Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Nasil yendiniz bende 6 yillik evliyim
Sevgili derttaşlarım, biz dördüncü deneme sonrasında önce ben sonra da eşim ağır grip geçirdiğimiz için ara vermek zorunda kalmıştık. Normalde doktorumun tavsiyesiyle önce üçüncü aparatı anestol ve sonrasında kayganlastirici ile çok kısa çalışıp dörde geçiyordum. Dördü de çalışıp eşli denemeye geçiyorduk. İlk dört deneme bu şekilde olmuştu. Bu akşam beşinci denemeyi yaptık. Bu sefer sadece üçe anestol ve kayganlastirici ile çok kısa çalışıp hiç dördü yapmadan doğrudan eşli denedik. Çok mutluyum. Gerçekten yine kolay oldu. Girişi hissetmedim, gitgellerde kasılmadım. Araya zaman girdiği ve dördü çalışmadan deneyeceğim için çok tedirgindim ama sanırım artık kendimi kontrol altına almayı öğreniyorum. Sadece hâlâ aşırı heyecanlanıyorum.

Sevgili derttaşlarım, biz dördüncü deneme sonrasında önce ben sonra da eşim ağır grip geçirdiğimiz için ara vermek zorunda kalmıştık. Normalde doktorumun tavsiyesiyle önce üçüncü aparatı anestol ve sonrasında kayganlastirici ile çok kısa çalışıp dörde geçiyordum. Dördü de çalışıp eşli denemeye geçiyorduk. İlk dört deneme bu şekilde olmuştu. Bu akşam beşinci denemeyi yaptık. Bu sefer sadece üçe anestol ve kayganlastirici ile çok kısa çalışıp hiç dördü yapmadan doğrudan eşli denedik. Çok mutluyum. Gerçekten yine kolay oldu. Girişi hissetmedim, gitgellerde kasılmadım. Araya zaman girdiği ve dördü çalışmadan deneyeceğim için çok tedirgindim ama sanırım artık kendimi kontrol altına almayı öğreniyorum. Sadece hâlâ aşırı heyecanlanıyorum.
Doğrudan yazacaktım, son gönderiye alıntı yapmışım 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Dortle ne kadar alıştırma yaptıktan sonra eşli denemeye geçilmeli sizce kızlar? Belli bir süre çalışmalı mıyız yoksa direkt psikolojik olarak kendimizi hazırladığımız bir an mi olmalı eşli için?
Ben dördü rahat alıyorum şu an ama eşli de hem kontrol ben de olmayacağı için hem de penis dörde göre daha kalın olduğu için tedirginlik yaşayıp basaramazsam diye bir endişe var. O zımbırtılarla o kadar uğraşıp eslide yapamazsam motivasyon kaybı yaşarım diye düşünüyorum.

Dortle ne kadar alıştırma yaptıktan sonra eşli denemeye geçilmeli sizce kızlar? Belli bir süre çalışmalı mıyız yoksa direkt psikolojik olarak kendimizi hazırladığımız bir an mi olmalı eşli için?
Ben dördü rahat alıyorum şu an ama eşli de hem kontrol ben de olmayacağı için hem de penis dörde göre daha kalın olduğu için tedirginlik yaşayıp basaramazsam diye bir endişe var. O zımbırtılarla o kadar uğraşıp eslide yapamazsam motivasyon kaybı yaşarım diye düşünüyorum.
Dördü rahat yapabildikten sonra eşli denemeye geçilebilir ama öncesinde eğer aparatı eşin hiç yapmadıysa ona aparatı yaptırabilirsin. Benim için aparatı eşime yaptırmak dönüm noktasıydı neredeyse. Kontrolü eşime bırakmanın ilk adımıydı. Benim de en büyük tedirginliğimden biriydi penisin dilatörden daha kalın olması ama inan ki gerçekten kendini kasmayıp kaslarını gevşek bıraktığında penis bence dilatörden daha kolay. "ya eşlide yapamazsam" korkusu olması da çok normal, eşli deneme için bunca çaba sarf ediyoruz. Ama dilatorleri rahatlıkla yapabilen birinin eşli deneme yapamaması için inan hiçbir neden yok. Kaslarını gevşek bırakıp heyecanını kontrol edince dilatörden bile daha kolay. İlk denemelerde olmayabilir hiç sorun değil, herkesin süreci farklı ilerler. Kimisi dilatorleri hemen yapıyor benim haftalarımı aldı dilatorler. Eşli deneme de biraz öyle, kimi ilk denemede kimi üçüncü kimi beşinci denemede yapar. Belki dilatörden bile korkarken "ya yapamazsam, ya üçü yapamazsam, ya dördü yapamazsam" derken nereye kadar geldiğine bir bak. Muhteşem bir yol katettin.💞Sen dilatorleri bile rahatlıkla yapabiliyorsun, kendini tebrik et.🎈🎈 Ne kadar ağır bir yükün altında yol aldın, uğraştın, belki üzüldün ağladın ama bak dördü de rahatça yapabiliyorsun artık.🌺 Gerisi son adım sayılır, kendini rahatlat. Artık sona geldiğin için mutlu ol.💐

İlk esli denemelerinde yatak ucu ve yerde denemeler yapınız. Bel altına yastık kuyunuz. Birliktelikten once birlikte ilik dus alınız. Sevişmeyin uzatiniz. Rahatlatıcı kokular sikin odaya veye bedeninize sizi rahatlatan deodorant parfüm kullanınız. Romantik loş bir ortam hazirlayiniz. Inanin ilk olan hic bir zaman unutulmaz ilk olan hep güzeldir. Bizler degerliyiz bizler güçlü kadınlarız.

Kızlar ben de dün eşli deneme yapabildim ilk kez ama degişikti yani acı da denmez ağrı da denmez bi yanma hissiyatı ya da idrar geliyormuş gibi oluyor. Cok uzun sürmedi iki kez 30 saniye falandır ben çok dayanamadım yani ne diyorsunuz bu işe 🤷🏻‍♀️
Normal canim bir süre devam ediyor o his.

Kızlar ben de dün eşli deneme yapabildim ilk kez ama degişikti yani acı da denmez ağrı da denmez bi yanma hissiyatı ya da idrar geliyormuş gibi oluyor. Cok uzun sürmedi iki kez 30 saniye falandır ben çok dayanamadım yani ne diyorsunuz bu işe 🤷🏻‍♀️
Benim de ilk denememde aynı şey oldu. Yanma ve idrar yapma hissi acayip rahatsız etmişti. İkinci denemede idrar hissi yoktu ama yine yanma oldu. Sonraki denemelerde yanma da geçti. Alışma evresi, heyecan ve bence ister istemez yine de kastığımız için oluyor. Ama alıştıkça azalacak. Biz ilk denemede hiç uzun tutmadık yanma ve idrar hissi olunca eşim beni yormak istemedi, bir iki gitgel ve bitti. Diğer denemelerde zaman da uzuyor alıştıkça. İlk deneme için çok iyi, tebrik ederim 🌺🎈💐🌸

Olmuyor ya aylar oldu tık yok
Ben üçe kadar kendim yaptım, sonra bazı durumlardan dolayı doktorla devam ettim ama şunu söyleyebilirim ki kendini kastigin, belki dördü gözünde büyüttüğün için böyle oluyor. Üçlü dördün pek bir farkı yok, birden ikiye geçmek gibi. Tıpkı diğer boylarda yaptığın gibi rahatlayıp kaslarını serbest bırakabilmelisin tıpkı üçte yaptığın gibi oluyor. Nefesini düzenle, vücudunu serbest bırak, çiş yapıyor gibi kaslarını aç ve yavaş yavaş ilerlemeye çalış. Kasildigin yerde bekle, nefes al ver, sakinleş. Bazen dilatorleri tutarken elimin kolumun bile kaskatı olduğunu fark eder kendimi gevsetmeye çalışırdım. İnan ki üçten farkı yok.

X