Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

aynı aynı senin gibiydim.. ya eşim dokununca bile direkt acıyor dokunma diyordum. bende tek başıma halledemeyeceğimi anladığım için kliniğe gittik. 2 aylık evliyiz, ev kredisi vs. bir sürü borç olmasına rağmen parayı gözümüz görmedi açıkçası sağlık daha önemli. Dilatör parmak falan çok uzaktı benim için. kliniğin kendi özel dilatörleri kullanıldı. insan şaşırıyor nasıl giriyor diye ama orası kocaman boşlukmuş :) ama doktora randevu alarak ilk adımı atmalısın. gerisi gerçekten çorap söküğü gibi geliyor anlayamıyorsun bile 5 günde hallettik biz ileri bir vaka olduğum için.

Eşimin penisi tam zevke geldiği zaman ağzıma almamı istiyor ama ben yapamıyorum migdem almıyor yapan varmı arkadaşlar belki az da olsa değişebilirim
neden miden almıyor ki orası da eşinin bir parçası bir organı el parmak ağız gibi düşün bikaç kereden sonra alışrsın zaten

Deneyeceğim ne olursa olsun haftalar aylar geçiyor dediğin gibi yapacağım maya çok teşekkür ederim aslında bak böyle konuşurken yazarken nasıl da gaza geliyorum düşününce vücudum kasılıyor ama böyle konuşunca falan acayip rahatlıyorum sanki eşli bile deneyebilirim gibi geliyor işte o adımı atacağım inşallah

Umarım bende en kısa zamanda çözerim dediğin gibi sürekli dokunmam lazım şartlandırmadan kendimi iyice keşfetmem lazım teşekkür ederim dediklerini yapacağım

Çok mu titiz bir aileden geldin ? Yani mesela annen sana oranın pis bir şey olduğunu filan ima ettiyse bilinç altında bunlar kalmış olabilir. Bilinçaltında ne olduğunu bulmalı ve onu temizlemelisin.
Yok aslında herşeyi konuşuruz baskı yoktu veya olumsuz bir cümle ama benim ağrı eşiğim mi düşük çok çok mu hassasım bilemiyorum fakat annem ameliyat oldu iğnesi pansuman altını hep ben temizledim yaptım düşün hiç kötü olmadım iş kendime gelince tansiyon yerlerde bayılacak gibi oluyorum sorun bu oldu hep acı ve ağrı asla yok kafamda tek sorun bu işte kabul ediyorum benim bir parçam fakat işte bunu aşamıyorum..

Birgün güzel haberler paylaşacağım inşallah sizler ile,umudumu kaybetmiyorum bunu yazarken bile ağlıyorum kim bunu yaşıyorsa umarım düzelir çok sağlıklı güzel bebeklerimiz olur inşallah Gerçekten psikolojik bir durum 3-5 mesajınız bile beni ayağa kaldırdı çok teşekkür ederim bu hafta kesinlikle başlayacağım tedaviye..

başaracaksın inanıyorum, ben yaptıysam herkes yapar. bunu söyleyenlere diyordum ya sallama benden kötü durumda değilsindir ama inan oluyor. inan ve asla pes etme olacak, orada acı ağrı yok :) beynin sana her acıyor dediğinde, hayır acımıyor orada acı hissi diye bir şey yok de.

kızlar afedersiniz küçük tuvaletimi yaparken yani böyle bitmesine yakın acı ağrı yanma değil de garip bir his oluyor. yaşayan var mı enfeksiyon mu değil mi bilemedim. hani ağrı acı olmadığı için doktora gitmedim bir size sorayım dedim belki bilen vardır.

Sevgili AryaGL seni en iyi biz anlarız, ben de çok yeni yendim. O kadar benzer şeyler yaşadım ki seninle, biliyorum söylemesi şu an benim olduğum yerden çok kolay ama birkaç ay öncesine kadar ben de senin olduğun yerdeyim. Bunun tek çözümü egzersiz. Ben de önce bir psikologla yaklaşık 8-9 seans görüştüm. Arkadaşların söylediği gibi benzer egzersizleri yaptım, aynada inceleme, dokunma, tanıma vs. Her şey adım adım, ister bir haftada rahat dokunabilir hâle gel ister daha uzun sürede. Hepimizin süreci farklı, sakın kendini bir başkasıyla kıyaslama. Biz senin yanındayız, desteğiniz. Kendini hazır hissettiğin anda başla. Erteledikçe iyileşmiyor, hepimiz ne yazık ki bunu biliyoruz. Biraz cesaret, istikrarlı çalışma ve sabır gerekiyor. Vajinismus yükü bana çok ağırdı, aylar boyu ne gözyaşları döktüm. Allah bunu yaşayan herkesin en kısa zamanda atlatmasını nasip etsin.

Çok çok teşekkür ederim bu sorunu aştığım da biliyorum bumuydu diyeceğim kendime zehir ettim 2ayı belki daha fazlasını diyeceğim ama ne olursa olsun aşacağım mutluluktan ağlamak istiyorum artık..Ara vermeden üstüne gideceğim inşallah güzel haberler vereceğim sizlere

Merhaba dilatorleri ne sıklıkla uyguladınız bilgi verebilir misiniz? 2. dilatordeyim ben alışmaya çalışıyorum ikiye
Her gün dilatörlerin farklı boylarını yaptım. 2. dilatöre geçmeden önce 1.yi yaptım önce. 3. dilatöre geçtiğimde 2.yi yaptım. Psikoloğum bana her geçtiğin boyda önce başarılı olduğunla başla sonra diğerini dene demişti. Dilatörlerin hepsini 4 günde yaptım ben bol kayganlaştırıcıyla tabi. Sizde önce 1. dilatörü tekrar deneyip sonrasında 2.ye geçin daha kolay oluyor öyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…