Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hndckr evet canım eceye katılıyorum bende bi basladım bi bıraktım bi araya regl girdi sona oturdum ve 3 gün düzenli yaptım halloldu cok şükür ısrarla devam etmek zaman ayırmak gerekiyor bide eşinle birlikte yaparsan seni rahatlatıp kayganlaşmanı saglarsa cok daha kolay ilerlersin

Ben arada sırada eşimden bir parmak konusunda yardım alıyorum ama onu da biraz ilerleyeyim de öyle katıyım demiştim.Islaklık konusunda da sorun yok onunlayken ama kendim için krem ya da jel alsam mı??

Ben arada sırada eşimden bir parmak konusunda yardım alıyorum ama onu da biraz ilerleyeyim de öyle katıyım demiştim.Islaklık konusunda da sorun yok onunlayken ama kendim için krem ya da jel alsam mı??

oyyy tabiki kayganlaştırıcısızmı denedim hep cok önemlikayganlık canım su bazlı bi kayganlastırıcı edin ve kendin denerken mutlaka iyice sür

oyyy tabiki kayganlaştırıcısızmı denedim hep cok önemlikayganlık canım su bazlı bi kayganlastırıcı edin ve kendin denerken mutlaka iyice sür

ya ne biliyim ıslaklık pek problem olmuyordu da onsuzda olur sandım ne biliyim :))
ya utandım şimdi kendi kendime mi zorluk çıkarıyomuşum :p
siz ne kullandınız??

canım dünki tavsiyelerimi denedinmi bilemiyorum bazıları parmakta ilk basta zorlanabiliyor kulak çöpüyle yada dogumgünü mumuyla bi dene ve sonra parmaga gecmen daha rahat olucaktır diye düşünüyorum

zerrcim sevinç ve ağlamaktan yazamadım:) aldım doğum günü mumunu:) 3 kez denedim hepsinde de alışsın diye 9-10 dk içerde tuttum sonra da hareket ettirdim cok teşekkür ederim.:)

canım oturup bi konussan azcık o konulardan degilde moralini düzeltecek onu iyi hissettirecek herneyse onlardan bahsetsen güzel bi gün gecirseniz belki.. nasıl biz burda motive oluyoruz birbirimizi destekliyoruz emin ol onlarında bu süreçte motive olmaya ihtiyacları oluyordur yada eşli egzersiz yaptınızmı bilemiyorum eşli egzersizle eşinin istegide artacaktır cunku problem olmadıgını hem sen hem o görmüş oluyorsunuz böylece iki tarafında güveni yenilenicektir diye düşünüyorum insallah işine yarar tavsiyelerim kolaylıklar diliyorum
egzersiz yaparken genelde izliyo beni.kendisi mumu yada parmaklarını kullanmak istemiyo.off.... bu gecede annemlerdeyiz ısrar edemedim aklını çelemedim.kendi durumumdan daha çok üzülüyorum ona şimdi.
dün yaptım egzersiz, hatta sıarsıyla başlamayayım bakalım yapabilecek miyim diye kendimi denedim.orası genişlemdende bu iş oluyormuşu kendime inandırmak için yaptım.umarım hata etmedim.eşimde hazır olursa kısa zamanda yeneceğim diye ümid ediyorum dua edin...

kizlar bilmedigim icin soruyorum vajinismus iliski aninda kasilinca falan mi oluyo sadece..Bi sorum daha olucak vajinismusu tecrube eden arkadaslar bekarken klitoral masturbasyon yapiyorlar miydi acaba?Yaptigi halde vajinismus olan var mi..
Bu arada ben evliyim ama dugunum henuz olmadi..O yuzden merak ediyorum kizlar..

Son düzenleme:
günaydın kızlar

benimde akşam 3. gece bitti işaret parmağındayız içinde eşim oynattı 2. boğuma kadar yerleştirdi ama akşam çok yandı neden olabilir oysa kendimi çok kasmadım emnim batma yanma hissi akşam hep vardı offf daha ne kadar uğraşıcazz .)))

günaydın kızlar

benimde akşam 3. gece bitti işaret parmağındayız içinde eşim oynattı 2. boğuma kadar yerleştirdi ama akşam çok yandı neden olabilir oysa kendimi çok kasmadım emnim batma yanma hissi akşam hep vardı offf daha ne kadar uğraşıcazz .)))
bazen yanma oluyor ...ama cok guzel gııdyosun ...bence mumu dene derım ...mumdan sonra 2 parmak yaparsınız....cok az kaldı .....sabır

kızlar çok seviçliyim birazdan bir haber alacaksınız biri daha başardı

arkadaslar öncelikle busmeli kutluyorum sonra kendimi bana yardımlarından dolayı cok tesekkür ederim.basardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm herseyyyyyyyyy cokkkkkkkkkkkk güzellllllllllllllllllll acııııııııııııııı yokkkkkkkkkkkkkk sadece hazırlanın süper bi duygu eşime bi kez daha aşıkkkkkkkkkkkkk oldummmmmmmmmm.

busmelllllllllllllllllll tesekkürlerrrrrrrrrrrrrr

2.haftamızda taze gelin oldum:)

arkadaslar öncelikle busmeli kutluyorum sonra kendimi bana yardımlarından dolayı cok tesekkür ederim.basardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm herseyyyyyyyyy cokkkkkkkkkkkk güzellllllllllllllllllll acııııııııııııııı yokkkkkkkkkkkkkk sadece hazırlanın süper bi duygu eşime bi kez daha aşıkkkkkkkkkkkkk oldummmmmmmmmm.

canım tebrıkler ...mutluklarrrr.....:enbuyukkk:

burdan da tebrik ederim seni zemuszemus

X