Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

😅😅öncesinde aparatları çalışıyorum ya ön hazırlık 😂
Aparatlarla kendini şartlama akışa bırak. Akşama söyle güzel bi yemek ayarla sonra güzel giyin süslen püslen gerisi gelir . Olay anında güzel slow bi müzik açın bir de derin derin nefes al ver . Bak ne kolaymış diyeceksin.Güven bana

Selam herkese uzun zamandır gelemedim çok denedim herşeyi ama hiç yol alamadım parmak ve aparatlar beni inanılmaz geriyor öyle boşboş bekliyorum içim kalkıyor midem bulanıyor bayılacakmışım gibi hissediyorum İstanbul’da bir dr var gitsem mi gitmesem mi kaldım öyle yemin ederim bıktım ya😔😔

Selam herkese uzun zamandır gelemedim çok denedim herşeyi ama hiç yol alamadım parmak ve aparatlar beni inanılmaz geriyor öyle boşboş bekliyorum içim kalkıyor midem bulanıyor bayılacakmışım gibi hissediyorum İstanbul’da bir dr var gitsem mi gitmesem mi kaldım öyle yemin ederim bıktım ya😔😔
Bence kesinlikle araştır doktora git canımm destek al erteleme denemişin zaten en azından zararından neresinden dönersen kâr☘️

Bence kesinlikle araştır doktora git canımm destek al erteleme denemişin zaten en azından zararından neresinden dönersen kâr☘️
Ya kuzum dr da önemli ama çokta pahalı dr desteği olmadan geçmeyecek sanırım İzmir’de mazhar eserdağ İstanbul’da Özgür ağlamış arasında kaldım 2side parmak egzersizi vermiyor farklı tedavi uyguluyorlarmış 3gün üstüste yani az parada değil yok gerçekten denedim benim derdim acıması yanması değil inanılmaz midem kalkıyor tansiyonum düşüyor gözüm kararıyor ne yaptıysam aşamadım😔

Bu iki doktor arasında bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar yani giden var ise Özgür ağlamış ve mazhar eserdağ cidden psikolojim çöktü 2 ay oldu evleneli kendimi yarım eksik berbat hissediyorum saçma sapan herşeye ağlıyorum uyku zaten yok..şuan yazarken bile ağlıyorum..

Mideni bulandıran penis mi vajina mı ?

Kesinlikle vajina..dokunmak bakmak sorun değil ama iş egzersize gelince ben iptal,kötü bir doktor deneyimide yaşadım ve inanır mısın 2gün tansiyonum düşük gezdim yani böyle işte..
Bende senin gibiydim. Doktorda ilk günüm tansiyonum düştü ve anksiyetem tuttu. Daha sonraki günlerde ilaç tedavisiyle de destekledik çok daha rahattımm

Bende senin gibiydim. Doktorda ilk günüm tansiyonum düştü ve anksiyetem tuttu. Daha sonraki günlerde ilaç tedavisiyle de destekledik çok daha rahattımm
Ya şöyle ciddi biriki adım atsam gerisi gelecek gibi bilmiyorum cidden en sevdiğim şeyler bile zevk vermiyor artık bütün gün yatıp tavanı izliyorum güvenilir ve beni sonuca ulaştırabilecek doktor bakıyorum kendi başıma yok çok zor anladım..

Kesinlikle vajina..dokunmak bakmak sorun değil ama iş egzersize gelince ben iptal,kötü bir doktor deneyimide yaşadım ve inanır mısın 2gün tansiyonum düşük gezdim yani böyle işte..
Bana doktorum dokunma keşfetme egzersizi verdi. Aynayı aldım dokunmaya başladım derken midemin ağzıma kadar geldiğini hissettim ağlamaya başladım daha dokunamıyorum bile diye. Vajinanın hassas yapısından ve tabiki daha önce açıp bakıp dokunmadığımız için çok irite oldum. Hemen doktoruma yazdım midem çok bulanıyor yapamıyorum diye. Rahatsızlık hissin gidene kadar dokunmaya devam et muhakkak bu his geçecek dedi. Miden bulansa bile dokun gerçekten eninde sonunda alışıyorsun. Sonrasında dilatörlere başladım 1 haftada yendim. Her engeli aşmak için çabala. Çabalamazsan dahada çıkılmaz bi hal alıyor ve asla kendi kendine geçmiyor. İstersen dokunma egzersizi öncesinde rahatlatıcı meditasyon/ aşamalı gevşeme gibi meditasyon videolarından bir video aç uzan ve ne diyorsa yapmaya çalış onunda çok faydası oluyor kaygıyı azaltıyor.

Dilatöre karşı çok önyargılıydım. Hatta buraya üye oldum herkes aparat al dedi ama ben onu bile alamamıştım yapamayacağım için. Sonra tedaviye başlayınca psikoloğum bana hem parmak hem dilatör verdi hemde burda kızların söylediği dilatörün aynısını. Dilatör vericem dediği andan itibaren söylediği hiçbir şeyi hatırlamıyorum takılı kaldım orda. Ama deneyince o kadar çok şaşırdım o kadar çok ağladım ki. Kafamdaki bütün kalıplaşmış düşünceler o dilatörler sayesinde yok oldu hemde sıfır acıyla

Bana doktorum dokunma keşfetme egzersizi verdi. Aynayı aldım dokunmaya başladım derken midemin ağzıma kadar geldiğini hissettim ağlamaya başladım daha dokunamıyorum bile diye. Vajinanın hassas yapısından ve tabiki daha önce açıp bakıp dokunmadığımız için çok irite oldum. Hemen doktoruma yazdım midem çok bulanıyor yapamıyorum diye. Rahatsızlık hissin gidene kadar dokunmaya devam et muhakkak bu his geçecek dedi. Miden bulansa bile dokun gerçekten eninde sonunda alışıyorsun. Sonrasında dilatörlere başladım 1 haftada yendim. Her engeli aşmak için çabala. Çabalamazsan dahada çıkılmaz bi hal alıyor ve asla kendi kendine geçmiyor. İstersen dokunma egzersizi öncesinde rahatlatıcı meditasyon/ aşamalı gevşeme gibi meditasyon videolarından bir video aç uzan ve ne diyorsa yapmaya çalış onunda çok faydası oluyor kaygıyı azaltıyor.
Merhaba dilatorleri ne sıklıkla uyguladınız bilgi verebilir misiniz? 2. dilatordeyim ben alışmaya çalışıyorum ikiye

Çok mu titiz bir aileden geldin ? Yani mesela annen sana oranın pis bir şey olduğunu filan ima ettiyse bilinç altında bunlar kalmış olabilir. Bilinçaltında ne olduğunu bulmalı ve onu temizlemelisin.

İlk başta bana da öyle oluyordu. Burda herkes çok kızıyordu 😂 önce elinle dört parmağınla bastır üstüne. Bomboş orası. Ben ilk önce Google den kadın vajina anatomisine bakıyordum. Beynim oranın ne zaman boş olduğunu anladı o zaman ilk aparat girdi. Birde bacaklarını sürekli aç. Hatta açabildiğin kadar açık tut. Otururken yemek yerken. Nefes egzersizini bol bol yap. Bir de bir doktor vardı. Kese ile anlatan. Ben 100 defa izledim o videoyu. Sonra nefes aldım verirken birinci aparat kaydı gitti.

İlk başta bana da öyle oluyordu. Burda herkes çok kızıyordu 😂 önce elinle dört parmağınla bastır üstüne. Bomboş orası. Ben ilk önce Google den kadın vajina anatomisine bakıyordum. Beynim oranın ne zaman boş olduğunu anladı o zaman ilk aparat girdi. Birde bacaklarını sürekli aç. Hatta açabildiğin kadar açık tut. Otururken yemek yerken. Nefes egzersizini bol bol yap. Bir de bir doktor vardı. Kese ile anlatan. Ben 100 defa izledim o videoyu. Sonra nefes aldım verirken birinci aparat kaydı gitti.
Ahh Hatice ne günlerdiiii ya🥲💕

X