Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kayganlastirici kuruyor hemen iki uc tane denedim birdaha kullanmayi dusunmuyorum yaglardan da argan yagi temiz icerikli geldi bana dniycem korkuyorum mantar falan yaparmı ki diye
Bu tür yağları kullanmak vajina florasına olumsuz etki yapabiliyor. Vajina phyla uyumlu jel veya kayganlaştırıcıdan şaşma derim.

Dorduncu son aparatida aldımmm inanamıyorum. Ama soyle bi sorun var orasi hala küçük duruyor pek esnemedi ve aşırı acıdı kasmadigim halde. Iki kez yaptım ikisindede bir dakika anca tutabildim içerde hareket ettiremedim o acı ne zaman geçer acaba kaç gün daha çalışmam lazimm

Gayet normal son aparatta sadece çıkart tak ileri geri yap 15 kere falan, içinde tut 10 dk kadar. Elbette alışıcaksın o hisse ve bolca kayganlaştırıcı sür. İyice alışana kadar yap. Yarın akşamda eşli dene istersen, kendini hazır hissedersen

Çok acıdı ileri geri yapmaya çalıştım ama rahat olmama rağmen yapamadım fena yandı. Iki saat oldu yapalı mesela ama hala oturamıyorum o kadar cok acıyor. Birde aynada baktigimda orasi acilacak sandim biraz acilmis eskisine gore bu normalmi? Nasil alisacagim bilmiyorum cok yanıyor

Ve evde kayganlastirici kalmamisti bide reglin ucuncu gunundeyim bitti sayılır yani bitti argan yağıyla yaptım sabredemedim yani hemen denemek istedim burdaki dorduncu aparatla ilgili yazilari okuyunca uzulsemmi sevinsemmi bilemiyorum cok acıyor ama bi taraftan da aldığım icin mutluyum gibi

Bak ne güzel başarmışın en önemli aparatı yapmışın kendini tebrik etmen gerekirken olumsuz şeyler yüklüyorsun kafana yapma böyle canımm motive pozitif düşünce bu işin en önemli parçası Bizlerde hep diyoruz ya başta yanma sızı olabilir çok çok normal diye hiç aksi taraflarını düşünme

Bizler zaten hep olumsuz yanlış bilgiler yüzünden bu şekilde olduk Bence sevin mutlu ol aferin bana başardım bayağı yol kat ettim de Sen ne kadar kasılmadım desen de kendini rahat bırakmıyorsun bunu rahat bırakıp yaptığın zaman anlayacaksın canım Çok güzel ilerledin

Cok tesekkur ederim kac gune gecerki bu acı ne zaman rahat yaparim bu dorduncu kismi

merhaba tekrar, son aparatın hepsi girmiyor, yani herhangi bir acı sızı yok gayet kolay tak çıkar oluyor ama neden tamamı girmiyor anlayamadım. belki doktoru açıklama yapmış olan vardır diye sormak istedim

bir de bu gelgit hissine hemen alıştınız mı eşinizle yaparken sorun yaşadınız mı?

Son aparati daha bir kaç saat önce yapmış biri olarak bende ayniydim tamamen gevsedim ikindim ve sert bi sekilde birden ittim asagi doğru direk kayiyor ama bende de acı cok oldu

hepsi girdi mi acaba? bendeki aparat 16 cm, ıkınıyorum acı falan olmuyor ama girmiyor da sanki artık devamı yokmuş gibi
Kasılıyorsundur farkinda olmadan bende oyleydim bak ayni anlattığın gibi bugün yeter dedim yani saldm kendimi nolcaksa olsun dedim kocaman nefes aldım ıkındım kendimi saldm ve sert bi sekilde ittim iterken asla kasilmaman lazim tabi ben yni yaptim hala acı var

Birde hafif kaşıntı başladı yagdan sanirim ilk kez iki uc dakika yag kullanmktan mantar enfeksiyon falan olmam degil mi
Yağdan olabilir canım inşallah olmamıştır yatana kadar bir takip et bakalım soğuk suyla bir yıkayabilirsin ama vajina içini değil dış kısmını

Regl gününde asla aparat çalışma. Regl günün tamamen bitince çalış. Benim o yuzden terapim regl bitince başlamıştı. Doktor kaş yaparken göz çıkartmayalım tahriş olur orası demişti zaten şu an hassas demişti.

Regl günüm ama akinti sifirdi hic gelmedi bende denedim o yuzden dorduncuden sonra da kan gelmedi anlamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…