Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bence pek bir zararı yok tabi markasına ve kalitesine göre değişebilir. Çünkü vajina pH Sina uyumlu üretiliyor bir çoğu. Su bazlı olması daha iyi diye biliyorum
Benim kullandığım kliniğin kendi ürettiği kayganlaştırıcı tamamen doğal yani ama o bitince kullanacaklarımdan korkuyorum. Doktor kullanmana gerek yok akışına bırak diyor ama nerde bende o cesaret :KK43:

Benim kullandığım kliniğin kendi ürettiği kayganlaştırıcı tamamen doğal yani ama o bitince kullanacaklarımdan korkuyorum. Doktor kullanmana gerek yok akışına bırak diyor ama nerde bende o cesaret :KK43:
Malesef benim de ona cesaretim yok :KK43: ilişki esnasında bile azcık kuruyunca geriliyorum hemen tazeleyip rahatlıyorum

Öyle bir şey olsa kesin etkilenirim🤦🏻‍♀️ Her şey normale binince kayganlaştırıcı kullanmamış olmakla kullanmak arasında nasıl bir fark var peki, eğer kullanmıyorsan tabi. Hiç öyle deneyimlemediğim için merak ediyorum açıkçası, bir de vajinismusu atlatınca da hep atacak bir adımın oluyor sonrası için☺️
Ben yaklaşık 5 ay bol bol rahat kullandım kuzum. Su bazlı olan doktorda önermişti.Sonra git gide azaltarak bırakmaya çalıştım sonra mecburiyetten kayganlaştırıcımda bitmişti aman ne olacak dediim öyle denedim eğer sende yeterince hazırsan ilişkiye inan hiç farkı yok.Ama kuruluk yaşıyorsan nohut büyüklüğünde al kullan hiç bir zararı da yok. 🥰
Diğer türlü kuruluk olup ıslanma problemi oluyorsa acele etme bu sefer diğer olumsuz şeyler ilişkiyi zedeliyor

Biz prezervatif bile kullanamıyoruz o da aşırı geriyor beni, içimde kalırsa diye korkuyorum
Hijyenik açıdan o çok iyi ama ben de rahatsızlık duymuştum onda çok fazla kullanmadım kuzum ilişkinin en başından beri takarsa doğru kullanmış olur.

Düzenli adet görüp de hamile kalamayan var mı arkadaslar? Önümüzdeki 2 sene çocuk düşünmüyorum ama 20 li yaslar yumurta rezervinin en yüksek olduğu zamanlarmis yaş da 30 yaklaşıyor tırsmıyor değilim bi yandan da
Benn 28 günde bir adet oluyorum eşte de sorun yok tüplerde açık 2yıla yaklaştı olmadı hala. Şöyle söyleyim yaş erken de olsa yumurta rezervlerimiz düşük olabiliyor burdada ben çok canlı örneğini gördüm 23-24 yaşında olup yumurta rezervi olmayanları 🥺
en önemlisi Hormon testlerinizi âdetin ikinci yada üçüncü günü yaptırın

özellikle AMH DEĞERİ ne mutlaka baktırın🍀

Benn 28 günde bir adet oluyorum eşte de sorun yok tüplerde açık 2yıla yaklaştı olmadı hala. Şöyle söyleyim yaş erken de olsa yumurta rezervlerimiz düşük olabiliyor burdada ben çok canlı örneğini gördüm 23-24 yaşında olup yumurta rezervi olmayanları 🥺
en önemlisi Hormon testlerinizi âdetin ikinci yada üçüncü günü yaptırın

özellikle AMH DEĞERİ ne mutlaka baktırın🍀
Bundan bi 6 ay önce falan adetin ilk günü vajinal ultrason olmuştum. Doktor yumurta sayısı baya fazla ama polikstik bi görüntü de var sanki gibi bi şey dedi kafa takıldı o acaba gitsem mi kadın doğuma

Hijyenik açıdan o çok iyi ama ben de rahatsızlık duymuştum onda çok fazla kullanmadım kuzum ilişkinin en başından beri takarsa doğru kullanmış olur.
Evet hep o şekilde kullandık fakat yok olmadı yani sonunu getiremedim çok rahatsız oldum

Bundan bi 6 ay önce falan adetin ilk günü vajinal ultrason olmuştum. Doktor yumurta sayısı baya fazla ama polikstik bi görüntü de var sanki gibi bi şey dedi kafa takıldı o acaba gitsem mi kadın doğuma
Benimkide tam aynen öyle bir şey canımm Hormon testleri normal kıllanma sivilcelenme kilo sıkıntım yok. Pcos sendromu değill bizdeki. Ama polikistikover görünümünde yumurtalıklar çok sayıda yumurta var.
Gebeliğe engel değil ama zaman alabilir demişti ki öyle de olacak gibi Bence yakın bir zamanda doktora gitmen de fayda var canım

Ben yaklaşık 5 ay bol bol rahat kullandım kuzum. Su bazlı olan doktorda önermişti.Sonra git gide azaltarak bırakmaya çalıştım sonra mecburiyetten kayganlaştırıcımda bitmişti aman ne olacak dediim öyle denedim eğer sende yeterince hazırsan ilişkiye inan hiç farkı yok.Ama kuruluk yaşıyorsan nohut büyüklüğünde al kullan hiç bir zararı da yok. 🥰
Diğer türlü kuruluk olup ıslanma problemi oluyorsa acele etme bu sefer diğer olumsuz şeyler ilişkiyi zedeliyor
Ben biraz daha devam edeyim en iyisi🙈💞💜

Benimkide tam aynen öyle bir şey canımm Hormon testleri normal kıllanma sivilcelenme kilo sıkıntım yok. Pcos sendromu değill bizdeki. Ama polikistikover görünümünde yumurtalıklar çok sayıda yumurta var.
Gebeliğe engel değil ama zaman alabilir demişti ki öyle de olacak gibi Bence yakın bir zamanda doktora gitmen de fayda var canım
Bende kıllanma saç dökülmesi vs de var. Belki sendromu da olabilir benimki 🥹

Olabilir kelebeğim o zaman bence sen ihmal etme mutlaka en yakın zamanda bir randevu al ve doktora git olur mu🥰
Instagram'da Gökçen Erdoğan diye bir kadın doğum doktoru var o da şey demişti bende de polikistik görünüm vardı ama kendiliğimden hamile kaldım. Başka faktörler de etkili oluyor sanırım dimi

X