için süreç uzadı. Zamanla ordaki refleks olarak sıkma ve tepki verme-kasilma olayı geçiyor ve atlatiyorsunuz.
Umarım bu sorunla mücadele eden herkes bu durumu aşar inanılmaz derecede moral bozucu ve özgüven düşürücü bir problem. Öyle ki bununla uğraşırken evlendiğime pişman olduğum zamanlar bile oldu. Deneyip pes etmemek önemli ben bile yaptıysam herkes yapar diye düşünüyorum 🌼
Tebrik ederim Kuzucum güzel günlere hoşgeldin 🥰🥰🥰

X