Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar mrb bişey sormak istiyorum bende aparat yok ama önce parmakla sonrada mumla egsersiz yapıyorum iki tane mum var şuan kullandığım biri beyaz mumlardan diğeride beyaz ama biraz daha kalınlaştırdım peçeteyle sararak ince mum kolaylıkla giriyor kalın olanda baya zorlandım ama zorda olsa alabildim bu akşam yine bunlarla deneme yapıp sonra p...s denemesi yapmayı düşünüyorum inş. bu akşam olur kızlar tavsiyeleriniz varsa yazarmısınız

mumlarda apartı olmayanlar için alternatif canım evet önce parmakla sonra mumla rahat alana kadar egzersize devam et mumu kalınlaştırdıktan sonra kayganlaştırıcıyı bol sür ve parmakla baslayarak adım adım ilerlet en son en kalın olanını dene ve rahat yapana kadar dene hemen p.. e geçme iyice alış egzersize şimdilik tavsiyelerim bu yönde olucak bide egzersiz sırasında zorlandıgında hemen cıkarma daire hareketleri hafif ileri geri hareketler ve derin nefes alarak rahatlat kendini hafif orayı sıkıp gevseterek kegel de yapabilirsin bu şekilde ilerle canım

canım bende senn gibi yapıorum.2. mumda rahatım 3. eh işte.aslında 3. tam olarak içime almak istemedim heralde .dün pe..s denemsi yaptım ama olmadı.daha doğrusu vjna girişini tutturamadık bitürlü, çok kayıyo.inşll başarrsın biter bu iş:))):)sen emla kullanıomusun??

ya nasıl ıkıncam ıkınınca çıkıyo iyice sıkıyorum kendimi offf ölcem artık ben yaaa bıktım bıktım yaaa neden beni buldu bu şey minicik cocuklar yapıyo ben hala yapamadım

tamam cnm tşk. ederim kasılmalarım için kas gevşeltici alsam fayda edermi istem dışı kasıyorum kendimi elimde değil rahat bıraksam eminim olcak

mrba canım hoşgeldin kasılma oluyormu alırken ne kadarlık evlisin ?.. Zar olayı kişden kişiye degişen bişi bunu jinekologa danısabilirsin burdan bişi söylemek yanlıs olabilir

canım 1 aylık evlıyım ben.ılk zamnlarda kasılma oluyordu fakat sonradan kasılma olmadan kafasından azcık fazla alabıldım.sonrasında yanma oldugu için alamadım durdurdum.hepsını zamnlamı alacagım onuda bılmıorum.acaba emlamı denesem diorum cunku belırlı bır yere kadar sorunum ondan öncesınde korku vs yok cok rahatım

cnm ben ilkini emla ile başardım tabi bide parmak egsersizi yaparak. ama ikinci hala olmadı emla kremlede denedik ama olmadı çok canım acıdı ben çok kasıyorum kendimi sorun o galiba

tamam cnm tşk. ederim kasılmalarım için kas gevşeltici alsam fayda edermi istem dışı kasıyorum kendimi elimde değil rahat bıraksam eminim olcak

canım kegel egzersizi yap kaslarını kontrol etmek için bak burda bi alıntı yaptım

Kegel egzersizleri hastalara tarif edilirken, pek çok kadının PC kaslarını bulmakta güçlük çektiklerinden bahsedilmelidir. Egzersizler esnasında PC kaslarının yerine karın ya da uyluk kaslarını çalıştırılabilir. Hastalar PC kaslarından haberdar değilse, karın ve kalça kaslarının gevşek olmasına dikkat etmek kaydıyla, kendisine sık sık idrar yapmaya başlaması ve hemen ardından durdurması söylenir. İdrar akışını durdururken kasılan kaslar PC kaslarıdır. Bu şekilde hastalar bu kas grubundan haberdar olmayı öğrenirler. Yine de doğru kas grubunu çalıştırdığından emin olamayan hastalar için elektrik stimulasyon tekniği uygulanabilir. Kaslara yerleştirilen elektrodlar yardımı ile hangi kas gruplarının kasıldığı veya gevşediği anlaşılabilir. Kegel egzersizleri halter kaldırmaya benzer. Yani ağırlık kaldırdıkça kol ve omuz kasları nasıl güçlenirse Kegel egzersizleri uygulandıkça PC kasları da güçlenir. Kegel egzersizlerinde başarı, uygun teknik kullanmaya ve düzenli egzersiz programına uymayla doğru orantılıdır. Kegel egzersizlerinde her birim egzersiz için kasların 5 - 10 saniye kasılması ve bu kadar bir sürede ara verilmesi gerekir. Kasılma ve bekleme arka arkaya 5 - 10 kez uygulanmalıdır. Egzersizler esnasında normal nefes alıp verme ve yalnızca PC kaslarının çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu birim egzersizin günde en az 5 -10 kez yapılması gerekmektedir. Bazı uzmanlar egzersizlerde aşırıya kaçmanın ve idrar yaparken bu egzersizleri uygulamanın kişilere sıkıntı verebileceğini iddia etse de yeterlilikte kriter kasıklarda ağrı hissedilmesidir. Kegel egzersizleri iş yerlerinde, yolda, evde vb. yerlerde kolaylıkla uygulanabilir ve dışarıdan bir göz bu egzersizleri uyguladığını anlamaz. Bu egzersizleri her gün düzenli olarak uygulamalıdır.

canım hepsini bi tarafa bırak şimdi emlayıda öyle ayna egzersiziyle bi basla bence madem kasılman yok cok hızlı ilerliceksin aynayla vajinayı incelyerek baslamanı tavsiye ederim incelerken hafif ıkınarak acılmayı görüceksin şimdilik bunu bi dene daha sonra işaret parmagıyla egzersize devam edebilirsin

Canım peki doktor altanmı muayene edecek.pekı o zaman bozulmazmı ?..

canım kızlık zarı yırtılan patlayan catlayan bişi degil yanlız yeterince kayganlık olmasssa zorlanarak girilirse ordaki hassas damarların zedelenmesiyle kanama oluyor yoksa normal sartlarda egzersizde yeterince rahatlayarak kayganlaştırıcı kullanarak ve zorlanmadan yapıldıgı için zarı geçtigindede kanama olmayabiliyor egzersiz yapan cogu arkadasımızda ilşkide kanama olmadı zaten eger bu kanama olayını eşin problem edicekse önce bi jinekologa görün kızlık zarı duruyorsa ona zarar vermeden hafifce aralayarak bakıcak zaten hepsi bu

yok eşim hiç öyle değildir 1 ayı bile cok rahat gecırdık ne zorladı ne bıse dedı.ben yanasırsam yanastı.ben istemezsem sarıldı uyudu.yalnızca bılgım olmadıgı için ben kafaya takıyorum galıba..

çok teşekkür ederim cnm bu egsersizide deniycem allah razı olsun

yardım edebilirmisin bana da 2 aylık evliyim. Ben yarıya kadar aldım ama gerisi olmuyo ya ne yaparsam yapayımolmuyo "anestol pomad" kullanıyorum şimdilik ama bazen birazcık alabiliyorum bazen hiç yapamıyorum evlilikten soğumaya başladım artık

ya nasıl yapıyosunuz anlamıyorum 2 aydır hala yapamadım yarısı girdi ama devamı gelmiyor :tomato:

bende ilk gece sendorumu vardı yendim burdan okuya okuya bde busmell sayesinde saolsun .hiç açı yok canım korkma ve kasma p..nsi alınca ıkın ve nefes al cok kolay bde anestol bebek yagı kullandım .oldu bittii cok mutluyuz darısı size canım...:)

merhaba hosgeldın aramıza...yok oyle sogudum falan lafalrı...burda hep beraberce basarıcaz...hem cok sanslsıısn bence yarıya kadar oluyorsa gerısıs olucak...emla kremı tavsıye edıyorumö bırde parmak egzersızı yap...sonra emla kremı sur ıcerıye ve gerısı cok kolay ....yeterkı ıste basarıcaksın:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…