Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Acikcasi memnun kalmadim oldukca ilgisiz bi doktordu,yalbizca biraz enfeksiyonum oldugunu soyledi.egzersizler sirasinda hic agrim yanmam olmadi ama acaba ilk deneme icin uygun bir zaman degilmi diye dusundurdu😔
Bence öncesi aparatla çalış bir durumunu değerlendir gerekirse sadece giriş olur zaten ilk etapta dönemli olan o Sonra da düzenli ilaçlarını kullan geçer

Hayir kizlar sigile benzer birsey cikmisti bende ona bakti yalnizca,o sekilde muayene yapmadi 😔 akintim oldugunu gorunce ve kizariklik plunca enfeksiyon dedi acikcasi ben aparatlarda hic acim agrim olmasigi icin yinede denemek istiyorum bu gece

Hayir kizlar sigile benzer birsey cikmisti bende ona bakti yalnizca,o sekilde muayene yapmadi 😔 akintim oldugunu gorunce ve kizariklik plunca enfeksiyon dedi acikcasi ben aparatlarda hic acim agrim olmasigi icin yinede denemek istiyorum bu gece
Bencede dene olacakk inşAllah

Benimde perşembe günü Jinekolog muayenem var tatlım.
Üzülme geçici birşey bendede o kızarıklık ve akıntı var belki benimkide enfeksiyondur.
Ama ben eşli denemeye devam ediyorum.
Ağrı sızı olmuyor.
Aparatta yapıyorum.
Rahat hissediyorsan yap bence.

Yaşasın sonunda bende buraya BAŞARDIM ! yazıyorum ☺️ 2 yıllık kabusumdan uyandım rüyalar alemine daldım. Meğer ne kadar çok abartmış saçmalamışım. Bu muymuş hayatımı zehir eden şey ☺️ Hala inanamıyorum geçilmez dediğim duvarlarım aslında yokmuş, dayanılmaz dediğim acılarım aslında hiçmiş, yıkılmaz dediğim tabularım aslında boşmuş. Ertelemesin kimse lütfen başardıktan sonra anlıyorsunuz erteledikçe ne büyük hata yaptığınızı 🌺
Tebrik ederim canım gözün aydın aramıza hoşgeldin bende geçen ay yendim ve aynı senin gibi dedim bu muymuş dedim ya

İyi akşamlar
Karnımın alt bölgesi kaslarım ağrıyor oturup kalkarken hareket ettikçe ve
Küçük abdest yaparken yanma oluyor bende yeni başladı.
2 gün önce eşli denemiştim tamamı girmemişti. Başı girmişti
Zorladıggımız için mi acaba
Ne yapabilirim ?
Doktora gitmek istemiyorum :KK43:

İyi akşamlar
Ne yapabilirim ?
İdrar yolu enfeksiyonu olabilir canım bol bol su iç hatta aile hekimliğinde idrar tahlili verebilirsin

İyi akşamlar
Ne yapabilirim ?
Gitmek istemiyorum. Ne demek kuzu sağlığın için gideceksin.
Stres yapma

Merhaba herkese, benim biraz daha farklı bir sorum var. Ben geçtiğimiz yaz 1 ayda evde kendim aparatla çalışa çalışa vajinismusu yendim. İlk eşli denemede haliyle heyecandan çok iyi geçmedi ama sonrasında hep çok kolay oldu ne ağrı ne sızı ne de yanma hiçbirini yaşamadım sanki hiç vajinismus olmamış gibiydim. Hatta eşli denemede ne kayganlaşırıcı kullandım ne başka bişi direkt doğal şekilde oldu. Atlatalı 5 aydan fazla oluyor, başlarda orgazm olamama sebebim için daha alışmadın diyordum kendime ama sanırım biraz kendimi kandırmışım. Benim orgazm olamama gibi bir sorunum var, bunun sebebi önceki vajinismus sürecimden mi kaynaklı sizce? Yani benzer sorunlar yaşayan ya da fikri olan önerisi olan bana buradan ya da özel mesajdan yardımcı olabilir mi?

Ben de vajinismusum buradaki yazıları yazilanlari okuyup kegel ve nefes egzersizleri yaptm kafamda bazi şeyler daha iyi otrudu genital bolgemi inceledim sürekli dokunmaya korkarken şimdi eşim le parmak egzerisiz denedik tek parmak ili bogum falan girdi ama esli denemede yaptk pns.. başı baya ilerledi ama bo kısımda takiliyor aci hissediyorum ama neges egzersiz yapityom o anda ama ilerlemedi sizce devam etmelimiyim umit varmi yani😔😔😔😔

Ben de vajinismusum buradaki yazıları yazilanlari okuyup kegel ve nefes egzersizleri yaptm kafamda bazi şeyler daha iyi otrudu genital bolgemi inceledim sürekli dokunmaya korkarken şimdi eşim le parmak egzerisiz denedik tek parmak ili bogum falan girdi ama esli denemede yaptk pns.. başı baya ilerledi ama bo kısımda takiliyor aci hissediyorum ama neges egzersiz yapityom o anda ama ilerlemedi sizce devam etmelimiyim umit varmi yani😔😔😔😔
Üzülme.
Moralinide bozma .
Sen büyük yol katettin.
Parmak egzersizimi yapıyorsun sadece.
Dilator setin varmi.

X