Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yok cnm ama sen yinede bi sor. sexshoptan almıştı bi arkadaş

elifnil sen hala emla kullanıyormusun?kaç denemden sonra bırakmayı düşünüyorsun ben bi türlü bırakamayacakmışım gibi gelio.gerçi bi tüpü bi ay kullanıyorum yani az sürüyorum ama onsuz olmaz gibi gelio bide aparatların neyden yapılmış yumuşakmı yoksa cam gibi serttmi merakımdan soruyorum:)arkadaslar belki kendileri yapabilir benmde boy boy aparatlarım var ama hepsi kendi icatlarım:)

Son düzenleme:
elifnil sen hala emla kullanıyormusun?kaç denemden sonra bırakmayı düşünüyorsun ben bi türlü bırakamayacakmışım gibi gelio.gerçi bi tüpü bi ay kullanıyorum yani az sürüyorum ama onsuz olmaz gibi gelio
ben 4 cu deneme sonrası bıraktım zaten kendım ıstedım banada oyle gelıyodu ama sende bırakmayı dıne zorla kenıdnı hem hıc fark yok ...gor bak

2. Boy aparatı rahat alıyorum.3. Boyuda denedim,sonra dayanamadım pe..s denedim.öncesinde emla sürdüm iyice uyuştu.ama vaj..a girişinde durmuyo bitürlü pe..s, kayıyo ya...neden olmuyo anlamadım,vaj..a girişi çok dar ondanmı acaba..?dün çok hırslanmıştım ama .........

Merhaba arkadaşlar.Ben yine bir soru sorcam ama.Başaran arkadaşlar bazen zorlandıkları zamanlarda oluyor yaa.Parmak egzersizi yaparak tekrar deniyorlar mesela.Örneğin başarsam ve araya zaman girse tekrar yapamama gibi bir durumum olur mu?Yani hep parmak egzersiziyle mi başlamam gerekecek.Başardıktan sonra parmak egzersizi uygulamayan var mı?Onu merak ettim.Çünkü ben parmak yapamıyorum,eşime yaptırcam.

2. Boy aparatı rahat alıyorum.3. Boyuda denedim,sonra dayanamadım pe..s denedim.öncesinde emla sürdüm iyice uyuştu.ama vaj..a girişinde durmuyo bitürlü pe..s, kayıyo ya...neden olmuyo anlamadım,vaj..a girişi çok dar ondanmı acaba..?dün çok hırslanmıştım ama .........

canım azıcık sabırlı ol lütfen aparatı sorunsuz alana kadar devam et .. kasılmayı engelleyemedigin için darmış gibi geliyor ama hiç de dar degil bi endişen olmasın aparatlardan sonra eşli egzersiz tavsiye ederim iyice kendine güvenin gelene kadar egzersize devam et ve egzersize kegelide ekle ..

Merhaba arkadaşlar.Ben yine bir soru sorcam ama.Başaran arkadaşlar bazen zorlandıkları zamanlarda oluyor yaa.Parmak egzersizi yaparak tekrar deniyorlar mesela.Örneğin başarsam ve araya zaman girse tekrar yapamama gibi bir durumum olur mu?Yani hep parmak egzersiziyle mi başlamam gerekecek.Başardıktan sonra parmak egzersizi uygulamayan var mı?Onu merak ettim.Çünkü ben parmak yapamıyorum,eşime yaptırcam.

basarının ardından baslarda egzersize ihtiyac duyabilirsin bi iki kereye mahsus ama sonra sıklaştırdıkca ilişkiyi gerek kalmıyor uzun süre ara verince hafif zorlanma oluyor ama egzersize cok fazla ihtiyac duyacagını sanmıyorum ben iki kez ihtiyac duydum sonra düzeldi

basarının ardından baslarda egzersize ihtiyac duyabilirsin bi iki kereye mahsus ama sonra sıklaştırdıkca ilişkiyi gerek kalmıyor uzun süre ara verince hafif zorlanma oluyor ama egzersize cok fazla ihtiyac duyacagını sanmıyorum ben iki kez ihtiyac duydum sonra düzeldi

Canım çok teşekkür ederim yaaa.İçimi rahatlattın,eşime söyledim bu şekilde olur mu?diye.Bana hep olumsuz şeyleri kafana yerleştiriyorsun diyor.Herşeye bendede böyle olur mu deme diyor,demekki zamanla herkes bırakabiliyor parmak egzersizini,sağol.:1hug:

aparat imkanı olmayanlar her yanınız aparatla dolu söyle bi eve göz gezdirin hatta en saglıklısı parmaklarınız içeriyi hissederek orayı tanımanızı saglıyor

Canım çok teşekkür ederim yaaa.İçimi rahatlattın,eşime söyledim bu şekilde olur mu?diye.Bana hep olumsuz şeyleri kafana yerleştiriyorsun diyor.Herşeye bendede böyle olur mu deme diyor,demekki zamanla herkes bırakabiliyor parmak egzersizini,sağol.:1hug:

rahat ol canım egzersizlerine odaklan hersey güzel olucak :enbuyukkk:

slm kızlar bende aranıza yenı katıldım.uzun zamandır takıp edıyorum sızı.benım derdım şu ben de lişkıde hersey normal, p.. kafasından azcık fazlasınıda içime alıorum ama ondan sonrası gelmıyor yanma oluyor ne yapabılırm. hemde bırsey sormak ıstıorum zar ne kadardan sonra bozulur bende halen bırsey yok cunkuu :KK43:

not:hepımıze bol şanssss

slm kızlar bende aranıza yenı katıldım.uzun zamandır takıp edıyorum sızı.benım derdım şu ben de lişkıde hersey normal, p.. kafasından azcık fazlasınıda içime alıorum ama ondan sonrası gelmıyor yanma oluyor ne yapabılırm. hemde bırsey sormak ıstıorum zar ne kadardan sonra bozulur bende halen bırsey yok cunkuu :KK43:

mrba canım hoşgeldin kasılma oluyormu alırken ne kadarlık evlisin ?.. zar olayı kişden kişiye degişen bişi bunu jinekologa danısabilirsin burdan bişi söylemek yanlıs olabilir

mrba canım hoşgeldin kasılma oluyormu alırken ne kadarlık evlisin ?.. zar olayı kişden kişiye degişen bişi bunu jinekologa danısabilirsin burdan bişi söylemek yanlıs olabilir
Cnm merhaba. benim zarım egzersizde bozuldu ama kan gelmedi. böylede olabilir yada esnek te olabilir. jinekologa sorman gerek

merhabalar bende 7 senedir vajiinismus denen o illetin elindeydim bütün doktorlara gittim hocalara gittim eger gercekten beni kaile alacak olursaniz tavsiyem evde parmak egzersizleri yaparak ya da ben doktora gittim doktor bana muayne aleti olana kadar hergün terapi yapti yavas yavas o kaslari acti eger iyi bir kadin dogumcuyla anlasirsaniz asarsiniz hala penis asamasina gecemedim ama yakinda olacak eminm ve diyorum ya psikologlara gittim uyusturucu uygulayan doktorlara gittim ama bence iyi bir kadin dogumcu yardimci olursa o aleti yavas yavas alirsaniz geciyor:teytey:

Canım merhaba.Okuduğum dr cem keçe nin kitabına göre kızlık zarı 1,5 cm kadar içerde diyor.Kızlık zarı yapıları kişiye göre farklı olabilir diyor.Bende p..yarıdan fazlasını aldım,bendede bişey olmadı.Bunun olmaması normalmiş,rahat yapılan ilişkide bu olmuyormuş zaten.Kadın korkar kasılır,erkek buna rağmen girmeye çalşır zorlarsa oluyormuş,öyle yazıyor kitapta.

canım azıcık sabırlı ol lütfen aparatı sorunsuz alana kadar devam et .. Kasılmayı engelleyemedigin için darmış gibi geliyor ama hiç de dar degil bi endişen olmasın aparatlardan sonra eşli egzersiz tavsiye ederim iyice kendine güvenin gelene kadar egzersize devam et ve egzersize kegelide ekle ..

canım eşli egzersiz dediğin ,aparatları eşime yaptırmakmı??yoksa pe...s egzersizimi??

X