Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar Ben iki gün önce başladım egzersizlere bir günde serçe parmak orta parmak işaret parmak yüzük parmak acısız yaptım tek seferde söylediğiniz kegel egzersiznide aynı anda yaparak ama iki parmağa gelince bir boğumun yarısı zor girdi yine diğer parmaklardaki gibi rahat oldum nefesimi kontrol ettim ama nasıl diyim sinsi bı acı hissettim böyle yanma ve baskı devam edemedim orda takılı kaldım iki gündür ilerleyemiyorum ve orası iki parmağa göre aşırı küçük sanırım bozuluyor dimi iki parmağı tamamen yapınca onu da geçtim acıyor ve yanıyor tıkanıp kaldım iki gündür ne yapmalıyım sizce
Birebir aynısını yaşıyorum. Tek parmakta sorun yok ama 2 parmak imkansız gibi. Aparatta aldım ben 1. Bazen çok rahat oluyor bazen olmuyor. Ama 2. Boy hiç olmuyor. :/

Insan fark edemiyor bana da kasmıyorum gibi geliyordu ama terapistim " kasmasan mümkün değil daralmaz kasıyorsun farkında degilsin" diyordu :)
Mantıken de haklılar çünkü cidden dar bir alan değil. Sana mesaj attım neden o darlığı hissettiğine dair sadece bir kas var orda. Devam et ilerle:)
Bende o darlığın ötesine geçemiyorum. Bana da gönderebilir misiniz?

Ne kadar sürede atlattınız benim canım çok yandığı için eşime izin cermiyorum ger gün ağlıyorum doktorlar da çok pahalı
Ben temmuz ayında başladım ağustosta yendim ama 1ay içinde sadece 5gün yapabilme fırsatım olmuştı dilatör seti gerçekden o çok yardımcı .
Evdede yenebilirsin kesinlikleee 🙏🏻🙏🏻 Hiç ağlama , tedavisi olan birşey sen kendine inan inat et başarırsın hemen

Merhabalar, seni burada herkes çok iyi anlıyor buraya anlatman seni yıpratmaz aksine hepimiz senin için elimizden ne geliyorsa yaparız moral, destek ve aşşırı motivasyonla Allah İn izniyle bu işin üstesinden geliriz👌Ben 2 yıl uğraştım psikiyatri vs.çözemedim sonra bir yerden para ayarladık eşim zorla da olsa ciddi bir bütçe ayırdı bu işe ve araştırmaya başladık. Ben Ankara hera klinik İstanbul da ayten olgun ve izmir de sümeyra tatar arasında kaldım aradım hepsini fiyat vs.bilgi aldım hepsi aynı güvenle konuştu başlarsan yenersin en fazla 3 seans vs. Derken sümeyra nın 2000 TL olduğunu öğrendim diğerleri net fiyat bile vermiyor 3000-7000 arası değişir diyorlar sonuç olarak risk aldım ve ucuz olanı seçtim çok şükür 3.günki görüşmeden sonra halledip evimize döndük. Allah tan korkan biriyim gerçekten çözeceğinden emin olmasam bu vebale girip önermem bile, sadece bana çok dua etmeni isterim ben de sümeyra hanımı araştırırken burda bir arkadaşın onun hakkında yorumu gördüm hala dua ediyorum o arkadaşa Allah bin defa razı olsun iyi ki yazmış, ben iyi ki görmüşüm.
Soyadı ne doktorun

Ben temmuz ayında başladım ağustosta yendim ama 1ay içinde sadece 5gün yapabilme fırsatım olmuştı dilatör seti gerçekden o çok yardımcı .
Evdede yenebilirsin kesinlikleee 🙏🏻🙏🏻 Hiç ağlama , tedavisi olan birşey sen kendine inan inat et başarırsın hemen
Sende kendi kendine mi yendin yoksa bir doktordan destek aldın mı

Birebir aynısını yaşıyorum. Tek parmakta sorun yok ama 2 parmak imkansız gibi. Aparatta aldım ben 1. Bazen çok rahat oluyor bazen olmuyor. Ama 2. Boy hiç olmuyor. :/
Bence parmak daha rahat tabi yine sen bilirsin ben bugün ara verdim iki gün sonra iki parmağı tekrar deneyeceğim sen geçersen iki parmağı bana da yazar mısın nasıl yaptığın hakkında 🙋

X