Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selam umarım iyisinizdir..Bugün doktorum ile konuştum bu baskı geçmiyor istemeden itiyorum acaba fiziksel bir durum varmıydı diye emin olmak istedim ve tekrar gittim muayene oldum.Hiçbir sorun yok sadece alışma süreci baskı,basınç zamanla hazza dönüşecek dedi..Fakat işkence olmaya başladı ben mi çok hassasım,tekrar egzersiz mi yapsam henüz 6eşli deneme oldu doktor rahat bir 15-20 ilişkiden sonra dedi tam olarak alışacaksın..Yine düştüm o karamsar hallere,motive olamıyorum,eşli deneme ertelemek istiyorum ne bileyim sanki hep böyle olacak gibi geliyor,olumlu düşünemiyorum..

Kuzum ben o dönemlerde hem aparatla öncesinden çalışıyodum hem eşli deneme yapacakken de
bir an önce pekişsin diye böyle yaptım etkisi oldu mu evet oldu. İlk akla gelen fiziksel bir sıkıntının olacağıdır oda olmadığına göre bu durum geçici karamsar olma az daha sabır

Ben de henüz 4 kere eşli deneme yaşadım baskı oluyor ama vajinismus acısının yanında bu hiçbir şey bence . O yüzden fazla takılmayın doktorun dediği gibi zamanla bitecek

Canımm sağolasın ya ben en iyisi egzersiz yapayım 1-2 kez eşli deneme öncesi yoksa geriliyorum çok birde öyle deneyeyim

Ben de henüz 4 kere eşli deneme yaşadım baskı oluyor ama vajinismus acısının yanında bu hiçbir şey bence . O yüzden fazla takılmayın doktorun dediği gibi zamanla bitecek
Haklısın arkadaşım o çektiklerim bunun yanında ohhoo ama işte hemen normalleşsin istiyorum ondan böyle oluyor biraz daha sabredeceğim ozaman

Sık sık ilişkiye girin canım Her gün bazen günde 2 kez falan, daha çabuk alışıyorsun. Alışabilmen için 6 çok az.

Bana da terapistim verdiğim kayganlaştırıcı bitince başka kullanma akışına bırak artık diyor fakat ben de onsuz yapamam gibime geliyor. O yüzden bitmesin diye az az kullanıyoruz. Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyoruum

Tüm denemelerde ben hep kayganlaştırıcı kullanıyorum ve sürekli kullanmakta da bir sakınca var mı onu da bilmiyorum. Kayganlaştırıcı olmadan da çok kolay oluyor vs diyen olursa belki cesaret edebilirim ama ya acırsa diye de korkuyorum.

Başlarda ister istemez vajinal kuruluk oluyor kuzum ben azaltarak kullanmıştım.Böyle yap birden yapma sonra olumsuz birşey olursa etkileniyorsun

Su bazlı olup spermlere uygun yapıdadır diye not olanlar oluyor onları kullan kuzum

Başlarda ister istemez vajinal kuruluk oluyor kuzum ben azaltarak kullanmıştım.Böyle yap birden yapma sonra olumsuz birşey olursa etkileniyorsun
Öyle bir şey olsa kesin etkilenirim Her şey normale binince kayganlaştırıcı kullanmamış olmakla kullanmak arasında nasıl bir fark var peki, eğer kullanmıyorsan tabi. Hiç öyle deneyimlemediğim için merak ediyorum açıkçası, bir de vajinismusu atlatınca da hep atacak bir adımın oluyor sonrası için

Benim de açıkçası çekincem bana bir zararı var mı acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…