Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

:KK1::KK1::KK1:kaydirigubbakcemile2 bugün tam siteye girdim ileti yazacaktım senin yazdıklarını okudum ayseligül biliyomusun bende seninle tıpatıp aynı şeyleri yaşadım dışardan izliyodum bende sessiz takipçiydim ve bende 15 aylık ewliyim ve biliyomusun bende bu gece yendim saat 2.00 civarlarında ama bende kırmızı baya geldi hatta hala durmuyo az az geliyo ama çok mutluyum ÇOKŞÜKÜR BENDE BAŞARDIMMMMMMMMMMMM RABBİM herkesin yardımcısı olsun kızlar inanın hiç bişey yok hemde hiç bişey hafif bi sızı oluyo okadar oda anlık bişey inanın sadece okadar ama okadar güsel bi duyguki anlatamam herkes yapabilir inanınalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Tebrikler canım alkisalkisalkis Allah mutluluğunuzu daim etsin.Darısı başımıza olsun,inşallah :1hug: Galiba bende sonuca yaklaşıyorum gittikçe...zemuszemus

Selam kızlar nasıl gidiyo çalışmalar daha öncede yazmıştım ben yarısına kadar alabiliyorum diye dün emla krem ile denedik galiba tamamını aldım ama sonra kırmızı geldi neden acaba egzersizlerede devam ediyorum tabi bu arada

Tebrikler arkadaşım :nazar: olmuş bitmiş nice mutlu bol sevişgenli günlerea.s.

dogru söyluyorsun bende hırslanıyorum çogu arkadaşim hiçhıssetmedık bıle çok kolay geçtı dedıkçe bende yapabilirim diyorum ama olmayınca 2gün kendıme gelemiyorum ama başarıcam

canım arada o takılmalar olacak bizler bi günde halletmedikki vajiyi olumunekankayizsmileaynı sıkıntıları yaşadık ama geçti merak etme sen kendine güven karamsarlığa kapıldığında bi bak arkana ne kadar çok mesafe kat etmişsin demekki isteyince oluyor :eek:

Kızıcaksın ama hergün yapamıyorum:KK43:( Yaptığımda yarım saatten aşağı yapmıyorum ama bazen araya 2 gün girdiği oluyor.bundan sonra her gün yapmaya çalışıcam ama kendi 2 parmağımı alınca hiç kıpırdatamıyorum.Alıyorum ama ileri geri yapamıyorum hatta sanki yapışıp kalmış gibi hiç oynamıyor :KK43:((

canım biraz daha bol sür kayganlaştırıcıyı o yapışıp kalma olayını ben eş parmağı yaptığımızda yaşamıştım o anda aklımda bişeyler kurdum sanırım içerdeki jel yokmuş gibi çıkarırken parmağını içimi çekiyo gibi geliyordu ve parmağıyla git gel yapmasını istemiyodum..ya kendi kendimizi kurutuyoruz farketmeden yada jel az geliyor 1-2 deneme sonrası daha rahat olursun bence....

Merhabalar,
Regl tatilinden sonra yine ben ve sorularım hatta sorunlarım :))
Reglim bitti ve 2 kez çalışma yaptık.. Eşli 2 parmak aşamasındayım..

Ama bir problem var , ben eşimin gözlerine bakarak yapamıyorum.. bilmiyorum ama galiba utanıyorum..
Normalde de utangaç değilimdir aslında ama gözlerine bakınca duygusallaşıyorum,içimde kırılganlık oluşuyor , hassaslaşıyorum..Ona bakmadığımda güçlüyüm ve duygusuzum..

Yani özet olarak her akşam 30 sayı yapıyoruz,ödevimiz gereği ama gözgöze gelmeden..

Eşim bu duruma bir şey demiyor ama sağlıksız bir durum sanki psikolojik olarak ??

Biz bunu yenmeyi erteledik de ya pe..s ödevinde de aynı şey olursa diye korkmaya başladım..

canım bak burada bi arkadaş gözlerini bağlayarak yaptığından bahsetmişti sende öyle yapabilrsin hem değişik bi fantezi olur :tomato:aynı durumu ben p...s denemesindeyken çok yaşadım tavanın her karesini ezberlemiştim artık bende çareyi ters oturmakta buldum :emir_bebek:

merhaba ben forumda yeniyim ama bu sorunla 2 yıldır uğraşıyorum.son günlerde sizi takip etmeye ve egzersizleri denemeye başladım 1parmak iki boğum ve ileri geri yapabiliyorum.çok düzenli olmasa da çalışıyorum ama karar aldım yarından itibaren düzenli yapıcam 2 parmak yapmaya korkuyorum ama tek parmağa da korkuyodum onu başardım ya inşllh 2 parmak ve pnsi de hallderim.ben de destek bekliyorum lütfen tek başına yenmek imkansız bir tek kişi bile bilmiyor bu sorunumu bu konuda çok yalnızım:KK43:

hoşgeldin canım...merak etme halledeceksin en önemli nokta parmağı oraya 1 kere sokabilmekte sonra herşey çorap söküğü gibi geliyor...yalnız değilsin bizler buradayız...bu konuyu vajili olmayan birine anlatmak kendimizi daha kötü hissetmekten başka bir işe yaramıyor..bizi ancak biz anlarız...

:KK1::KK1::KK1:kaydirigubbakcemile2 bugün tam siteye girdim ileti yazacaktım senin yazdıklarını okudum ayseligül biliyomusun bende seninle tıpatıp aynı şeyleri yaşadım dışardan izliyodum bende sessiz takipçiydim ve bende 15 aylık ewliyim ve biliyomusun bende bu gece yendim saat 2.00 civarlarında ama bende kırmızı baya geldi hatta hala durmuyo az az geliyo ama çok mutluyum ÇOKŞÜKÜR BENDE BAŞARDIMMMMMMMMMMMM RABBİM herkesin yardımcısı olsun kızlar inanın hiç bişey yok hemde hiç bişey hafif bi sızı oluyo okadar oda anlık bişey inanın sadece okadar ama okadar güsel bi duyguki anlatamam herkes yapabilir inanınalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

tebrikler güzelim a.s. darısı diğer arkadaşlara :nazar:

Tebrikler canım alkisalkisalkis Allah mutluluğunuzu daim etsin.Darısı başımıza olsun,inşallah :1hug: Galiba bende sonuca yaklaşıyorum gittikçe...zemuszemus

inşallah seninde en kısa zmnda alırız güsel haberlerini hatta hadi bugün yap topla cesaretini inan hiç bişe yok gerçekten hele o anki mutluluk tarifsiz yapabilirsin cnm yaa neden olmasınkikaydirigubbakcemile

merhaba ben yaklaşık 1 haftadır yazamıyodum hiç ama geçen hafta kırmızı geldi benden doktorada gittim büyük oranda gtmiş kızlığım artık kadın oldum yani çok mutluyum:eek: şuanda tam olarak olmuo ama git gide daha iyi oluomuş gibi hissediyorum 3-4 cm rahat ama ondan sonra duvar hissi devam ediyo. parmak egzersizlerine devam ediyorum ama p...s denemesi de yapıyoruz çünkü o sayede rahatladım ve kırmızı geldi. sadece parmak olayı beni kasıo 2si birarada daha iyi. benim anlamadığım bilen arkadaşlar varsa, böle hemen bi anda mı bitti vaji? yoksa yavaş yavaşmı tamamen alma olayını aştılar. git gel çok rahat ama dediğim gibi 3-4 cmlik bir kısım daha fazlası acıyor.

inşallah seninde en kısa zmnda alırız güsel haberlerini hatta hadi bugün yap topla cesaretini inan hiç bişe yok gerçekten hele o anki mutluluk tarifsiz yapabilirsin cnm yaa neden olmasınkikaydirigubbakcemile

İnşallah canım yaa...Ben mum egzersizlerinde aparatı rahat alıp bir büyük boya geçerek yapıyorum.İlk günlere oranla baya ilerleme kaydettim,şamdan mumunu denedikten sonra geçeyim diyorum.Bu hafta eşim gece vardiyasında olduğu için o gelene kadar egzersiz yapıyorum ama sonuca azkaldı sanırım opuyorumnanaktan

Merhaba,
Bu bölümü takip etmeye başladım birsüredir ama mesajların tamamını okuyamadım henüz
birçok arkadaşımız bu dertten müzdarip birçok arkadaşımızda burda yazılanlardan derdine çare bulmuş acaba grup yöneticileri bir anket düzenlese bu derdi olan kaç kişi var aramızda ve kaç kişi hangi yöntemle kurtulmuş bu anketin sonuçları belkide diğer arkadaşlarımız bir ışık olur moral olur ankette hangi sorular olacağı hakkında herkesin görüşü alınabilir.

Merhaba,
Bu bölümü takip etmeye başladım birsüredir ama mesajların tamamını okuyamadım henüz
birçok arkadaşımız bu dertten müzdarip birçok arkadaşımızda burda yazılanlardan derdine çare bulmuş acaba grup yöneticileri bir anket düzenlese bu derdi olan kaç kişi var aramızda ve kaç kişi hangi yöntemle kurtulmuş bu anketin sonuçları belkide diğer arkadaşlarımız bir ışık olur moral olur ankette hangi sorular olacağı hakkında herkesin görüşü alınabilir.

Herkes düzenli olarak gelmediği için şu an için gruplandırma yapılması zor sayfalar çok çabuk ilerliyor takibi biraz zaman alıyor...sağolsun bazı arkadaşlar yener yenmez sırra kadem basıp kayboluyorlar...biz kendi aramızda takip edebilmek açısından şu an bizden yardım isteyen foruma düzenli gelebilen arkadaşların bir listesi oluşturuyoruz vaji derdinden kurtulan arkadaşlarda diğer vajinusmusu yendikten sonra sayfasında listeleniyor (mesela nisandan bu yana 49 kişi vajiyi yenmiş mutlaka nicki yazılmayan üyelerde vardır)...genelde parmak egzersizi ile başaranlar var ama bunun yanında parmak egzersizi yapamayan arkadaşlar dilatör yada mum ile yeniyor....amaç herkesin bir şekilde başarması öyle yada böyle bitsin bir an önce 1 tane bile vajili kalmasın....ben ankette % 100 mum ile başarıldığını görsemde yapamazdım parmakla çok rahattım ama mum nedense bana daha zor geliyor herkesin yapısı farklı vaji öyle bi durumki bilinç altına bişeyleri kabul ettirmek için çok çaba sarfetmek gerekiyor..tek yolu bıkmadan usanmadan üzerine gitmek...

Son düzenleme:
Herkes düzenli olarak gelmediği için şu an için gruplandırma yapılması zor sayfalar çok çabuk ilerliyor takibi biraz zaman alıyor...sağolsun bazı arkadaşlar yener yenmez sırra kadem basıp kayboluyorlar...biz kendi aramızda takip edebilmek açısından şu an bizden yardım isteyen foruma düzenli gelebilen arkadaşların bir listesi oluşturuyoruz vaji derdinden kurtulan arkadaşlarda diğer vajinusmusu yendikten sonra sayfasında listeleniyor...genelde parmak egzersizi ile başaranlar var ama bunun yanında parmak egzersizi yapamayan arkadaşlar dilatör yada mum ile yeniyor....amaç herkesin bir şekilde başarması öyle yada böyle bitsin bir an önce 1 tane bile vajili kalmasın....ben ankette % 100 mum ile başarıldığını görsemde yapamazdım parmakla çok rahattım ama mum nedense bana daha zor geliyor herkesin yapısı farklı vaji öyle bi durumki bilinç altına bişeyleri kabul ettirmek için çok çaba sarfetmek gerekiyor..tek yolu bıkmadan usanmadan üzerine gitmek...
kesınlıkle bırebır yazdıklarına katılıyorum.cok haklısın.ve cok dogru ..kısıden kısıye degısıyo ..bazısı eslı parmak egzersızıyle bazısı kenıdsı parmak egzersızı bazııs mum bazısı aparatla yanı senın beynın neyı algılıyorsa onla basarıyorsun..mesela ben parmak ve mumla yapabıldım esle egzersız mumkun degıl yapamadım.ve hala es parmagından korkarım ..yanı ıste beyın neye ızın verıyorsa onla basarıyorsun

kesınlıkle bırebır yazdıklarına katılıyorum.cok haklısın.ve cok dogru ..kısıden kısıye degısıyo ..bazısı eslı parmak egzersızıyle bazısı kenıdsı parmak egzersızı bazııs mum bazısı aparatla yanı senın beynın neyı algılıyorsa onla basarıyorsun..mesela ben parmak ve mumla yapabıldım esle egzersız mumkun degıl yapamadım.ve hala es parmagından korkarım ..yanı ıste beyın neye ızın verıyorsa onla basarıyorsun

bende tam tersi eş parmağı benim en kolay egzersizim oldu opuyorumnanaktanhiç sıkıntı çekmedim öncesinde o koskoca parmak olurmu dedim anam bizim vaji maşallah genişledikçe genişliyor oluverdi şaşırdım :kedi:

arkadaslar dün evlilik yildönümümüzdü ve ilk defa p.. denemesinde tam olarak basardik...
formda egzersizler hakkinda bilgi veren, sorulara hemen cevap veren arkadaslara cok cok tesekkürler. Allah herkesin biran önce bu sorundan kurtulmasini nasip eder ins.
:sm_cool:

X