Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benim jinekolog ve terapistlerin olduğu bir kurum yani jinekolog onaylı, aslında size de verilmesi lazımdı.
Evet dediğin gibi öncelik olarak oraya yönlendirmeleri gerekirdi. Aslında ben çok da memnun kalmadım doktordan Şubat başında gitmiştim daha gecen hafta yenebildim

Kızlar vajinismus için istanbulda gittiğiniz veya duyduğunuz klinikler doktorlar var mı ? Benim canım biraz fazla acıyor ve rahat olmama rağmen geçmiyor tekrar bi gidip muayene olmak istiyorum acaba başka bir durum mu var diye.
Yaklaşık fiyatlarını da söyler misiniz?

Gözden en az 5-6 bini çıkarmak lazım ben 6 bine gitmiştim

Benim kafam iyice karıştı kızlar, bugün gittim alttan kızlığa baktı sonra sen vajinusmus değilsin rahat muayane olabildin dedi bende biz eşimle de belli ni noktaya gelebiliyoruz dedim , sonra eşime de vajinusmus değil tamamen psikolojik korkuyor dedi. Eşimde bak ben sana demedim mi dedi tabi.. kızlık yırtıldı sanıyordum yirtilmamis ve kalınmış ben o duvar hissinden bahsediyordum ya duvar değil o kızlık dedi iyide o duvar içinde kasılan kas değil miydi tek artısı suanlik dilatorlere ikna oldu eşim..

Bu insanlar nasıl doktor ya ben hayret ediyorum!! Vajinismus zaten psikolojik bir rahatsızlık. Beni de jinekolog muayene etmişti altta gayet rahattım. Asıl sorunum penisti ve bu da vajinismus dilatör verdi mi bari

Bu insanlar nasıl doktor ya ben hayret ediyorum!! Vajinismus zaten psikolojik bir rahatsızlık. Beni de jinekolog muayene etmişti altta gayet rahattım. Asıl sorunum penisti ve bu da vajinismus dilatör verdi mi bari
Yok kuzum ben şimdi sipariş ettim yarın yada sonraki gün gelir dilatorler , eşimle konuşmuş bide şey demiş şimdi vajinusmus dersek kendini salar demiş ne alaka ne alaka muayane olabilen vajinusmus olamio mi yani bide bu duvar hissini hep kas sandım ben ucu giriodu çünkü ama kızlık zarin kalın o dedi , burada var mı kızlık zarını aldırıp bu işi yapabilen önce kendiniz deneyin olmazsa alalım orayı dedi

Eşlerin olumsuz yönde etkiliyor

Katılıyorum. Bende doktora gittiğimde zaten parmak alabiliyordum, dilatörleri de hemen yapabildim ama eşli de kasıyordum .
M Melek2626
Zarı aldıktan sonra rahat rahat ilişki yaşayabilecek misin peki yine kasarsan rahatlamazsan açılma olmaz orada maalesef

İşte benim sorunum da kasilma ama anlamadı doktor orayı kasilmasam girecek zar falan gidecek , dilatorleri başarmam gerek sanirsam

Kuzucum boşver sen zarı doktoru falan. Dilatörün gelince kayganlaştırıcınla beraber çok güzel olcak inan, kafanı negatif şeylerle doldurma. Olmayacak, işte zarım çok kalın gibi negatif şeyleri söyleme. Olacak ve başaracağım de. Dilatörün gelince çalışınca dilatör içindeyken eline ayna alıp bak ve beynin görsün oraya bişey girebiliyorrr.

Gelsin de bı cesaretimi toplayayim hemen deneyeyim basaracağımm inşallah ben bunuu

Dr. Saygın Miçözkadioğlu canım Kadiköyde

Ben Nazife Micozkadıoğlu ile yendim, dereceye yani seans sayısına göre ücret değişiyor. Yarın istersen ara, müsait olduğunda Nazife Hoca hemen döner, kendin konuşmuş olursun.

Ben de muayene olabilmiştim (tek parmak) ama mümkün değil eşimi yaklaştıramıyordum. Açıkçası başka bir doktora daha görünebilirsin çünkü hymenin alınması bir çözüm değil diye biliyorum. Çünkü sıkıntı zar yapısı değil, giriş kaslarını kontrol edememek. Dilatör veya parmak egzersizleri ile de çözülen bir durum bu. Bu egzersizlerle kası gevşetmeyi öğreniyorsun. Vajiyi yendikten sonra İstanbul'da sırf acaba başka bir doktora muayene olabilir miyim diye gittiğim doç.dr "vajinismus ne ya, yok öyle bir hastalık kafanızdan neler uyduruyorsunuz. can acıması ne saçma bir düşünce insan zevk almak için evleniyor vs." demişti. Şok içinde kalmıştım, muayene olmadan çıktım oradan. Gerçekten bu durumu bilen doktorlar bizim için daha rahatlatıcı ve sağlıklı bilgi veren doktorlar oluyor, vajinismusla ilgili yeterli bilgisi yoksa kendi yanlışlarını bize de aksettiriyorlar.

Gelsin de bı cesaretimi toplayayim hemen deneyeyim basaracağımm inşallah ben bunuu
Yazdıklarını okudum kuzum gör bak aparatı yapınca diyeceksin ki keşke baştan bununla başlasaydım diye olsun en azından eşin ikna olmuş olumlu yönlerini düşün o kalın muhabbetlerinin aynısını bana da söylemişti doktor ben hepsini bir kenara koydum sadece egzersizlerime odaklandım ve çok kısa bir sürede yendim darısı sanaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…