Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlaaar ben dün gece denedim şamdam mumunu ve alabildim,orta parmağımıda denedim onuda aldım,biraz kasıyorum parmakta ama çok az ve vajinin içini sağını,solunu iyice kavradım,meğer ne kadar esnekmiş çok şaşırdım.Eşim dedi bende deneyeyim diye,onunda orta parmağını aldım biraz git gelde yaptı ama parmak egxersizleri 5er dk falan yaptım.Eş parmağında acayip kasılıyorum,eşim p.. deneyelim dedi ama hala çok kasılıyorum,onun için olmadı.Nedense eşim devreye girince ben çok kasılıyorum.Gerçi şöylede düşünüyorum,ilk başta mumdada çok kasılıyordum belki buda yaptıkça biter.Sizce bu durumda ne yapmalıyım...?

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis
afferim kıs biliyodum yapacağını. ama p.s denemesi için acele etmişsin henüz deneme erken. başarısız denemeler moral bozukluğu yapıyor. acele etmeyin zaten aylarca beklemedinizmi 1 hafta daha bekleyiverin. eş parmağı egzersizi eşine alışman için. eşinin parmağında kasılmaların azalınca p.s denemesinde daha rahat olacaksın

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis
afferim kıs biliyodum yapacağını. ama p.s denemesi için acele etmişsin henüz deneme erken. başarısız denemeler moral bozukluğu yapıyor. acele etmeyin zaten aylarca beklemedinizmi 1 hafta daha bekleyiverin. eş parmağı egzersizi eşine alışman için. eşinin parmağında kasılmaların azalınca p.s denemesinde daha rahat olacaksın

Sağol canım yaa...Aslında o kadar sevindimki kelimelerle ifade edemiyorum.Evet p.. denemesi için eşim ısrar ettide ondan,denedik.Şimdi eşim haftaya gece vardiyasında onun için bu hafta eşli parmak egzersiz mi yapmalıyım,yoksa p.. boyutunda bir aparatla mı yapmalıyım?Bilemedim yaaa...Sence ne yapmalıyım.Bana bir yol gösterin lütfen.opuyorumnanaktan

Ben annesiz babasız büyüdüm.. o yüzden kayınvalidem olsun hep istemişimdir, ama o da yokmuş nasipte..
Bazen böyle şeyleri gördüğümde şanslıyım diyorum ama benim 3 görümcem var üçü de çok iyi.. Tabiki çatışmalar oluyor ama ben espiriyle kaptıyorum.. Onların kıskançlığı ya da kardeşlerini paylaşamamalarını anlıyorum..

Kaynanaymış , görümceymiş hiçççç ben daha kötüsünü çektim 18 sene.. Ne de olsa kocan dersin kendini fazlalık hissetmezsin ama ben 18 sene kendimi fazlalık hissettim.. Çok şey gördüm içime çektim.. Anne dediğim baba dediğim biri var ya ona da şükür ablam ve abim benim kadar da şanslı değildi..

yani k.valideymiş görümceymiş kasmayın bu hayatta.. en kötüsü yalnızlık .. belki de erken evlilik yapmama bu sebep oldu ..sevgisizlik.. şuan yutkunamıyorum hatırladıkça o günleri.. ki ben cıvıl cıvıl biriyimdir.. kimseye hissettirmem..

size taktik size ne yapılırsa yapılsın bir başkasına şikayet etmeyin.. o kişiyi vicdana getirin,susun ve üstüne iyilik yapın utandırın,kazanın.. Bu yaşadıklarınız size Allah ın cezası değil ,sınavı..

Bir de yaşadıklarınızı gidin psikoloğa anlatın,yakınınıza annenize kardeşinize anlattığınızda onlar size kıyamıyor ,sizin tarafınızı tutuyor ve kızıyorlar,kızdıkları için siz daha çok gaza geliyorsunuz..duygu sömrüsü boyutu oluşuyor.. ve olay büyüyor..

Ben evlenmeden önce deli dolu fıkır fıkır biriydim.. evlendikten sonra biraz sakinleştim ki sanırım vajiden .. şimdi ailem bana soruyor bişey mi saklıyorsun? eşinle aran mı kötü diye??

kendilerinden biliyorlar ki hiçbir şeyi söylemem , gizli tutarım.. (dayımlarlaydım,yengemin yaptığını bi kere bile dayıma ya da başka birine söylemedim,sitem etmedim.. Görenler oluyordu , yine de onlara toz kondurmadım.. ) Şimdi kendisi bin pişman, ne oğlundan ne kızından hayır görüyor.. çok uzun çektim ama kazandım dır dır ederek huzursuzluk çıkararak ne onların arasını bozdum ne başka bir şey..bu sınavı da geçtiğimi hissediyorum..

düşünüyordum,hak veriyordum.. beni çekmek zorunda değildi,2 çocugundan sonra.. hakikaten insan eti ağır..

bir başkasına ağır gelmeyin de , allah kocanızı başınızdan eksik etmesinnn...gerisi boş.. sınır koyun ..eşinizle ailesi arasına hiç ama hiç girmeyin.. ben hiçbir problemin tek taraflı olduğunu düşünmüyorum kendi kesitimde dahhil...

canım öyle haklısınki keşke herkes bu mantıkta olsa hayat güllük gülistanlık olurdu. ama malesef olamıyor. insanız tabiki çoğu zaman duygularımıza yenik düşüyoruz ama elimden geldiğince böyle davranmaya çalışıyorum. böyle davranmayı başarabildiğim zamanlarda bana ezik gözüyle bakıyorlar sindirdiklerini düşünüyorlar ama olsun onlar bilmiyorlarki olgunluk bir erdemdir. sonra zamanla onlar değişiyo. aslında ben onları yıldırıyorum haberleri yok :))

elifnilde geleceğimi gördüm. yani sabrım taşarsa sakinliğimi kaybedersem başıma gelecekleri gördüm. benim eşimde ailesine çok düşkün hele hele annesine. ben gurbetteyim annemle 3 günde bir telefonla konuşuyorum. eşimin ailesi bizim mahallede ama eşim annesiyle telefonda hergün konuşur. eşimin kardeşi annesinin gözünün yaşına bakmaz kendi eşinin ağzının içine bakar ama benimki kardeşinin bozduğunu yapıcam uğraşır durur. annesi bişey dese ben tersini desem kesinlikle annesinin dediği yapılır başka alternatif sözkonusu bile değildir. ilk başlarda hırçındım hep kavga ederdik ama baktım bu işte tek zararlı benim. sonra değiştim. ve gördümki eğer haklıysam o birşekilde karşı taraftan çıkıyor zaten. mesafeli oluncada tavırlar değişiyor zaten. terbiyeli, saygılı ama mesafeli...
Allah nasip ederse bizimde evlatlarımız olacak evlenip gittiklerinde arayıp sormasalar ne hissederiz? eşlerimizden annelerini boşvermelerini isteyemeyiz. bize daha çok ilgi göstermelerini isteyebiliriz ama :)) ama bunuda huysuzluk yaparak kavga gürültüyle istersek amacımıza ulaşamadığımız gibi onları annelerinin kucağına iteriz

Sağol canım yaa...Aslında o kadar sevindimki kelimelerle ifade edemiyorum.Evet p.. denemesi için eşim ısrar ettide ondan,denedik.Şimdi eşim haftaya gece vardiyasında onun için bu hafta eşli parmak egzersiz mi yapmalıyım,yoksa p.. boyutunda bir aparatla mı yapmalıyım?Bilemedim yaaa...Sence ne yapmalıyım.Bana bir yol gösterin lütfen.opuyorumnanaktan

artık egzersizlerinde hepsini yapacaksın. sırasıyla önce kendi parmağın sonra eşinin parmağı sonra mum. alıştıkça mumunu kalınlaştıracaksın. mum p.s büyüklüğüne gelince ondan sonra p.s deneyeceksin. aslında birde 2 parmak egzersizi var ama o biraz zor oluyor şeklinden dolayı. mum yapabiliyorsan 2 parmak yapmasanda olur sen bilirsin

artık egzersizlerinde hepsini yapacaksın. sırasıyla önce kendi parmağın sonra eşinin parmağı sonra mum. alıştıkça mumunu kalınlaştıracaksın. mum p.s büyüklüğüne gelince ondan sonra p.s deneyeceksin. aslında birde 2 parmak egzersizi var ama o biraz zor oluyor şeklinden dolayı. mum yapabiliyorsan 2 parmak yapmasanda olur sen bilirsin

Tamam canım,egzersizleri dediğin gibi yapacağım çok sağol :1hug: Sanırım artık sonuca azkaldı.İnşallah kısa zamanda mutlu haberlerimi veririm zemuszemus

çok hemde çaresi yok artık köpek gibi davranıcam hepsine hakettikleri ne ise onu görecek hepsi. ya anası ya ben..

canım seni çok iyi anlıyorum ama sakin olmaya çalış. zaten zor bir durum birde sen hormon ilacı kullanıyorsun şuan o yüzzdden bu kadar yoğun duygular hissediyorsun. öfkeyle kalkan zararla oturuyo. sen nekadar haklıda olsan verilmesi gereken cevabı verdiğinde küçük olduğun için herkes seni haksız görür. kimse bak ne güzel laf koydu kaynanasına demez terbiyesiz saygısız edepsiz damgası yersin.
şuan senin sağlığın önemli. sakin olmaya çalış. biliyorum demesi kolay. ama hepimiz yaşadık ve yaşıyoruz naapalım ama az kaldı ilerde rolleri değişcez bizler kaynana olcaz :)))

:Saruboceq:
Tamam canım,egzersizleri dediğin gibi yapacağım çok sağol :1hug: Sanırım artık sonuca azkaldı.İnşallah kısa zamanda mutlu haberlerimi veririm zemuszemus
tebrıkler canım aferın............bence eslı egzersız yap bu hafat ve esıne guven zamanla kasılmalar azalcak ...esın gece vardıyasına gecıncede aparat calsı kalın aparat ve ıhslahhhh basarı ckkkkkkkk yakınnnnnnnnnnnnnnnnnn

:Saruboceq:
tebrıkler canım aferın............bence eslı egzersız yap bu hafat ve esıne guven zamanla kasılmalar azalcak ...esın gece vardıyasına gecıncede aparat calsı kalın aparat ve ıhslahhhh basarı ckkkkkkkk yakınnnnnnnnnnnnnnnnnn

İnşallah canım,çok sağolun sizin desteğinizle bu aşamaya kadar geldim,başarıya azkaldığını umut ediyorum. opuyorumnanaktan Hepinize çok dua ediyorum.Allah hepinizin dileklerini tez zamanda kabul eder,inşallah.:Saruboceq:

kızlar allah kimseyi sağlığından etmesin vaji felan küçük sorunmuş bugün onu anladım kayınvalidemin sol göğsünde kitle çıktı bugün nolur dua edinde iyi huylu olsun eğer kötü huylu ise hepimizi zor bi süreç bekliyo dualarınızı esirgemeyin

kızlar allah kimseyi sağlığından etmesin vaji felan küçük sorunmuş bugün onu anladım kayınvalidemin sol göğsünde kitle çıktı bugün nolur dua edinde iyi huylu olsun eğer kötü huylu ise hepimizi zor bi süreç bekliyo dualarınızı esirgemeyin

canım inşlhh iyi huyludur,Allah şifasını versin tez zamanda,çok geçmiş olsun canım,,

amin canım eğer kütle hareket ediyosa genelde sıvı toplanması (bendede olmuştu) zararsız oluyo genelde diyeyim ama sabitse daha çok kist oluyo inşallah hayırlısı ve bişey yoktur ihmal etmeyin ve bol dua edin

amin canım eğer kütle hareket ediyosa genelde sıvı toplanması (bendede olmuştu) zararsız oluyo genelde diyeyim ama sabitse daha çok kist oluyo inşallah hayırlısı ve bişey yoktur ihmal etmeyin ve bol dua edin

inş önemli bişi değildir canım yaa hareket edip etmediğini bilmiyorum öyle ağlıyo teselli edecek kelime bulamıyorum eşini de akciğer kanserinden kaybetmiş o yüzden çok korkuyo...

merhaba kızlar,
gelişmeler var bende paylaşmak istedim:dün akşam eşimle tek parmak denedik parmağın hepsini aldım ve git gel yaptı parmakla kayganlaştırıcı kullandık.az önce ben ameliyat eldiveninin bir parmak bölümüne 1 parmaktan kalın yaklaşık 2 parmak kalınlığında aparat yaptım ultrason jeliyle denedim ve başardım tam bir parmak boyunda olmasa da 1 parmağa yakın uzunlukta alabildim acı yoktu zorlanmadım da şimdi napsam bilemedim??bana fikir verirseniz çok sevinirim aparatı mı kalınlaştırayım eşle mi deniyeyim?bide size çok dua ettim hepsini size borçluyum 2 yıldır bunlar düşünemiyodum bile bırakın denemeyi ...

canım doktora çıkmamış anlaşılan ben kendim hissetmiştim ve okadar büyükmüş tam gögsümün ortasında doktor uyutmaması lazım dı seni dedi ama sırt üstü yatarım ve başta takılmıştı nasıl hissettin diye inan doktorlar çok rahatlatıyor ki devletteydim hemen filme yolluyor ellemiyor bile meme ultrosonu çekip bakıp tanı koyuyorlar inşallah bişey yoktur ve ameliyata bile gerek kalmaz ama farkedince 2gün eşim ve benim halimi anlatamam oyüzden korkusunu düşünebiliyorum ama doktor bakınca kötü değil diye rahatlatınca 1hafta sonucu çok rahat beklemiştim enazından farketmiş inşallah kötü çıkmaz ve başlangıçta farketmesi bile iyi lütfen okuyanlarda sık sık kontrol etsin ki benim okadar büyükken eşim bile anlamamıştı ve doktor onada takılmıştı :kedi:
bide gülün içindeki sıvıyı çekince 1beden küçüldü demişti ne utanmıştım ama onlar nasıl alışmış şaka bile yapıyolar

X