Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benim gittiğim klinik beni özel bir odaya alıp aparat uyguluyordu bana canım. O gün yapılan aparatı ödev olarak eve veriyordu. Evde kendim veya eşimle yapıyorduk. Eşimin de çok hoşuna gitmiyordu ama gene de 4-5 kere yaptı destek oldu. Tedavi amaçlı bişi olduğunu sürekli vurgula, kendinin de hoşuna gitmediğini ama buna mecbur olduğunu falan söyle

Kesinlikle katılıyorum mayam

Kızlar soru soracam ben kürtaj olmuştum 7ay önce bebek dusuniyoruz olmadı kadın doğuma gidicem kontrole Altan uzun olan aletle bakıyorlar dimi
Ben daha yeni gittim sayılır canım doktora. Bana hem vajinal ultrasonla(uzun alet dediğin büyük ihtimalle) hem de spekulum kullanarak baktı. Öncesinde vajinismus geçmişimi ve muayene sebebiyle çok korktuğumu söyledim. Çok anlayışlı ve rahatlatıcı bir doktordu. Her iki aletle de rahatça muayene olabildim, eğer artık rahatça eşinle birlikte olabiliyorsan hiç endişelenme çok ama çok kolay bir muayene. Tıpkı ilişkideki gibi kendini serbest bırak. Parmağınla elinin üstüne dokunuyor gibi düşün. O kadar bir histi sadece. Kısacık da bir muayene. Bence aparattan bile daha kolay her ikisi de, korkacak hiçbir şey yok.

Kelebegimx çiçeğimm kesinlikle Dovam çok güzel anlatmışş.Kafanda hiç büyütme nefes egzersizlerini uygula herşey güzel olacak kuzum

Kızlar soru soracam ben kürtaj olmuştum 7ay önce bebek dusuniyoruz olmadı kadın doğuma gidicem kontrole Altan uzun olan aletle bakıyorlar dimi
Rabbim en kısa zamanda nasip etsin inşallah. Hiç korkma canım bana vajinal ultrason ile bakmıştı doktor aparatladan daha büyük. Bir tik girisi hissettim o da acı gibi değil sadece his devamı zaten tamamen hissiz ilerliyor.
Benim hamileliğimin ilk ayları çok zordu , yendik ve yeniden ara vermek zorunda kaldık 4 ay nerdeyse ama su an bile çok şükür zorlanmıyorum. Bir kere yendikten sonra anlıyor insan sadece kasmak sebebiyle olmuyormuş. Şu an giden bir buçuk yılıma çok üzülüyorum.

Dilatör istemiyorsa parmak deneyebilirsiniz. Ben eşimin önce 1 sonra 2 parmağını aldım ve arkasından penis hop diye girdi. Dilatorlerin de sadece ilk iki boyunu yapmıştım

Dimi kuzum ya çok teşekkür ederim

Sanırım bilmemek en iyisi kendini doktora teslim edip gözleri kapamak lazım bir de ben vajinismusu daha yenmemişken spekulum ve ultrasonla muayene oldum. O gün çektiğim acı yenmemi geciktirdi
Benim de ilk muayenem vajinismus muayenesiydi, serçe parmak sokmuştu doktor.

Kızlar vajinismusu yendim ama şu spekulum aletini görünce hâlâ aşırı tedirgin oluyorum canavar gibi geliyor bana
Vaji tedavisi sırasında üçüncü dilatörden sonra doktorum alışmam için bana pek çok defa vajinal ultrason ve spekulum kullandı. Doktorun kullandığı setteki üçüncü aparat boyum, netten satın aldığımız setteki dördüncü boy gibiydi ve hem spekulum hem de vajinal ultrason üçten bile küçük göründü hep gözüme. Seans esnasında doktora duyduğum güvenle rahatça hepsini yapabildim. Geçen ay memleketteydim ve başka bir doktora gitmem gerektiğinde ben de aşırı derecede korktum, doktora ne kadar korktuğumu anlatırken bile panik halde kendimi ifade etmeye çalışıyordum. Vajinismusu atlatan biri için bir sonraki tedirginlik verici adımlardan biri vajinal muayene. Ama doğru doktorla gerçekten çok kısa ve çok kolay bir muayene. Zaten aparatları yapabiliyorsak, vajinismusu yenmiş ve ilişkiye girebiliyorsak demek ki kaslarımızı doğru şekilde yönetip kullanabiliyoruz. Muayeneyi de kolayca olabiliriz. Zihnimde hep bunu tutmaya çalışıyorum. Ama işte tüm bunları bilmeme rağmen şu an hiç gitmediğim başka bir doktora gidecek olsam aynı korkuyu duyabilirim gibi geliyor. Bence bunu da zamanla normalleştireceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…