Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ilk mum egzersizimi yaptım kızlar:))))önce işaret parmak egzersizi arkasından mum,,(eşim mumdan pek hoşlanmadı)egzersizler kolay olmaya başladı artık:)eşimlede parmak egzersizi yaptım,orta parmağı 3. boğuma kadar girdii çok mutluyummm:))))üstelik parmağı mumdan daha kalın...yarın mumu kalınlaştırıp deniycemmm inşll yapabilirimmm......

Zerr ben çok fenayım. Açıkçası ben psikolojik olarak çok rahattım çünkü zaten kızlık zarım yoktu hatırlıyorsan. Öyle dokunmaya, bakmaya falan da korkmuyordum o yüzden be egzersizlere başladığımda çok çabuk ilerlemeyi bekliyordum.Ama hiç öyle olmadı.1 parmaktan öteye gidemiyorum :KK43:( Kendi parmağımı da eşimin parmağını da alıyorum ama sadece alıyorum o kadar.Tekrar çıkarıp sokmak ya da ileri geri hareket ettirmek imkansız.Böyle vakumlu bişi parmağımın etrafıı sarıyor sanki ve kıpırdatamıyorum.
Hiç ilerleme kaydedemedim şimdi de regliyim. Napıcam ben??

canımmm sakin ol rahatlama egzersizi vermiştim bi ara bi akadasımızdan alıntı yapmıstık varmıydı onlar sende onları bi dene istersen bazen böyle tıkanık durumlar olabiliyor ilerlemiyor gibi ama hiç üzülme az ara ver moralini yüksek tut lütfen şimdi o egzersizleri bulursam hemen yollcam sana tmm

Zerr ben çok fenayım. Açıkçası ben psikolojik olarak çok rahattım çünkü zaten kızlık zarım yoktu hatırlıyorsan. Öyle dokunmaya, bakmaya falan da korkmuyordum o yüzden be egzersizlere başladığımda çok çabuk ilerlemeyi bekliyordum.Ama hiç öyle olmadı.1 parmaktan öteye gidemiyorum :KK43:( Kendi parmağımı da eşimin parmağını da alıyorum ama sadece alıyorum o kadar.Tekrar çıkarıp sokmak ya da ileri geri hareket ettirmek imkansız.Böyle vakumlu bişi parmağımın etrafıı sarıyor sanki ve kıpırdatamıyorum.
Hiç ilerleme kaydedemedim şimdi de regliyim. Napıcam ben??

canim sen ne kadar zamandir egzersiz yapiosu?
her gün düzenli yapiyo musun?
ne kadar sürüyo egzersizlerin?
ve bir egzersizde kaç kere parmagini aliyosun ?

bişiy sorcam kızlar,parmağı ilerletirken 1,5 cm sonra bidarlık var girişte,orda hafif bi yanma oluyo sonrası çok rahat..
o kısım zar mı acaba????

hayır canim orasi vaji girişindeki kaslar zamanla hissetmiceksin onları.

canımmm sakin ol rahatlama egzersizi vermiştim bi ara bi akadasımızdan alıntı yapmıstık varmıydı onlar sende onları bi dene istersen bazen böyle tıkanık durumlar olabiliyor ilerlemiyor gibi ama hiç üzülme az ara ver moralini yüksek tut lütfen şimdi o egzersizleri bulursam hemen yollcam sana tmm

regl olduğumuzda yapılabilecek egzersizleri mi diyorsun??hani sık bırak yapılıyordu tuvaletimizi yapar gibi.onu diyorsan göndermiştim ve çok faydasını da gördüm, yapıyorum.Parmağımı o sayede alabildim zaten ama ilerleme ve git gel olmuyor.Ben normalde hiç karamsar biri değilimdir hatta eşim bana pollyannayla evlenmişim der.Ay olmuyor aman yapamıyorum deyip bırakmam genelde ama bu nedense beni alt etti sanki.Moral motivasyon bişi bırakmadı.

TEK PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

missbon
aykiri
pozgulec
yaseminim
Karanfilcimen
ecemnazzz
Hndckr
hhdd
sevimnur
Giraen
Zerdam
Perde
hndckr
aisha2010
findik
mano
palyaco
357SACO
szn_dnzl
gulcel

İKİ PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

pamukelma
juliettt
aslican07
rabia1984
Masalelif
fusuncuk

ÜÇ PARMAK EGZRESİZİ + PENİS DENEMESİ YAPANLAR

mutlu sona yaklaşanların listesi
:lepi: :lepi: :lepi:

rm07
soryy
izmit_1982
selin_22
Hayrunemin
fimu
nazli1982
morphem
fzbn
selmatem

KK İLE YENENLER​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Zehraalimansur - Twetty26 - Bahar07- Ece111 - Derin -Besen -3- Mutlu_umutlu - Cgdm85 - G_y - Hayatnur86 - Munisse - Kad_er - Aysecikkk - Guinnes - Zerr - Ela _emre - Venüsten - Mızmız - Kayra79 - Smooty - Melekupos - Kadriye_33 - Helpless - Ayaznaz - Secir - lkim07 - Snm84 - Gingerus - Hephuzunlu - ada81 - krizantem78-yitik - worldpurple - crescent84 - Busmel - Cara - theelfoftheblacks - edaperissa - sinemmelek - eslina_42 - esra1980 - vakitsiz - mona -roza - tedirgin_ - benelifnur- sadegelina - bambamm​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

VAJİYİ YENİP BEBİŞ BEKLEYENLEEER

zehraalimansur - eelifes - Ela _emre - elifsena - mutsuz_umutsuz

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRİKLEEEEEER

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Son düzenleme:
ve bir egzersizde kaç kere parmagini aliyos

Ececim ben başlayalı 2 ay falan olmuştu.Çok düzenli yaptım dersem yalan olur çünkü nasılsa ben başlayınca hızlı ilerlerim diyordum.Buradaki bazı arkadaşları okuyunca ben baya iyi durumdayım daha kolay olucak galiba diyordum ondan biraz rahat davranıyordum.
Egzersizler yaklaşık yarım saat falan alıyor içinde tutuyrum ama git gel yapamıyorum
şimdilik sadece tek parmak alıyorum benim de olsa eşimin de olsa tek parmak

ve bir egzersizde kaç kere parmagini aliyos

Ececim ben başlayalı 2 ay falan olmuştu.Çok düzenli yaptım dersem yalan olur çünkü nasılsa ben başlayınca hızlı ilerlerim diyordum.Buradaki bazı arkadaşları okuyunca ben baya iyi durumdayım daha kolay olucak galiba diyordum ondan biraz rahat davranıyordum.
Egzersizler yaklaşık yarım saat falan alıyor içinde tutuyrum ama git gel yapamıyorum
şimdilik sadece tek parmak alıyorum benim de olsa eşimin de olsa tek parmak

Canim egzersizi her gün yapmak çok önemli. hiç değilse iki günde bir. Hem psikolojik hem de gerçekten oradaki kaslari aliştirmak açisindan. Hem öyle içinde tutmicaksin. İlk egzersizlerde tamam tut bekle ama sonraki günlerde 5 6 defa yavaş yaavş alip çikaricaksin ki. Bu duruma vaji kaslari alişsin. Üstüne çok düşersen hizli ilerliyosun düşmezsen 10 ayda yenen de var. Sadece sürey i uzatirsin.

kızlar adet dönemimde olduğum için egzersizlere ara vermek zorunda kaldm. Bu arada vaji girişiminden uzaklaşmamak adına bu haftayı bilimsel yönden yani bir şeyler okuyarak arastırarak değerlendirmeyi düşündüm. Kaç gündür saatlerce okuyorum internette ve benim için çok değerli, belki çok yeni değil, ama tazelenmeye değer bilgiler edindim.

İsviçre' de taban kasları sorunları ile ilgilenen bir merkez var. Biliyorsunuz ki idrar tutamama, hamilelik sonrası yapılan egzersizler, ağrılı ilişki vajinismus gibi pelvic taban kasları sorunları sınıfına giriyor. Claudia Amherd adında bir uzman bu merkezde hem vajinismus kursları veriyor hem de Vajinismusu yenmek diye bir kitap yazmış ve içeriğinin büyük bir kısmını Internette yayımlamış (sağolsun). Bu kadın benim vajinismusa bakışımı ve yaklaşımımı değiştirdi kızlar. Çünkü bildiğiniz gibi Türkiyede de terapiler veriliyo, evet, hemde yüksek maliyette. Bende gittim öyle bir terapiste ama size söyliyeyim kendimi bir yarış atı gibi hissettim. :eek: Mümkün olduğunca kısa bir dönem içinde (4-5 gün) günden güne büyüyen cisimleri içime alarak yenemedim ben vajinismusu ve şimdi en azından bunun nedenini biliyorum....çünkü rahat değildim ve aşama aralıkları benim için kesinlikle yeterli değildi....bu herkeste farklı olabilir. Hepimizin vajinismusu bireyseldir ve bu yüzden farklıdır. Bizim görevimiz ise kendimizi ve oramızı tanımaktır...bunu hiç kimse bizim için üstlenemez. Egzersiz yaparken kesinlikle hissettiklerinize güvenin ve egzersizlerinize ACI ÇEKMEDEN devam edin, ama şunu bilin ki (Claudia Amherd de bunu söylüyo) aşılamayacak Vajinismus yoktur sadece yanlış ve kisiye uygun olmayan yaklaşım vardır. Bu çok rahatlatıcı değilmi sizce??? :sm_cool: Evet dönelim Claudia Amherd' e:
Vajinismus vajinaya cisim sokma (pardon) maratonu değildir ve vajinismus terapisi bununla başlamaz, bununla bitmez. Vajinismus terapisi yedi boyutludur.

1. Vajinismusu anlamak! CADIARZU Vajinismuslu kadınlarda tam olarak neden ne zaman neler oluyo?
2. Gevşemek, gevşemek, gevşemek! Gevşemek dinlenmek değildir yalnız.:eek:lmaz:
3. Taban kasları, kadının en değeli kaslarını kontrölümüz, emrimiz altına alabilmek.
4. Parmak egzersizler! İçerisini tanımak ve barışmak :içelim:
5. Dilatör, mum vs. cisimler kullanmak!
6. İlişki'nin keyfini çıkarmak!:1hug:

Öyleki adımlarımızı fazla hızlandırırsak kaydirigubbakcemilebu aksatmalar ertelemeler umutsuzluklar meydana geliyor. Madem ki her vajinismus yenilebilir, ne duruyoruz o zaman...Biraz uzun olacak ama okuduğum herşeyi paylaşmak istiyorum....

1. Vajinismus anlamak: bizde farklı olan ne? Hani her yerde okuruz: pelvic taban kaslarının alttaki üçte bir kısmı kasılır......kahretsin bin kere okudum!!!!!Sizde okumuşsunuzdur. fakat birde aynayı alın bakın vajina girişinden sonra içerde yumuk et parçası gibi birşey duruyo işte p..s oraya çarpıyo alsanaalsanasmile, aslında o halka şeklinde bir kas, herkeste var, kasılıp gevşetilebiliyo normalde ama bizde genelde kasılmış durduğu için yumuk et gibi duruyo, ve bu kısım PC kası dedikleri kasın sadece bir parçası, bu kasın tümü yumruk kadar iridir ve popo rahim kısmını kalçamızın içini komple sarar, çok güçlü bir kastır. vajinaya bir şey yaklaştığı zaman alarma geçer ve giriş cup diye kapanır.:eek:lmaz:

2. Stres, heyecan eyvahedigeldismile, inat, olumsuz düşünceler çalışmalarımızı etkileyecektir bu yüzden gevşemeyi hm tamam gevşedim işte diye es geçmeyelim, nasıl egzersizlere zaman ve emek ayırıyorsak gevşemeye de zaman ayıralım hakkını vererek yapalım. Çünkü egzersizler işin görülür kısmı....yol kaydediyoruz, gevşeme egzersizleri sıkıcı gelebilir ve bize somut bişey vermez belki ama inanın ilerde daha hızlı ilerleyeceksiniz. Jacobson diye bir amca progresif gevşeme yöntemi bulmuş zamanında (PMR progressive muscle relaxation). Bir yere uzanıyorsunuz rahat rahat nefes alıyorsunuz, istediğiniz zman gözlerinizi kapatıyorsunz ve şimdi ayak parmak uçlarından başlayarak sırayla vücudunuzdaki bütün kasları 3 4 saniye sıkıp birden gevşetiyorsunuz ve (çok önemli) gevşemeyi aktif bi şekilde hissediyorsunuz, gevşeme hissi tamamen bitesiye kadar. 10 15 dkk sürüyo, internetten de araştırabilirsiniz, bende kitabı var. En son, yani suratınızı bile sıkıp gevşettikten sonra bir defa bütün kaslarınızı birden sıkıp gevşetiyorsunuz ve derin bir nefes veriyorsunuz.Gözlerinizi tekrar kapatın kalkmadan ve hayal gücünüze bırakın kendinizi. Bir yere geliyorsunuz ve on basamaklı bir merdivenden adım adım yavaş yavaş iniyorsunuz aşağıda bir kapı ardında güzel bir yer var, güzel bir tablo belki orası hep hayalini kurduğun evin, orda eşin ve 3, 5 yaşındaki çocuğunla ilgileniyorsun :emir_bebek:. Biraz zaman güzel geçirdikten sonra tekrar dönmek adına merdivenlerden basamak basamak geriye çıkıyorsun ve gözlerini açıyorsun. Bomba gibi...pardon kuş gibisin..ben yaptım süper bişi.....

3. Eveeet taban kaslarımız: Düşünün az evvel bahsettiğim o merdivenlerden inip girdiğiz kapı varya....İşte o güzelim kapının başında zebani kılıklı bir herif olduğunu düşünün...bekçiymiş!!! kötükedihüso Nasıl gireceksin, çok istiyorsun girmeyi ama izin vermiyo, şimdi yara bere içinde kalma pahasına adamla boğuşarak dövüşerek mi girersin Çok üzgünüm çoook yoksa adamı kandırıp tavlayıp aklinialirimsmile, adamın kapıyı açıp buyrun hanımefendi diyerek müsade etmesini mi sağlarsın.Biz kadınız arkadaşlarım, kadının fendi herzaman erkeği yener.:lepi: İşte bu vajina girişindeki kasları aynı bu erkek zebani gibi düşünün, kandıralım onu, eğitelim ki bizden başka kimseyi dinlemesin, kapımızda köle olsun. Nasıl mı? Taban kaslarını çalıştırarak belli egzersizler yaparak onları bilinçli bir şekilde gevşetmesini öğrenebiliriz, bu sadece kegel değidir asla, hatta hababam kegel yapmak da iyi değilmiş, o kası güçlendiriyormuş, yapın ama abartmayın kası sıkmak kadar gevşetmeyi öğrenmekte önemli. Giriş kaslarını gevşetmesini öğrendiğimiz zaman oraya rahatca bir şey girebilecekmişşşşşş. alkisalkisalkis Fakat egzersizleri daha sonra yazıcam, çünkü bende almancası var, aklımda yok hepsi ama yazıcam eğer istiyorsanız, özellikle adet dönemlerimizi bu şekilde değerlendirebiliriz!

4. Parmak egzersizlerini zaten yapıyoruz, ama dikkat edelim ki acı çekmeden orasıyla inatlaşmadan severek ilerleyelim, kendimizi asla zorlamayalım ve usandırmayalım ama motive edelim. Ancak önemli olan oraya giren boğum veya parmak sayısı değilmiş. Bizim amacımız o 3 5 santimlik giriş kaslarını eğitmek GENİŞLETMEK DEĞİL. Zaten biliyosunuz burasını geçtikten sonra cuppp oluyo gerisi. Yani parmak egzersizi işin aslı değil işin yardımcı kısmı. Asıl iş kasları alıştırmak, ve bunu mümkün olduğunca rahat bir şekilde yapabilmeye ulaşmak.

5. Daha büyük cisimler mumlar dilatörler vs. sadece daha geniş çaplı bir cismin oraya girmesini , yani daha geniş bir şey alırken kaslarımızı hangi şekilde kullanmamızı öğrenmeye yardımcı. Fakat kesinlikle aşamalara dikkat, eğer acı hissediyorsak bu bizim daha bu kadarına hazır olmadığımıza işarettir, fazla çabuk ilerlediğimize işarettir. Bakın ben terapi yaparken nerdeyse p...s den daha büyük bir dilatör albilmiştim içime ama hiç işime yaramadı niye, çünkü alasıya kadar anam ağladı. Serçe parmağını acı çekmeden albilmek kıvrana kıvrana kocaman p...s alabilmekten daha önemlidir. Bizim derdimiz rahat ilişki değilmi, yani hedefimiz..... o zaman rahat rahat ilerlemeliyiz bu tabi en ufak bir sızıntıcıkda geri çekilmek değildir ama beklemek ve değerlendirmek bu beni aşarmı....devam edebilirmiyim, kerkes kendi bedeninin en iyi doktorudur. Kimse sizi siz kadar tanıyamaz.

6. İlişkiye eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile bu şekil yaklaşmayalım ne olur ve kendimizi büyük baskı altına almayalım. Rahatlamaya gevşemeye zaman ayıralım ve aşağıdaki kaslarımızı kontrol altına alarak herşey çok güzel olacak, çünkü olası acı sızı p...s den değil kalarımızı yeterince kontrol altına alamadığımızdan kaynaklanıyo ve başarı yakındır kızlarrrr :teytey: hihoyyyt

Ha üstelik burada sorulmuştu niye zevk alınmıyo vaji yenildikten sonra diye. Beyin şimdi alışıyomuş oraya birşey girdiğinde ödev ciddiyet moduna giriyomuş otomatikmen ama zamanla geçermiş.

gevşeme egzersizi buydu canım göremeyenler için bi tekrar yapayım dedim

Canim egzersizi her gün yapmak çok önemli. hiç değilse iki günde bir. Hem psikolojik hem de gerçekten oradaki kaslari aliştirmak açisindan. Hem öyle içinde tutmicaksin. İlk egzersizlerde tamam tut bekle ama sonraki günlerde 5 6 defa yavaş yaavş alip çikaricaksin ki. Bu duruma vaji kaslari alişsin. Üstüne çok düşersen hizli ilerliyosun düşmezsen 10 ayda yenen de var. Sadece sürey i uzatirsin.

Reglim bitince yeniden başlayıp bu sefer hergün yapıcam ama umduğum gibi olmayınca çok yıkıldım. İçine yavaş yavaş alıyorum sorun yok ama çıkarırken biraz acıyor.Sonra bir gayret bir daha alıyorum çıkarıyorum ama git gele geçemiyorum bir türlü
habire al çıkar ,al çıkar bir işe yaramıyormuş gibi geliyor :KK43:

hndckr evet canım eceye katılıyorum bende bi basladım bi bıraktım bi araya regl girdi sona oturdum ve 3 gün düzenli yaptım halloldu cok şükür ısrarla devam etmek zaman ayırmak gerekiyor bide eşinle birlikte yaparsan seni rahatlatıp kayganlaşmanı saglarsa cok daha kolay ilerlersin

Reglim bitince yeniden başlayıp bu sefer hergün yapıcam ama umduğum gibi olmayınca çok yıkıldım. İçine yavaş yavaş alıyorum sorun yok ama çıkarırken biraz acıyor.Sonra bir gayret bir daha alıyorum çıkarıyorum ama git gele geçemiyorum bir türlü

aynı sorunu ben de yaşadim ve 20 gün sonunda git gel yapmayı becerebildim. ama her gün egzersiz yapiyodum. kendi kendime keşfettim ki yavaş yavaş yaptiğimda aci hissediyorum ama hizli hizli git gel yaptiğimda bişi olmio. ayrica git gel yapamasan bile srun değil çünkü parmakla penis çok farkli. peniste hisetmiyosun bile içinde olduğunu

kararlı ol canım artık bgunden sonra düzenli sekilde hergün ısrarla yap işe yarıyor tabiki olumsuz seyler düşünme eşlede deneyebilirsin

X