Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşim bilmiyor aparatları malesef çok anlayışsız bu konuda o yüzden kendim yenmeye uğraşıyorum

Çok haklısın. Hepsini yapıyorm ama yok o yuvarlak yere kadar oluyor yarıya kadar ama o halkadan geçmiyor bi türlü

Eşim bilmiyor aparatları malesef çok anlayışsız bu konuda o yüzden kendim yenmeye uğraşıyorum
Kıyamam, ne diyeceğimi bilmiyorum. Peki durumun vajinismus diye bir şey olduğunu vs biliyor mu? Vajinismusla ilgili konuşabiliyor musunuz? Bir de hiç burayı okuttun mu eşine? Burada yazılanları, kadınların vajinismusla ilgili yaşadıklarını okuyunca belki bakış açısı değişebilir. Veya eğer imkanınız varsa ve eşin de kabul ediyorsa doğrudan vajinismusla ilgilenen bir kadın doğum doktoruna gidebilirsiniz. Bizim ilk doktor randevumuzda eşimi de muhakkak istemişti doktor. Her şeyi anlattı, kızlık zarı, vajina kas yapısı, vajinismus nedir, çözümü nasıldır vs. Belki işin uzmanından da duyarsa faydası olabilir.

Çok haklısın. Hepsini yapıyorm ama yok o yuvarlak yere kadar oluyor yarıya kadar ama o halkadan geçmiyor bi türlü
Nasıl ki diğer aparatlar geçiyor, o da geçebilir ama kendini kasıyorsun belli ki. Zamana ve biraz sakinlesmeye de ihtiyacın olabilir. Her şeyin altında insan eziliyor, bazen taşıdığı yükler ağır geliyor.

Yapacaksınız sikinti etmeyin. Eşinize de sinirlendim . Uygun dille anlatabilirseniz daha iyi olur bayağı yol almışsınız ne güzel hayır diyeceğini sanmıyorum aparatları bulursa daha kotu olabilir yanlis anlayabilir af edersiniz, kendinizi tatmin ediyor sana bilir .buradaki yazilanlari okutabilirsiniz

Evt biliyor ama hiç ilgilenmiyor yok bakmıyor buraya falan merak etmiyor doktora gitmeyi hele asla kabul etmiyor eski kafa düşünüyor 7 sene oldu hala yok diyor Ebru zülfikarogluna gittik kapısından tedavi ettirmeden geri getirdi Ebru zülfikaroglı da kızlık zarımın alınırsa korkumun gideceğini söyledi bende eşime dedim küplere bindi ondan beri asla götürmüyor doktora

Kesinlikle ah ah öyle yoruldum ki yine de pes etmiyorum etmiycem de ta ki halledebilene kadar

Cok teşekkür ediyorum. Sorun şu ki aklı başında olarak aparat kullanmamin imkanı yok. Önceden daha cesaretliydim ama dilatorler işin içine girdiğinde kendimi tanıyamadım. Hipnoz gibi yöntemler denedim ama malesef kendimi veremiyorum. Cok çabalıyorum ama sadece içten olaya girdigimde bir kendime geldigim vakti hatırlıyorum. Orda da hastanede oluyoruz. Dolabın 2 aynasini kırıp üzerinden geçmişim hatırlayamıyorum. Bacağıma 7 dikiş atmislar. Ayaklarımın ellerimin durumu... Ya gerçekten artık katlanılmaz bir hal aldı eşim için çok üzülüyorum burda bir doktora gittik (londra) adam kayganlastirici jel ve emla krem verdi. 10 seanslik psikolog tedavisi verdiler ama okulum iş ev hayatı derken çok kaçırdım çünkü gerçekten işe yaramiyordu da ne yapacağımı şaşırdım. Aileme birsey diyemiyorum kendi içimde kayboldum

Peki neden turkiyede bir kliniğe gidip tedavi olmayı düşünmüyorsunuz
Ancak pandemi bitti ucuslar mart gibi açıldı. Haziran sonu gibi gelip o zaman bakacagim. Turkiye de birkaç dra da gittim zaten. Sonra pandemi girdi online devam ettik ama bir netice yok. Bu uzayan zamanda da daha çok ilerledi. Birinin bana dokunmasına bile katlanamıyorum. Niye böyle oldu çok üzülüyorum kendimi kontrol etmeye çalışıyorum ama yok olmuyor. Yatiyorum Kalkıyorum aklim hep orada.

Bol ikin bol kayganlik sur coook kabiz olm7s gibi ikin cnm

Ne diyebilirim inan bilmiyorum şu an. Burada seninle benzer şeyler yaşayıp çözen biri varsa sana yardımcı olabilir belki. Peki maddi olarak karşılayabilirsen sen kendin doktora gidebilir misin? Yani eşin bilmeden? Sağlıksız bir seçenek biliyorum ama aklıma başka bir şey gelmiyor.

Evt saolun çok yol aldım ama önceden söyledim aparatlar varmış alıyım mı falan saçmalama dedi çok çok kızdı eğer söylersem sıkıntı olacaj diye düşünüyorum ondan dolayı gizli yapıyorm

Maddi durumum o kadar uok malesef küçük şehirde yaşıyorum burda tedavi eden yerde yok var aslında ama çok pahalı ve öyle direk çözen değil 1 ayda egzersizlere çözen doktorlar var onu bende yapıyorm o yüzden gitmiyorum açıkçası

Evet tedavi için çok uçuk fiyatlar veriyorlar, biz de zar zor bir araya getirip halledebilmiştik. Açıkçası sen bu kadar yolu kendi kendine gelmişsin çok güçlüsün. Neler yaptın sadece bir iki basamak kaldı. İnşallah onları da en kısa zamanda aşarsın. Çok kalpten diliyorum. Her şeyi buraya yaz, paylaş. Çok mahrem, insan kimseye anlatamıyor ama burada sana destek olan, yardım etmeye çalışan, aynı derdi paylaşan insanlar var. Asla üzülme ve yalnızlığa kapılma. Sen nerelerden nerelere geldin, bunları da yapacaksın inşallah.

İnş allah razı olsun hepinizden gerçekten.çok zor ama inş hepinizin desteğiyle yeneceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…