Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba kızlar
beni hatırladınızmı bi aralar bende bu sayfalarda takılıyodum vajınusmusu yeneli 7 ay oldu şimdi 18+4günlük hamileyim ve inşallah bir kızım bayanssulusmileolacak rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu

RABİA tebrik ederim başarmışsın :lepi:inan çok sevindim insan bunun içinmi bu kadar çile çektim diyor ama olmayıncada olmuyor malesef sıkıntılı günler senin içinde bitti artıka.s.

Evet canım haklıymışsınız ama olsun herşeyde bir hayır vardır.Ama herşeyin yolu egzersizden ve sabırdan geçiyor.

Canım ben nerdeyse hiç egzersiz yapmadan başardım. Çok İtici geliyordu çünkü. Bence en önemlisi başarmak istemek ve cesaret etmek...

Son düzenleme:

tatlııııııııııııım çok sevindim. başarıcaanı biliyordum canım tebrik ederim. mutluluğun daim olsun nazarlar değmesin

Canım seni hatırlamayızmı hamile olmana çokkk sevindim.ALLAH hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin kızını.ALLAH herkes her istediğini nasip etsinnn

tatlııııııııııııım çok sevindim. başarıcaanı biliyordum canım tebrik ederim. mutluluğun daim olsun nazarlar değmesin

Canım çok teşekkür ederim.Şimdi sıra sende.Senden güzel haber bekliyoruz en kısa zamanda inşallah.sen zaten yolu yarıladın.Ona göre çok sıkı çalış arayı uzatma

Canım çok teşekkür ederim.Şimdi sıra sende.Senden güzel haber bekliyoruz en kısa zamanda inşallah.sen zaten yolu yarıladın.Ona göre çok sıkı çalış arayı uzatma

inşallah canım Amin. bu mübarek ay herkese sağlık getirdi umarım bende en kısa zamanda bu illeti yenerim :enbuyukkk:

senı hıccc unuturmuyuz elıfcım ...nereelrdesın sen...demek bı kızın olcak...saglıkla alırsın ıhslahh mınık kızını kucagına .....kuuck bır prenses gelıyor desenealkisalkisalkis

senı hıccc unuturmuyuz elıfcım ...nereelrdesın sen...demek bı kızın olcak...saglıkla alırsın ıhslahh mınık kızını kucagına .....kuuck bır prenses gelıyor desenealkisalkisalkis

nasılsın bahrcım evet prensesim geliyo kaydirigubbakcemile2ben buralardayım malum mide bulantıları felan epey çektim foruma pek takılamadım anca 1-2 haftadır düzenli giriyorum

Canım çook tebrik ederim.:lepi:Allah başka dert vermesin.Mutluluğunuz daim olsun,inşallah.Rabbim bizide en yakın zamanda kurtarsın bu dertten,inşallaaah.:Saruboceq:

bende eski vajinismuslu olarak sizinle başımdan geçenleri paylaşmak istedim umarım yapamayanlara ümit olur..
ben yaklaşık 5 yıldır evliyim.bunun 3 yılı kabus dolu vajinusmus illeti ile geçti.ilk 2 yıl tedavi felan yapmadık doktorada gitmedik.daha sonra bir kadın doğumcuya gitmeye karar verdik.kendisine içeriye doğru bir muayene yaptırmadım ama vajina girişine dokunmasına izin vermiştim.o beni bir psikoloğa yönlendirdi psikolog erkekti ve sadece konuşarak bir tedavi veriyordu birde ağır psikolojik haplar ama ben kullanmadım zanax felan vermiştii..ikinci bulduğumuz doktorda erkekti ve oda bir psikologtu..onada sadece 1 kere gittim ve bana işaret parmağımı içeri girdirmemi ondan sonra ilişkiye girmemizi söyledi ama ben parmak değil elimi değdiremiyorumkii.en sonunda ablam internetten bir sadece bu konular üzereine uzman yani cinsellik üzerine eğitim almış bir psikoloğ ve cinsel danışman bulmuş ve bana söyledi (bu arada tek bilende ablamdı durumumuzu) hemen randevu aldım ve gittik daha 1 seyansta çok rahatlatmıştı beni kadındı ve tüm yönlerini sundu bana..yaklaşık 4 seyans gittim önce film izlemeyle başladıık..bu konu üzerine belgesel gibi..eve parmak egzersizleri vermişti ama öyle hepsini içeri alacan diye bişey yoktu herşey adım adımdı ..4 seyansta işaret ve onun yanındaki parmağı içeri alabiliyordum. bu bile benim için bir mucizeydii.birde grup seyansına katıldım orda benim gibi olanlar daha yeni başlayanlar ve başaranlar vardı..benim için çok iyi gelmişti bu seyans.ve artık yapmalısınız dedi doktorum hızlı gitmiştim ben ona göre...ve ilk dediği gün olmadı belki ama yaptık 1 hafta içinde ..hiç inanamıyordum yapabiliyorum diye. umarım sizde başarırsınız ve hiç bir zorluk olamadığını görürsünüz..
şimdi ise bebek tedavisi görüyorum sorun yok diyorlar ama olmuyor..
ayrıca ben konyada yaşıyorum sorularınızı yanıtlaya bilir ve doktor önerebilirim bu zor süreci yaşayanlar bilir..
Allah yardımcınız olsun arkadaşlar...

çok sevindim Rabia'cım Tebrik ederm Allah ömür boyu mutluluk versn ikinize de. Darısı diğer herkesin başına.

yasadıklaırnı bızlerle paylastııgn ıcın cok tesekur ederım...ben basardım ama yapamayan arkadaslar ıcın cok ıyı gelıcek....ıhslahhh rabbım bebegınıde bekletmeden verır kucagına...bızı bızden baska kımse anlammıyor

başaran arkadaşlara soruyorum emlayı nasıl kullanıyorsunuz?.. bu aralar kendıme çok guvenım var tamamı olcak gıbı gelıyor.şu anda adet donemındeyım. dun okuyan arkadaslar bılır bır kısmını cok rahat alıorum. egzersızlere baslamadan kendıme bır sans daha tanımak istiyorum emla kullansam bı kere sonra gecsem egzersize dıe dusunuyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…