Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selam kızlar ben tek parmak egzersizine devam şimdilik eşli diğer denemelere de ara verdik baklaım sadece parmağımı zorlanarak sokabiliyorum şimdilik içinde hareket etmek zor ama .)))

evet deneme yaparken oldu üçüde .benimde eşim zorlana yapmaya kalkıyodu çok korkuyodum valla çok sabırlı eşlerimiz var ben erkek olsam napardım bilmem.bazıları cocuk yaparsak orası açılır daha kolay olur diyo ama doğum işleri dahada zorlaştırıyor...

Aslında düşünülenün aksine çocuk olması işleri daha da zora sokuyor malesef. Öyle düşünüp isteyerek çocuk yapanlar var ve bunların vajinismuslu geçirdiği süreler epey uzuyor ne yazıkki...

hala aklım almıyor yaa doğum yapmış olanların vajinismusu nasıl devam edebiliyor orda genişleme olmuomu sonuçta yaa. gerçekten çok zor bi durum allah hepimize sabırlar versin. işallah bigün hepimiz çözücez bu sorunumuzuboshayallersmile

hala aklım almıyor yaa doğum yapmış olanların vajinismusu nasıl devam edebiliyor orda genişleme olmuomu sonuçta yaa. gerçekten çok zor bi durum allah hepimize sabırlar versin. işallah bigün hepimiz çözücez bu sorunumuzuboshayallersmile

Evet genişleme oluyor ama sorun zaten orasının dar olması değil ki. Sorun bizim beynimiz. Beyin kabul etmiyor yoksa vajina dar da olsa p.. alabilecek kadar genişleyebilen bir yapıda...

Cnm orası genişlese de öyle boşluk olarak kalmıyorki. doktorum bana dediki; orası birşey girdiğinde genişler , cisim çıkarsa eski haline döner. doğum filan işi kolaylaştırmaz. içerde bişi olmazsa orası kapalı gibi görünür , mikroplar girmesin diye. öyle boşluk olarak kalmaz dedi. yani onun alışmakla filan ilgisi yok. tek sorun beyin arkadaşlar :)

teşekkürler önce kendim denicem yapamazsam giderim 150 tl çok ucuz çünkü bu iş için deli paralar istiyolar şaşırıyorum..

evet 3milyar 5milyar harcayıp basaramayanlar var cunku direk ilaçla yaptırıyolar sorunu cozmuyolar.6 seansa gittim 900 oldu her hafta gidiliyo hastalanınca araya zaman giriyo bi.

yanlız sunu soylemek ıstıyorum ben penıs odevımı yapamamıstım ıkı parmagı yapmıstım dedıkı iki parmagı yapan bırı penısı yapaması ımkansız vajenın yapısı parmaga degıl penise uygun dedi.hastalık oncesi vajenın ıcı odem olur siser oyuzden yapaman cok normal dedı.zaten 2parmagıda hastalıgıma gore vermıstı ve gercekten cok aglamıstım uzulmustum olmuyo die hastalandım sonrakı ılk denememde yarısı oldu 2.sınde tamamı ama hareketsiz olcak bunlar .daha sonra ılerı gerı yapmaya basladık ama yavasca ben bisey anlamıyorum agrım oluyo ama umrumda degıl cunku dayanılmıcak bısey degılmıs esını mutlu gormek en guzelı.bı bucuk ay ıcınde keyıf alamazsan tekrar goruselım dedi ama daha yenıyız anca alısıcam

belkı kotu bısey ama ben hep sucluluk duyardım yapamadm bı dıe ılk oldugunda kendı kendıme yeter dedım herkes yapıyo kımse olmemıs bayılmamıs canın tatlı olsada bugun olsun dayan dedım.normalde aglayıp bagırırdım ogun kendımı sıktım elımle yastıgı sktım bı elımıde karnıma koydum esım sasırdı nıye sesın cıkmıyo konus dıe :) bitti millet der ya oturamadım bı hafta falan dıye hıc bısey olmadı sadece karnımı sıkmısım o agrıdı :)

dua edin ve guvenın kendınızı suclamayın

kızlar acımıyooo aklınıza koyun sızlıyo ve agrıyo bu tamamen kastıgımız zaman serbest bırakınca anlasılmıyo dıkkatınızı dagıtın ona odaklanırsanız acıcak dıye beklıyosunuz benım dıkkatım dagınkken kasmayı unutuyorum ve olup bıtıyo.iki parmagı yaptıramıyodum tam uyku sersemıyken esım denıyelım dedı ben sersem oldugumdan kasmamısım oluverdi kolayca acımadan

ben bugün yine deneme yaptım kulak çubuğunun yarısı girdi ancak. ama oda bişey çünkü geçenlerde onuda yapamamıştım. tek parmağımında 1 boğumunu aldım. ama öle hemencik olmuo yarım saat fln açtım tv'yi böle aklımı dağıtarak yaptım. yavaş yavaş alıştırıcam kendimi. ama parmak bir boğumdan sonra çok acıdı diye dinlenmeye bıraktım biraz. normal dimi ilk seferler için? adet olucam 2-3 gün sonra. biraz ara vericem mecburen. bu arada psikiyatr'dan randevu aldım bakalım onada gidicem yarın.

kızlar ben aranıza yenı katılmıstm cok olmadı.ilk yazdıklarım şöyleydi sadece p..kafasını içime alabılmıstım.ve buradaki arkadasların önerısıyle egzersizlere basladım.ama burayı hep takıp edıordum önceden.1 aylık evlıyım.dun gece kendılıgınden basladık ilişkiye.sonra deneyelım dedık,üst pozisyonda ve yerde denedım.nefes alıp verırken yarısına kadar alabıldım.inanamadım o kadar mutlu oldumkii. az kaldı bılıorum.ama kan gelmedı.yarın doktorda genel muayenem var doktora bunu sorsam mı kararsızım cekınıorum.. ayrıca sizlere çook tesekkur ederım kendımı cok iyi hıssedıorum ve az kaldı bılıorum.....:dance:

bide arkadaşlarına anlatsan bile halini anlamıyolar çeken bilir derler ya aynen öyle işte

Cnm ben seni çok iyi anlıyorum ben intihara yeltendim defalarca ama varya sadece kendimize yapıyoruz. aslında biz kendimizi sevmiyoruz yoksa zevkimizi düşünür bunuda başarırdık. kayınvalidem bana nerdeyse seni verip başkasını alıcam demişti. ya neler neler... ama başardım kendime o kadar güvendimki artık eşim sorunlu. erken boşalma vs. olurya erkeklerde... artık cinsellik sorunun sadece kadınla alakalı olmadığınıda anlamış oldu. Yani demem oki kendinize güvenin arkadaşlar .. bu arada pamukcum sen sivaslımısın? 58 yazıyoda o açıdan :))

kızlar ben aranıza yenı katılmıstm cok olmadı.ilk yazdıklarım şöyleydi sadece p..kafasını içime alabılmıstım.ve buradaki arkadasların önerısıyle egzersizlere basladım.ama burayı hep takıp edıordum önceden.1 aylık evlıyım.dun gece kendılıgınden basladık ilişkiye.sonra deneyelım dedık,üst pozisyonda ve yerde denedım.nefes alıp verırken yarısına kadar alabıldım.inanamadım o kadar mutlu oldumkii. az kaldı bılıorum.ama kan gelmedı.yarın doktorda genel muayenem var doktora bunu sorsam mı kararsızım cekınıorum.. ayrıca sizlere çook tesekkur ederım kendımı cok iyi hıssedıorum ve az kaldı bılıorum.....:dance:

Tebrikler canım az kalmış...

Tebrikler canım az kalmış...

teşekkur ederimm canım çok sagol bu gelişme bıle o kadar motive ettıkı beni anlatamam..ve karar aldım gun aşırı deneyecegım vaji bızden korksunnnnnnn artıkkkkkkkk yeter,ben cok adet sancı ceken bırıyımdır bunamı katlanamayacagım herkes yapıo tek bız mı secıldık buna katlanmak için..inanıorumkıı buradakıler herkes basarıcak sadece zamn herkesın bu stresi atması için sabıra ihtiyacı var..

teşekkur ederimm canım çok sagol bu gelişme bıle o kadar motive ettıkı beni anlatamam..ve karar aldım gun aşırı deneyecegım vaji bızden korksunnnnnnn artıkkkkkkkk yeter,ben cok adet sancı ceken bırıyımdır bunamı katlanamayacagım herkes yapıo tek bız mı secıldık buna katlanmak için..inanıorumkıı buradakıler herkes basarıcak sadece zamn herkesın bu stresi atması için sabıra ihtiyacı var..

Kesinlikle öyle canım. Olduktan sonra bu mu dedim. Bunun için mi o kadar zaman kaybettim, evliliğimin en güzel günlerini mahvettim. Hiçbir zorluk ya da acı yok...

bizde doğumdan sonra çok kolay olur dedik ama olmadı çünki bu oranın darlığıyla alakalı değil beyniyle alakalı o yüzden olmadı ki benim doğumda cocuğun kafası kaldı kaslarım korkudan kasıldı kesip çıkardılar bu kadar acıya rağmen bu kadar kolay bişeyi yapamıyorum beynimizin oyunu bu bize ama beynimizi yenmeliyiz inşallah yapacağız...

evlenmeden önce anlatılan şeyler insanın beyninde yer yapıyo...benim annemi düğün gecesi kanamadan dolayı hastaneye kaldırmışlar.çok fazla kanaması olmuş.bendede o korku vardı.bişey olursa diye.3 ay kardeş kardeş uyuduk...sonradan bunun zorla değilde kendin istediğin için yapman gerektiğini anlıyosun.

tam olarak tarif edermisin:KK43:((

canım sanırsam benimki mantardı doktora gidemiyodum bende kaynanam hep öyle yapıyormuş bezin arasına vicks koy sonra altına koy ilk yanıyo ama çok iyi geliyo birdaha olmadı benim sen bilirsin zararı yok dene istersen ama doktora gitsen iyi olur benim korkum olduğuna hep böyle kocakarı ilaçlarıyla iyleştim..

X