Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben de bugün tekrar dilatör çalışmaya başladım 1 2 3 normaldi 4 numarada zorlandım baya ama inat ettim 1 saate yakın beklettim içimde açtım dizi izledim valla tabii tamamı girmedi ve çok fazla yanmam oldu regl önce fazlaca rahat yaptığım 4 numara şimdi neden zorluyor anlamıyorum 😔
o yanma falan oranın alışık olmadığından idrar torbasına yaptıgı baskıdan dolayı oluyor. Ama inan geçiyor o. Mesanen mutlaka boş olsun ve bol kayganlaştıcı sür vajinana ve aparata

Kendime söz verdim en az 2 saat çalışacağım dilatör ile.Birkaç gün sonra deneyeceğiz tekrardan 🥰🥰🥰 bu arada bu sitede bu konuyla ilgili yazısını okuduğum buradan konuştuğum kim varsa hepinizden Allah razı olsun tüm istekleriniz gerçekleşir insallah iyi ki varsınız 💗💗💗💗
Bu istikrarını bozma canımm😍 aynenn çok beklemeden başlayın eşli denemelere gör bak başaracaksın.Rabbim hepimizden razı olsunn 🧡🌺

Kızlar konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum size. Panik atağı olup nefes darlığı çeken var mı aranızda ? 😓
Yaklaşık 6-7 sene evvel panik atak tedavisi oldum, çok sık atak geçiriyordum ve atak esnasında kalp krizi hissinin yanında ciddi nefes alma sorunu yaşıyordum ama dediğim gibi tedavi sürecim iyi geçti ve tamamen kurtuldum. Yalnızca bu sene ilk parmak egzersizimde şiddetli bir atak geçirdim ama şükür ki sonrasında tekrarlamadı. O dönemden hatırladığım kadarıyla atak haricinde nefes darlığım yoktu. Yalnızca atak sırasında oluyordu.

Yaklaşık 6-7 sene evvel panik atak tedavisi oldum, çok sık atak geçiriyordum ve atak esnasında kalp krizi hissinin yanında ciddi nefes alma sorunu yaşıyordum ama dediğim gibi tedavi sürecim iyi geçti ve tamamen kurtuldum. Yalnızca bu sene ilk parmak egzersizimde şiddetli bir atak geçirdim ama şükür ki sonrasında tekrarlamadı. O dönemden hatırladığım kadarıyla atak haricinde nefes darlığım yoktu. Yalnızca atak sırasında oluyordu.
Bende panik atak olduğumu bu nefes darlığı sayesinde öğrendim. Bende ilk nefes darlığı olarak ortaya çıktı acil doktorları panik atak olabileceğini söylediler sonra psikiyatriye başladığımda doktor yaşadığım her duyguyu yakından şahit olmuş gibi tarif etti ve net olarak panik ataksın dedi. İlaca başladım 2 ay kullandım sonra iyi hissedince bıraktım. Şimdi 2 haftadır yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum. İlaç kullanmak istemiyorum kozalak şurubu diye bişey varmış nefes darlığına iyi geliyormuş acaba kullanan oldu mu aramızda

Bende panik atak olduğumu bu nefes darlığı sayesinde öğrendim. Bende ilk nefes darlığı olarak ortaya çıktı acil doktorları panik atak olabileceğini söylediler sonra psikiyatriye başladığımda doktor yaşadığım her duyguyu yakından şahit olmuş gibi tarif etti ve net olarak panik ataksın dedi. İlaca başladım 2 ay kullandım sonra iyi hissedince bıraktım. Şimdi 2 haftadır yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum. İlaç kullanmak istemiyorum kozalak şurubu diye bişey varmış nefes darlığına iyi geliyormuş acaba kullanan oldu mu aramızda
Doktor kontrolünde kademeli olarak bırakırsan ilacı inan çok faydasını görürsün. Benim alerjim var ve ilkbahar-sonbahar dönemlerinde şiddetleniyor bu dönemlerde solunum sıkıntım da oluyor, bir de korona geçirdim şimdi o da tetikledi alerjimi kozalak şurubu değil ama kozalak pekmezi ve armut pekmezi yiyorum sabahları aç karnına hem öksürüğüme hem de boğazimdaki alerjiden dolayı o kaşınmaya iyi geliyor böylece solunumum da rahatlıyor. Ben kozalak ve armut pekmezinden çok fayda buldum, deneyebilirsin.

Doktor kontrolünde kademeli olarak bırakırsan ilacı inan çok faydasını görürsün. Benim alerjim var ve ilkbahar-sonbahar dönemlerinde şiddetleniyor bu dönemlerde solunum sıkıntım da oluyor, bir de korona geçirdim şimdi o da tetikledi alerjimi kozalak şurubu değil ama kozalak pekmezi ve armut pekmezi yiyorum sabahları aç karnına hem öksürüğüme hem de boğazimdaki alerjiden dolayı o kaşınmaya iyi geliyor böylece solunumum da rahatlıyor. Ben kozalak ve armut pekmezinden çok fayda buldum, deneyebilirsin.
Çok teşekkür ederim bulabilirsem deneyeceğim 😇

Benimde korona piyasaya çıkınca nefes açlığı denen şeyden oldu. Ofiste durduk yere nefes alamadığımı sanıp her yerim elektrik çarpar gibi oldu. Doktor dedi psikolojik falan çok üstüne gitmedik. Terapistte de ilk aparatı yaparken doktor, aynısı oldum ama daha beteri ölcem sandım. Sonra bana sakinleştirici bi ilaç yazdı. Gitmeden 1 saat önce içip gidiyordum. Nefesi falan sanki biraz rahatlatıyordu

Benimde korona piyasaya çıkınca nefes açlığı denen şeyden oldu. Ofiste durduk yere nefes alamadığımı sanıp her yerim elektrik çarpar gibi oldu. Doktor dedi psikolojik falan çok üstüne gitmedik. Terapistte de ilk aparatı yaparken doktor, aynısı oldum ama daha beteri ölcem sandım. Sonra bana sakinleştirici bi ilaç yazdı. Gitmeden 1 saat önce içip gidiyordum. Nefesi falan sanki biraz rahatlatıyordu
Evet evet benimde nefes açlığı nefes alamadığımı düşünüp daha derin nefes almaya çalışıyorum ama boğazımın orda bişey tıkanmış gibi bir türlü alamıyorum ciğerlerim şişmiyormuş gibi geliyor

Aynı aynı öyle daha önce olmuyordu böyle bişey.
Daha önce olmayıp şimdi olmasıyla ilgili bir fikrim yok açıkçası, bahsettiğin belirti benim yumurtlama belirtim o yüzden aşinayım. "Neden daha önce olmuyordu da şimdi oldu"nun cevabını bilmiyorum ama fikri olan varsa ve paylaşırsa çok güzel olur.

Merhaba arkadaşlar ben 4.aparatı rahat yapıyorum ama eşli denemede yatak ucu pozisyonunda çok kasılıyorum ve eşimi ittiriyorum öneriniz nedir?
Aparatı içinde mutlaka bekletin ve eşinize bırakın zaten güvenip bıraktığınızda herşey çözülecek.
Aparat emin olun daha zor

X