Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

gerçekten psikolojik canım ben ilk denemeden beri hiç kullanmadım inanki aynı hiç farkeden bir şey yok kendini kasarsan açıyor kasmazsan acımıyor krem seni psikolojik rahatlatıyor bence
Evet dedigin gibi oldu gerçekten de ve her pozisyonda da aparati denedim. Kendimi hazir hissediyorum cidden ama inşallah başaririm. Zaten artik kremi kullanamam mantar olunca moralim cok bozuldu

Simdi bitirdim egzersizleri, bikac kere sokup çıkarınca sızlama ge

Şimdi bıraktım egzersizi, bir kac kere sokup cikarinca sizlama da geçti. Ayy cok heyecanlıyım simdiden yenmis gibi hissediyorum 🥰 ama arkadaslara tavsiyem hijyene dikkat etmeleri, hemencik enfeksiyon kapiverdi
Eşli denemeden önce dördüncü aparat içinde biraz beklesin 20 dakika kadar O sırada eşin hazırlansın onu çıkar direk eşi denemeye geçin olmaması için hiçbir sebep yok eşine izin ver ve nefes egzersizlerini devreye koymayı unutma hadi güzel haberler ver 😍

Arkadaşlar merhaba birkaç aydır buraları okuyorum lütfen bana da yardımcı olun. 7yıllık evliyim. 7 yıllık evliliğimin 5 yılı genelde eşimle farklı şehirlerdeydik. 2 yıldır aynı evde yaşıyoruz. Düğünümüz olduğu zaman ilk zamanlar olmamıştı ama sonraki bir denememizde çok minik renkli bi leke görüp biz olduğunu düşünmüştük ama ben her bu olay olduğunda benim canım acıyordu. Eşim de ara ara olduğunu hissedemiyorum diyordu. 2 ay önce cesaretimi toplayıp doktora göründüm acaba fiziksel bi farklılık var da o yüzden mi acı çekiyorum dedim doktora o da bi muayene edelim anlarız dedi. Çok tatlı bi doktordu. O sandalyeye çıktım çok gergindim. Doktor da kasıldığımı anlayıp sadece bakacağım hiç korkma dedi. Doktor baktıktan sonra kızlık zarında hiç bi problem yok her şey gayet normal dedi. Büyük bi şok yaşadım desem abartmış olmam herhalde. İnanamadım. Sonra toparlanıp konuşurken bazen çentik olur girme işareti olur sende o da yok dedi. Büyük bi şok yaşadım. Çıkınca eşime anlattım bazen benim aklıma geliyordu dedi. İki üç yıl önce tatilde tampon almıştım hala kutusunda bekliyor onu bile kullanamamışım kendim de kendime itiraf edememişim aslında. Buradaki okuduklarım sayesinde kulak çöpüne streç film geçirip başladım sonra kulak çöpüne kağıt peçete sardım yaptım sonra beyaz muma peçete sarıp yaptım 10 Cm e kadar gelebildim. Ama bunları banyoda kayganlaştıcı vs kullanmadan oturur pozisyonda yapabildim yatarak bir kere denedim olmadı. Artık bundan sonra nasıl yapabilirim bana yardımcı olun büyük aşama kaydettim gibi geliyor ama son dönemeçte ne yapabilirim nasıl olmalı elim ayağım dolaşmadan sizler nasıl yaptınız uzun oldu ama halimi anlatmak istedim

Arkadaşlar merhaba birkaç aydır buraları okuyorum lütfen bana da yardımcı olun. 7yıllık evliyim. 7 yıllık evliliğimin 5 yılı genelde eşimle farklı şehirlerdeydik. 2 yıldır aynı evde yaşıyoruz. Düğünümüz olduğu zaman ilk zamanlar olmamıştı ama sonraki bir denememizde çok minik renkli bi leke görüp biz olduğunu düşünmüştük ama ben her bu olay olduğunda benim canım acıyordu. Eşim de ara ara olduğunu hissedemiyorum diyordu. 2 ay önce cesaretimi toplayıp doktora göründüm acaba fiziksel bi farklılık var da o yüzden mi acı çekiyorum dedim doktora o da bi muayene edelim anlarız dedi. Çok tatlı bi doktordu. O sandalyeye çıktım çok gergindim. Doktor da kasıldığımı anlayıp sadece bakacağım hiç korkma dedi. Doktor baktıktan sonra kızlık zarında hiç bi problem yok her şey gayet normal dedi. Büyük bi şok yaşadım desem abartmış olmam herhalde. İnanamadım. Sonra toparlanıp konuşurken bazen çentik olur girme işareti olur sende o da yok dedi. Büyük bi şok yaşadım. Çıkınca eşime anlattım bazen benim aklıma geliyordu dedi. İki üç yıl önce tatilde tampon almıştım hala kutusunda bekliyor onu bile kullanamamışım kendim de kendime itiraf edememişim aslında. Buradaki okuduklarım sayesinde kulak çöpüne streç film geçirip başladım sonra kulak çöpüne kağıt peçete sardım yaptım sonra beyaz muma peçete sarıp yaptım 10 Cm e kadar gelebildim. Ama bunları banyoda kayganlaştıcı vs kullanmadan oturur pozisyonda yapabildim yatarak bir kere denedim olmadı. Artık bundan sonra nasıl yapabilirim bana yardımcı olun büyük aşama kaydettim gibi geliyor ama son dönemeçte ne yapabilirim nasıl olmalı elim ayağım dolaşmadan sizler nasıl yaptınız uzun oldu ama halimi anlatmak istedim
Canim oncelikle rahat ol ve kayganlastirici bi urun kullan oturur pozisyonda yaptiysan esinle de o sekilde dene nefes egzersiziyle destekle nefes verirken yavasca oturursan olur bu iş diye dusunuyorum

Nefes ve kegel egzersizleriyle dene büyük katkısı var canım derin nefes al nefesi verirken ıkın ve güzel şekıldee ittirmelisin.bu eşli deneme olsun parmak aparatta hepsinde yapılıyor Kendinde o cesareti bul ve peşini bırakma

İliskiden sonra yanma hissettim gece zor uyudum hatta. Normal midir? Git gel yaparken de bi değişik hissediyorum yaa dert bitmiyor 😁
Hepsine alışacaksın şu an çok normal oradaki kasların da yeni öğreniyor akışına bırak kafanda hiçbir şey kurma ilişkine odaklan❤️

Kızlar merhaba ben bayadir yoktum beni hatırlayanlar bilir sağlık problemlerim yüzünden aparat denemelerine ara vermiştim henüz başlamadım eşim işten ayrılmamı istedi bu hafta işi bırakıyorum evde olursam daha rahat devam ederim beni unutmayın diye bi selam vermek istedim

Yenen arkadaşları tebrik ediyorum inşallah bir gün bende başarı hikayemi yazarım buraya biliyorum çok oyalandim çok zaman geçti ama kendimi ikna edemiyorum bir türlü araya birşeyler girince bütün isteğim kırılıyor 😢

Yenen arkadaşları tebrik ediyorum inşallah bir gün bende başarı hikayemi yazarım buraya biliyorum çok oyalandim çok zaman geçti ama kendimi ikna edemiyorum bir türlü araya birşeyler girince bütün isteğim kırılıyor 😢
Sadece 3 gün düzenli üstüne düş sen de göreceksin bitecek çok basit diyeceksin alışacaksın zamanla da hepsi bitmiş olacak. Ben de ilk zamanlar yapamadığımda vicdan azabı yaşıyordum bir gün atlasam bile sonra bir baktım olmuş bitmiş hepsi çok şükür 🤲🏻

X