Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Dün bi belgesel izledim orda eger tam penetrasyon saglaniyorsa iliskide kizlik zari bozulmaz kanama olmaz esneme olur diyordu aslinda kanama olayi tamamen hazirliksiz cinsel iliskiden dolayi oluyor yani kadinin tam olarak iliskiye hazir olmamasindan vajinanin islanmamasindan ya da zorlamadan
Bunu daha kadınlara anlatamıyoruz erkeklere anlatıcaz bir de. Saçma sapan kulaktan kulağa şeylere hâlâ inanıyor insanlar maalesef.

Sevgili hanımlar, ben ilk ilişki denemesinden sonra regl oldum. İlk ilişkiyi de doktor önerisi ile fito krem ve anestol sürüp 4. ile çalışarak denemiştim. Yine de biraz yanma ve idrar hissi olmuştu. Şimdi reglim bitti ve yeniden denemelere başlayacağız. Ama araya regl girdiği için hafif bir tedirginliğim var.

Sevgili hanımlar, ben ilk ilişki denemesinden sonra regl oldum. İlk ilişkiyi de doktor önerisi ile fito krem ve anestol sürüp 4. ile çalışarak denemiştim. Yine de biraz yanma ve idrar hissi olmuştu. Şimdi reglim bitti ve yeniden denemelere başlayacağız. Ama araya regl girdiği için hafif bir tedirginliğim var.
Sen bir kere o illeti yendin sana şöyle önerim olacak bence adapte olana kadar bir 10-15 gün aparat çalışması yap öyle dene olmaması için sebep yok

Sen bir kere o illeti yendin sana şöyle önerim olacak bence adapte olana kadar bir 10-15 gün aparat çalışması yap öyle dene olmaması için sebep yok
Aslında alttan altta "ben zaten yendim, büyütülecek bir şey yokmuş" özgüvenim var ama tek deneme olduğu ve araya zaman girdiği için bir parça tedirginliğim var. Ben de aparat + deneme olursa daha rahat hissederim diye düşünüyorum.

Canm kendine olan güvenin tam çok hızlı yeneceğini düşünüyorum ben yeter ki rahat ol😊 inan ben yaptıysam herkes yapar çok çok zorlandm yapamam dedm kulak çöpünü bile alamadm vajiye. İnan oluyor aparatla aşama aşama gidildiği için gördkçe inancın daha da artacak ve kolaylaşacak. Hadi bakalm iyi haberlerini bekliyorz. Eşin eğer zorluk çıkarırsa bence de aç burayı okut inan az değiliz ve uzun süre bu hastalıkla boğuştuk ne kadar erken halletsen kardır bi yerden başlayacaksın o bile içini rahatlatacak başlama hissi..
Aylardır kendim hallederim dedim bir çıkış yolu aradım bulamadım, internette dolalırken tesadüfen gördüm burayı. Kendimi yalnız hissediyordum buraya yazınca gördüm ki aslında yalnız değilmişim. En yakınım eşimden destek görememişken tanımadıgım bir sürü kadın burda bana destek ve yardımcı oldu. Hepinize çok tesekkür ederim ve güzel kalpleriniz hep var olsun🙏🏼🥰

li Deneme Deneyecek Olanlar okusun.
Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
K Kuzeykutbu bak burası canım hem bu notları da oku🌺

Kızlar, canım kader ortaklarım merhaba herkese ❤️ Bi süredir forumun başka bir kısmında takılıyorum :) Vajinismusu yeneceğimi bile düşünmezken şimdi 4 ay oldu yeneli ve ben daha çok taze hamileyim 🙈 😊 Dualarım vajinismus çilesi yaşayan her kadınla. Asla unutmuyorum o yaşadığım kabus günlerin acısını. Allah kimin ne derdi varsa tez zamanda gidersin inşallah ❤️
Çok sevindim sizin adınıza darısı başımıza

Girişte bir duvar var gibi geliyordu, doğuştan vajen kapalı galiba dedim,bunun için doktora gittim.Dr beni azarladı gönderdi,meğer bu bir psikolojik rahatsızlıkmis internette öğrendim ve kk da neler yapıldığını okudum.İlk kulak çöpü ile başladım,içeri girdiğini görünce tuhaf oldum,tir tır titredim o an.Demekki kapalı değilmiş dedim elime ameliyat eldiveni geçirip jelledim ve serçe parmağı denemeye başladım.Girisi tespit ettim,parmak ucumu girişe tuttum nefesimi 3-4 sn tuttum 5-6 saniyede ağızdan verirken hem ikindim hem parmağı ittim.Tabi pat diye girmedi biraz zorlandım ama pes etmedim.Nefes egzersizi ve ıkınma ve itmeye devam ettim,olmadığı yerde pes etmedim bekledim kendime zaman verdim ve sonunda oldu.Bunu ertesi gün yine yaptım.Serce girdiyse işaret de girer dedim aynı şeyleri onda da yaptım baktım o da giriyor.Demekki dedim bunun kalınlıkla ilgisi yok.İsaret parmağı içerdeyken eş kişisini çağırdım dedim parmağı çıkarır çıkarmaz deneyelim,amaç sadece ilişki dedim on sevişme olmasın.O sırada tabi esneklik sağlandığı için sorunsuzca olabildi.Ben girişte uğraştığını sanıyordum meğer oldu bittiye gelmiş :) Sinek ısırığı gibi bir şeydi sadece. İlk 4 ilişkide önce egzersiz yaptım sonra gerçeğine geçtim.Sonraki aşamada aparat ile çalıştım,pns i aparat gibi düşündüm kontrol bende oldu ve pns i aparat gibi düşünüp aparat muamelesi yapınca artık hiç geri gitmedim devamı geldi.Azim, kararlılık önemli,biz kadınlar güçlüyüz :)

X