Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

slm Zerr,
vajiyi yendikten sonra regl de değişiklik oldu mu yani belirtilerinde falan.benim öncesinde sadece göğüsler şişerdi ama şimdi 2 gün var daha ve 4,5 gün öncesinden inanılmaz sancılar başladı belim de çok kötü ağırıyor her an olacakmışım gibi hassasiyet var.

slm Zerr,
vajiyi yendikten sonra regl de değişiklik oldu mu yani belirtilerinde falan.benim öncesinde sadece göğüsler şişerdi ama şimdi 2 gün var daha ve 4,5 gün öncesinden inanılmaz sancılar başladı belim de çok kötü ağırıyor her an olacakmışım gibi hassasiyet var.

Ben oldum olası adet olmadan yumurtalıklarım ve belim ağrır...
İlişkiden sonra değişiklik olmadı sözde olurmuş...

cnm,bende hiç olmazdı bikaç gün öncede bir iki damla pembemsi kan geldi ve kesti o yüzden çok merak ettim normal mi diye

canım ilk aylarda bişi olmadı sonra bu ay gecikme oldu bende ama bu degişken bişi sanırım kimisinde mantar kiminde sistit ki cogu kadında görülüyormus böyle seyler cunku orası artık enfeksiyon durumlarına daha acık bi hale geliyor sanırım ve hem eşinin hem senin dikkat etmeniz gerekiyor hijyen vs durumlarına ki bende sistit oldum antibiyotik kullanıyorum su anda

arkadaslar yasanılan olumsuzluklardan ziyade derdimizi özetle anlatırsak daha iyi olur.. Insanların zaten korkuyla yanastıgı bi konuda biraz daha hassas bi uslup kullanırsak cok daha iyi olacagı kanaatindeyim
burda bircogumuzun zaten muayene jinekolog ve kanama korkusu olabilecegini düşündügüm için bu kadar dehsetli bir anlatımı dogru bulmuyorum hatta bi ara sırf bi arkadasımızın kanama yada kan kelimesinden rahatsızlıgı yüzünden kırmızı olarak degiştirmiştik yazılarımızı bu durumları göz önüne alarak yazarsak cok saglıklı olucaktır lütfen birazz dikkat edelim

zer e katılıorum arkadaşlar.lütfen daha kısa ve dikkat ederek anlatalım.korkuları artımayalım.

:dance:
sistit olmuş olabilirsin

Arkadaşar tebrikleriniz için herkese teşekkür ederim. dün akşam yarım saat emla ve bepanten sürüp aparatlarla çalıştım. son 15 dk. penis kalınlığında penisten daha uzun aparatı denedim. içime soktum ve bekledim birkaç dakika. girdikçe açılıor ve zerre sızı acı yok. eşimle biraz önsevişme yaptıktan sonra tekrar soktum içime . çıkardım ve hemen penisini aldım. eşim acır diye geri çekildi hayır gir deim ve bi baktım p.n.s. bitmiş :) hepsi girmiş zati. ay dedim bu muymuş? eşim zaten o kadar zamandan sonra abandı görmemiş :) hızlı hızlı hareket ettik ve süperdi. zemuszemus

ama 10 dk. sonra yanma oldu idarırımı zor yaptım ve daha yeni geçti. mantardan sanırım. doktoruma yazdım durumu. cvp bekliom. işte böle. aparatı çıkarır çıkarmaz penisi alın. çok kolay giriyo :):dance:

Ben bu illeti 2 sene yaşadım ve ne zorluklar çektim...
Eşimle kavgalar olsun, kendi içimde yaşadığım savaşlar olsun. Çok ama çok yıprandım. Ne zor birşeymiş...
Koskoca 17 sene vajinismuslu yaşamak çok zor ve yıpratıcı bir dönem olsa gerek. İnşallah biran önce yenersin diyorum. Sizleri en iyi biz anlıyoruz...

inşallah yeneriz canım nerelere gittik ama hep hüsran oldu sonu bizimde tam umudumuz kırılmıştı ama burayı bulunca yeniden umutlandık inşallah olur yaaa.artık iyice bunaldım eşim takma diyo ama bu stresle yaşayamıyorum hep aklımda soru işaretleri oluyo eşim aldatırmı çünkü tam bir kadın saymıyom kendimi böyle ölmek istemiyorum..nolur dua edin bizim içnde.

inşallah yeneriz canım nerelere gittik ama hep hüsran oldu sonu bizimde tam umudumuz kırılmıştı ama burayı bulunca yeniden umutlandık inşallah olur yaaa.artık iyice bunaldım eşim takma diyo ama bu stresle yaşayamıyorum hep aklımda soru işaretleri oluyo eşim aldatırmı çünkü tam bir kadın saymıyom kendimi böyle ölmek istemiyorum..nolur dua edin bizim içnde.

ayparcım az cesaret, senin için çok kolay olacak biliyorsun...korkmanı gerektirecek birşey yok,çünkü orası yeterince genişledi dogumda :CüvCüv:

ayparcım az cesaret, senin için çok kolay olacak biliyorsun...korkmanı gerektirecek birşey yok,çünkü orası yeterince genişledi dogumda :CüvCüv:

anlamadığım bişey var herzaman eşim denemek istiyodu şimdi ben cesaretlendim deneyelim diyorum o kaçıyo yaaa delirtcek beni sanki rolleri değiştik..birde nefes egzersizlerini nasıl yapıcaz bilgi veriirseniz memnun olurum ..

anlamadığım bişey var herzaman eşim denemek istiyodu şimdi ben cesaretlendim deneyelim diyorum o kaçıyo yaaa delirtcek beni sanki rolleri değiştik..birde nefes egzersizlerini nasıl yapıcaz bilgi veriirseniz memnun olurum ..

bu sıralar herkeste aynı sorun var anladıgım kadarıyla.

bayan hazır oluyor,bu kez eşte problem ortaya çıkıyor.vajili bayanların eşlerinde görülen bir durummuş.telaşlanmayın.

egzersizleri de gönderiyorum,özel mesaj kutunuzda olur birazdan...

kızlar kızlar hepinizi çok seviyorum.allah hepinizden razı olsun.bana moral verdiniz ve anladımki benim yaşadıklarımı herkes yaşıyor.çok zor allah hepimizin yardımcısı olsun.

slm arkadaşlar ben 3gündür eşimle yapay pen yapalım diodum önceleri yapmıştım ama araya zaman girdi benim sorunum eşime yaptıramamamktı ben yapay pen kendim yapıyorum anestol kullanıyorum önceleri emle kullanıyorudum daha az etkili die şimdi anestole geçtim yani alışsın az uyuşsun die anestol alduım neyse birde düzenli yapamıyorduk neyse artık bugun yapay pen eşime yaptırdım hatta pozisyona girerek yaptırdım az uyuşukken tabi diyorum da okadarda kolay olmuyo daha ilk kez git gel de yaptık fazla yormayayım dedi bıraktık inş hergün devam alışıp tamamamen rahatlayana kadar en az 4 günde tabiasonrada pen denicem umudum çok yüksek hissediyorum

X