Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Rabbim şifa versin bitanem annemde 3gundur korona ağır geçiriyor sizn en çok belirti neydi

Rabbim şifa versin bitanem annemde 3gundur korona ağır geçiriyor sizn en çok belirti neydi
Amin canım, size de çok geçmiş olsun. Önce boğaz ağrısı oldu istisnasız hepimizde. Bende ateş, terleme, aşırı halsizlik, burun akıntısı ve öksürükle devam etti. Annemde halsizlik, ateş, terleme ve sırt ağrısı. Kardeşlerimde halsizlik, burun akıntısı, baş ağrısı. Kayınvalidem ateş, terleme, uykusuzluk, halsizlik. Eşimde ateş, terleme ve eklem ağrıları. Ama bu belirtilerden önce hepimizde boğaz ağrısıyla başladı. İlk bir hafta neredeyse hepimiz yatak döşek yattık. Yeni yeni ayaklanıyoruz. Tekrar çok geçmiş olsun, inşallah tez zamanda atlatır annen. Bizi bayağı hırpaladı korona.

Rabbim sizede şifalar versin canım sizede çok geçmiş olsun bende geçirmiştim Rabbim kimseye yasatmasin çok zor

Kizlar uzun zaman oldu yazmayali tatile gitmeden önce bayagi vajinusmus sorunumu asmistim sonra ailemin yanına 1 ayligina gittim 2 hafta oluyor doneli ve ben basladigim yere yine geri döndüm eşimin bana dokunmasina bile dayanamıyorum. Eşimi seviyorum ama yani bu hastalik beni 3 senedir mahvetti ne yapmalıyım lütfen bir akıl verin. Benim durumumda olan var mi?

Bende de bu kadar değil ama benzer bir durum oldu, hastaneydi hastalıktı derken bir aydan fazla ara vermek zorunda kaldık, denedigimizde de sanki vajinismusu ilk yendiğim zamanki gibi kendimi kastım, aşırı korktum, heyecanlandım, biraz yanma da hissettim. Yine devam edemiyoruz şimdi de eşim hasta ben de tam iyilesmedim. İki üç ay devamlı bir düzen oturtmadan normale binmiyor galiba bu is. Bence seninki de ara verdiğin için benzer bir korku, hiç stres yapma. Eğer şu anda ilişki deneyemiyorsan aparat egzersizi yapabilirsin tekrar. Belki bir günde hepsini yaparsın, kafan rahatlar kendini daha motive hisseder kolayca ilişki deneyebilirsin. Endişelenme canım. Çözüme odaklan. Sen zaten yenmişsin sadece ara verdiğin için tedirgin hissediyorsun. Aparatları yapınca tedirginliğin biter daha rahat hissedersin diye düşünüyorum.

Aparat kullanıyor musunuz siz?

Ya temasi etmek bile istemiyorum ki denemesi kalsın ben aparat kullanmadan eşli denemeler yaptım ve 2 ya da 3. Denemede bayagi astim ama sonrasi uzunca tatil iyi gelmedi ne yapmam lazim 2 haftadır kara kara düşünüyorum bir yol bulamiyorum...

Ne kadar güzel o zaman. Ortamı romantikleştirmek işe yarayabilir belki. Mumlar, kokular, çekici bir kıyafet vs. Kendini o moda sokacak şeyler kullanmanın faydası olabilir. Bilemiyorum ki hiç, aklıma bunlar geldi.

Ne kadar güzel o zaman. Ortamı romantikleştirmek işe yarayabilir belki. Mumlar, kokular, çekici bir kıyafet vs. Kendini o moda sokacak şeyler kullanmanın faydası olabilir. Bilemiyorum ki hiç, aklıma bunlar geldi.
Yapiyorum denedim ama eşim isten gelecegi vakit herseyi bozuyorum yani aslinda artık ne olacağını bildiğim halde yine absurd bir sekilde korkulara kapiliyorum. Useniyorum, erteliyorum yine en başa döndüm

Yapiyorum denedim ama eşim isten gelecegi vakit herseyi bozuyorum yani aslinda artık ne olacağını bildiğim halde yine absurd bir sekilde korkulara kapiliyorum. Useniyorum, erteliyorum yine en başa döndüm
İlk etapta hiç denemeler yapmayın. Önce ilişki kaygısı olmadan vajinanıza masaj falan yapsın eşiniz. Bu sizi yakınlaştırır. Bacak açma hareketi yapın işte kegel falan yapın. Ama deneme asla yapmayın sizi negatif etkiler. Bende sizin gibi aparat aslaa ama asla yapamam diyordum.

Ben birçok doktora gittim aparat büyük yaralar açtı o yuzden eşim hepsini attı. Daha o olayın dönüşü yok ama eşimle çalışmalarımız çok başarılı geçmisti. Şimdi uzun bir aradan sonra temas korkutuyor ve yine erteliyorum. Düşünün 1 ay ayrı kaldık inanilmaz ozledim ama konu oraya gelince yine hersey eskisi gibi ne yapacağım 2 haftadır kara kara düşünüyorum zaten kilo sorunum vardı üstüne 7 kilo daha verdim ne yiyorum ne içiyorum. Siz ne kadar zamanda yendiniz aparatlarla

Vajinismus tekrarlamayan bir hastalık aslında şu an yeniden vajinismus olmanız imkansız. 1 ay sonunda tekrar birleşme yaşayacağınız için yine yapabilir miyim düşüncesiyle olan bir korku o. Negatif düşüncelerden arınıp ilk başarılı denemenizi düşünüp o şekilde deneyin tekrar ve “ilki yapmak daha zordu ama şimdi ne hissedeceğimi nasıl olacağını biliyorum” gibi telkinler vererek ilerlemenizi öneririm

Uzun bir süre Ara verdikten sonra maalesef yine korku başlıyor önemli olan arayı çok açmamak. Ayrıca en iyi yöntem önce anestol ufacık sürüp eşiniz masaj yapsın sonra tek parmakla daha sonra iki parmğıyla giriş yapsın ve parmakları sokarken prezarvatif takabilir tırnakları kesili olsun ki canınızı acıtmasın 10 dk bu şekilde alıştırma yapıp deneyince penis rahatlıkla giriyor ilk yanma olabilir daha sonraki denemelerde azalacak inanın ve korkmayın

Ben buradaki cesur kadınlar gibi kendi başıma yenemedim maalesef. Doktor yolunu tuttum. Sağolsun Safinaz hanım benim kurtarıcımmm 5 günde yendim hala inanamıyorum. Eşli 3 denemenin 2 si tam anlamıyla oldu. Ama biz eşli denemeden önce ben hep 3 ve 4. Aparata calışıyorum.

Bende öyleyim kuzum

Ben de doktorla 5 seansta yendim, benim de muhteşem bir doktorum vardı vallahi her daim duacısıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…