Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

herkese çocuk oyuncağı olan şey bize imkansız geliyo bence bizler de cesaret yok cesaret olsa inanın atlatacağız ama toplayamıyoruz sıksak dişimizi olup bitecek o kulak tan dolma ayyy çok acıyo ayyy şöyle oluyo demeler yalan aslında ama iş oraya gelince hepsi aklımızdan gidiyo :KK43:((

dogru soyluyosun arkadasım hele ben bebek ıcın onca alttan muayeneyı cektım hala korkuyorum bende buna sasıyorum

size bişey anlatayım
annem beni bir vajinusmus hastalığını atlattmış biriyle tanıştırdı kızla sabaha kadar sohbet ettik oda 2 yıl vajinusmus hastalığı çekmiş intihara kadar gelmiş doktor buna nefes ve parmak egzersizleri vermiş ve bu sayede yeni evli gibiyim diyo yani bunu başaralı 2.5 ay olmuş şuan eşiyle çok mutlu gözlerinin içlerine nasıl bakıyolar darısı hepimizin başına istesek başaramayacağımız şey yok arkadaşlar

midye ;
hiç vaji için doktora gittinmi

yok canım psıkologa gıtmedım bı kere kadın dogumcuya gıtmıstım 2 yıl once o da dalga gectı kızdı sonrada gıtmedım bı daha...gecen ay tup bebek ıcın gıttım kadın dogumcu yaptı muayeneyı ama sunu anladım kı bu ıs kadın dogumcuyla olacak gıbı degıl cunku anlamıyorlar onlara gore et parcası olan bı organ hatta adamlar sasırıyolar nasıl yapamıyosun dıye ben psıkologa gıtmcem dedım ona da kızdı dr ne ısın var sen cozeceksın bunu dıye

bende yaklaşık 1 ay önce gittim kadın doğuma gitmemin sebebi orada oluşan kabarcıklar nedeniyle acaba bir rahatsızlığım varda ondan mı acıyo diye düşündüm ve gittim doktor uzun uğraştan sonra baktı ama nasıl canım yandı anlatamam çaresizlikten gittim inan gidecek olan en son kişi ben olmama rağmen yanında ki hemşiremiydi her neyse beni gıcık etti gerizekalı dediğin gibi onlara göre et parçası kadın bana ne dedi biliyomusun böle yapmıyosunuz yapmıyosunuz sonra kocalarınız gittiğinde ahhh vahhh diyosunuz dedi o an onu boğasım geldi sana göre kolay dedim elimde olsa buraya kadar zaten gelmezdim dedim kimse yaşamadan bilemiyo

merhaba bende vajılıyım 3 senelık evlıyım gecen ay esımın zorlamasıyla tup bebek denedık(sorun esımde) hayatımın en zor gunlerını yasadım 4-5 kere uyusturulmadan alttan muayene oldum cok zor alttan ultrasomla baktı dr nasıl bayılmadım hala bılmıyorum cok agladım(bu arada sonuc olumsuz). 1 ay gectı hala yapamıyorum onca seye ragmen esım kızıyo kızlık kalmadı hala derdın ne dıye ama ne bıleyım yaklasınca korkuyorum benım gıbı olan var mı acaba bu kadar sey yasayıpta yapamayan o aletı gordunuz bılmıyorum ama esım penısle aynı nerdeyse dıyo daha uzun ama daha ınce bence

Canım çok çok yanlış bir iş yapmişsin sen. Bilinçaltı bunun kalınlığı penis kadardı kizlik zarı da kalmadı hadi hazırım demez. Bu muayeneleri ve ne işlem yapildiysa canini yakan şeyleri saldırı olarak görür. Korktuğu acı hissi yaşanarak pekişir. Bilinçaltina sen aslinda korkaak birşey olmadiğini kanıtlamak yerine aksine bak işte canın nasıl da yanıyormuş u pekiştirdin.

Sözüm sana değil yanliş anlama ama bencekadinin çocuk sahibi olabilmesi için önce bazi şeyleri sırasıyla yaşamalı. O duygusal olgunluğa erişebilmeli. Nasıl ki bebekken yürümeden koşamiyorsak aynı şekilde insan herşeyi sirayla yaşamalı. Yani ne biliyim daha cinsellik yaşanmadan evliliğe bir çocuğun eklenmesi ne kadar doğru?

Sen çok şanslizin oraya bir şeyin girebildiğini gördün fakat doğal olarak sirasiyla gitmediğin için acı çektin. Eğer en baştan tek parmaktan başlayarak egzersizleri sırasıyla yaparsan kasılmalarını kontrol etmeyi öğreneceksin. Hiç ertelemeden başlamalisin.

ece ye katılıyorum çocuk olunca bu hastalıkla yeniden yüzleşeceksin tabiki herkes istiyo çocuğu olsun ama temelini sağlam kurmalısın ki ilere yıkılmaman için

Arkadaşlar parmak egzersizi yaparken bebek yağı kullanın cok daha rahat oluyo aynı anda kegel egzersizlerinide yapın biz dün gece eşimle coğunluğunu başardık bu işin:)bebk yağı kullandık cok yardımcı oluyo parmak egzersizlerinde cok faydası oldu bana

dogru soyluyosunuz herseyın sırası var ama dedım ya mecbur kaldım esımın rahatsızlıgından dolayı esımle aramız cok bozuldu yapmak zorunda bırakıldım

evet jel kullanıyorum kendimi kasmadığım zaman nasıl ilerlediğini farkedebiliyorum sonrasında beynimi yeniden dolduruyorum :KK43:((

Bende çok işe yarayan uyguladıığım bir tekniği söyliim sana.

- Egzersize başlamadan önce dua et bu çok önemli. Ben hep Allahım eğer ben bu gün egzersizi başaramazsam sonrasında umutsuzluğa düşmekten sana sığınıyorum derdim. Allah ona sığınan kimsenin başina hayırsız bir şey vermez. Bu güvenle egzersize başla.

- Uzandıktn sonra öyle hemen egzersize başlama. Önce ağzından 8 e kadar sayıp nefes al burnundan 8 e kadar sayıp nefes ver. Bunu üç kere yaptıktan sonra egzersize başlayabilirsin. Eğer çok gerginsen sana huzur veren bir müzik aç. Sonraları dizi izleyerek devam edeilirsin.

- Egzersize başladığın zaman kendi duyabiliceğin huzurlu bir tonla " şu anda çok gevşedim" " Çok huzurluyum" "Çok sakinim" " Kendimi çok rahat hissediyorum" "Kolayca egzersiz yapıyorum" "Başarıyorum" vs vs vs. Bunları bütün egzersiz boyunca söyliyceksin. Kesinlikle olumsuz cümle söylemek yok. "gergin değilim" " zorlanmıyorum" Bunlar çok yanlış. Beyin olumsuz kelimeyi algılar. gergin değilim yerine son derece gevşedim, korkmuyorum yerine huzurluyum sakinim gibi sürekli olumlu telkinler vericeksin.

Bunları yaparsan bir kaç gün içinde aradaki farki görürsün. Sürekli olumsuz cümleler yerine mesela herkes için çok basit olan birşey bize neden zor geliyor? gibi Bu bir sınav ve ben bunu sabırla veriyorum. Allahim şükürler olsun ki beni bununla sinadin. Senin izninle başarıcam. Herkes bir şekilde sınanır başkalarinin başina gelenler de benim başima gelmiyor çok şükür gibi sürkli olumlu şeyler söyliyceksin. İçinden bir ses sana sorular sorduğunda neden böyle neden şöyle dediğinde neden ben ben yapamıyorum vs. Ona sakinca ve sevgiyle izah ediceksin. Ben sağlıklı bir kadınım. Böyle br problemim var evet ama bunun üzerine gidip çözücem. Bu beni eksik yapmaz. Her zaman hayatımda zorluklar başima gelebilir ama Allah izin verdiği sürece sabirla çözerim. Ben korkak biri değilim yaşadıklarım küçükken duyduklarimin ya da şu şu şu sebeplerin sonucu doğal olarak tedirginlik yaşıyorum. Bu benim suçum değil. Gibi ona açiklama yaparsan söyliycek sözü kalmadığında ikiniz de uzlaşacaksınız. Kendinle tartişma kendinle uzlaş. Allahın izniyle çözülmiycek bir dert yok dünya üzerinde. Olmuşla ölmüşe çare yok bunu sakın unutma.

Vajinanin belirli bir ph değeri vardır. Bu da ciltle çok farklidir. Vajinadaki ph değeri bakterilerin oluşmasını engeller çünkü bakteriler belirli değerlerde yaşayabilirler. Vajina içinde yaşama olanakları yok. Cilt için kullanılan bebe yağ- vazelin - zeytinyağı vs vs gibi ürünler cilde zarar vermez nedeni de cildin ph değeri vajinadan daha yüksektir. Vajinada kullanıldığında ph değerini değiştirebilir. Bu durumda vajinada yaşayamayan bakteriler üremeye başlar. Ufak bir araştırmayla bakterilerin ne kadar kısa sürede ne kadar çoğalabileceğini görürsünüz. Bu durumda oluşan bakteriler başta mantar olmak üzere hastalıklara yol açar. Tek çözümü de jinekologa görünmek olur.

Eczanelerde yada büük marketlerde satılan su bazlı jeller vajinanin ph değerine uygun olduğundan öyle bir sorun olmaz.

Jel asla mantar yapmaz ama diğerleri yapaiblir. Herkesin hassasiyeti de farklidir. Biri bebe yağı kullandığında hasta olmamişsa başka birinin hasta olmayacağı anlamina gelmez.

ece çok sağol denicem tavsiyelerine uyup elimden geleni yapmaya çalışacağım..

Bir de egzersize işlk başladığın zaanlkarda parmağı içeride belli bir süre tutmak doğru ama bence ilerleyen günlerde mümkün olduğu kadar alip çikarmaya bak ki girişteki kaslar buna alişisn.

X