Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

benm şikayetim regl olmadan 5gün önce koyu bazen siyah kahve akıntıların gelmesiydi o yüzden verdi fitl

bu bahsettigin akıntı sistit değil... fitili kullan, şikayetlerin geçmezse bir daha git vajinal kültür alsın, mikrobun cinsine göre antibiyotik kullanıyorsun -eğer mikrobik bişi varsa- öle daha saglıklı olur.[/QUOTE]

valla biz vajilerde itil biraz zor:))ben ilerletiom o geri çıkıyor böyle inatlaşıoz.ya bi daha gitmeyede gerek yok benm regl hep öyle on gün sürüo.kaç doktora gttm ultrasyonla baktılar ardından hormon testleri hep iyi çıktı çok şükür hepsi bişi olmaz normaldir diyor nedense...o fitilide her kadının kullanamsı gerekiormuş yoksa bi hastalığım var diye vermedi tedbir amaçlı

günaydın arkadaşlar benim ilk ilişkim 1 ağustosta gerçekleşti bugün ayın 18i i ama hala 2.yi gerçekleştiremedik. araya regl falan girdi bide ilkinde kanamam biraz fazla olmuştu ertesi günlerdede devam etmişti az az sanırım kanamam olacak korkusundan tekrar başa döndüm ( dün denedik ama yine duvara çarptı sanki canım çok yandı yapamadık üstelik emlada sürdüm ama az geldi galiba tam uyuşmamıştı acıyı hissettim. kasıldığımın farkındaydım nasıl yenicem bu kasılmayı benim gibi olan varmı aranızda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar moralim çok bozuk (

Günaydın...Canım ilk günler kanaman oldu diye korkutma kendini.Şimdi reglyden sonraki denemende biraz zorlanman normal ama kafandan acı hissini at gitsin.Deneme yapmadan önce egzerszilerini yaptınmı? İlk yaptığın anı düşün orada duvarda yok acıda unutma.Ama sen gerçekten acıyor diyorsan bir doktora görün belki o ilk kanamanda tahriş falan olmuştur içinde rahat eder hem.Üzülme herşey düzelecek inşallaholumunekankayizsmile

selam kızlar bizimde parmak egzerzisinde 3 gün bitti işaret parmağındayız fakat daha tam işaret parmağını sokamıyoruz sonuna kadar gitmiyor 2. boğumda kalıyor bende akşam kendim denedim benimde yarıda kaldı en azından o kısma rahat gidiyoruz bu rahatlama nefes egzerzisleri ile ilgili cd dvdler varmış bilginiz var mı ?

evet canım egsersizde yapmıştım denemeden önce 2 parmak alabildim ama eşimle biraz aceleye getirdik galiba ön sev... pek olmadı beni rahatlatacak bişeyler lazım kas gevşeltici falan fayda edermi acaba yada antidepresanmı alsam sakinleşmek için ne yapacağımı şaşırdım ya. inş. en kısa zamanda atlatırım bunuda.

canım ...cok acele edıyosunuz pe... Denemsı ııcn egzersız yapman gerek ..mum egzersızı ve aparatla yapman gerek ...ondan sonra pe.. Denemsı ..
Sımdı denemelere ara ver..ve egzersızız duzene sok 2 parmak pesıen mum dene yarınsı gun ılk mumla dene sonra mumu kalınlastır ...

tamam cnm mumla deniyim bide aparatı kendimiz yapıyoruz dimi? aslında 2 parmakta sorun yok sorun p...s gireceği zaman kendimi kasmam o anda resmen geri çekiyorum kendimi. benim istediğim güzelce bi ön sev.... sonrasında kendiliğinden olsun bitsin ama malesef daha zamanı var galiba biraz daha sabırrr

Selam baharcım nasılsın? bende hep aynı şeyleri söylüyorum kızlar çok aceleciler:hulya: bende parmak egzersizinden sonra çok denedim ama olmadı maalesef p..s kalınlığında aparatı aldıktan sonra beynim tamamen rahatladı.Kızlar sizde sırayla ve acele etmeden devam edin çünkü o zaman artık kafada soru işaretleri kalmıyor emin oluyorsun kendinden.

temiz çıktıysa süper o zaman.

geçmiş olsun. benim de akıntı sorunum var,fitil verdi bana da,daha kullanmadım,bu ara çok ilaç kullandım biraz kendime geleyim diye,malum oruç filan.

hijyene dikkat et,günlük ped kullanma bi de ,ben kullanıyodum bıraktım,çok zararlıymış,o da hava almadıgı için akıntıyı artırıyormuş.yerimseniben

tebrikler...

nefes egzersizlerini özel mesajla gönderdim sana,mesaj kutunda göreceksin. yerimseniben

ben de senin gibiydim,ilkiyle ikincisi arasında 7 ay geçti.

canını sıkma,bu konuyu yenen bir arkadaşla konuştugumda bana yeni başaran herkeste bu tarz durumlar oldugunu,hele de regl sonrası çok sık görüldüğünü söyledi.

içini ferah tut. parmak ya da mum,neyle egzersiz yapıyorduysan onunla ara ara çalışmalarını sürdür,sonra p.. dene... ben bir dahakine öyle yapacagım mesela.

olumunekankayizsmile

Son düzenleme:

tamam cnm teşekkür ederim egsersize devam edicem biraz aceleciyim galiba çabucak olsun istiyorum inş. fazla uzun sürmez 2.yi başarmam allah hepimizin yardımcısı olsun

selam cara bende 17 senedir bu illetle uğraşıyorum bunca sene sonra nasıl başardın anlatırsan çok memnun olurum...

Ben bu illeti 2 sene yaşadım ve ne zorluklar çektim...
Eşimle kavgalar olsun, kendi içimde yaşadığım savaşlar olsun. Çok ama çok yıprandım. Ne zor birşeymiş...
Koskoca 17 sene vajinismuslu yaşamak çok zor ve yıpratıcı bir dönem olsa gerek. İnşallah biran önce yenersin diyorum. Sizleri en iyi biz anlıyoruz...

günaydin arkadaslar,

ya ben bu mumu 5-6 santim alabiliyorum, ve son bir iki gündür kolaylasti
ama bir türlü daha ilerisine gitmiyor ya :gitme:

lütfen yardimmmmmmmmmm

günaydin arkadaslar,

ya ben bu mumu 5-6 santim alabiliyorum, ve son bir iki gündür kolaylasti
ama bir türlü daha ilerisine gitmiyor ya :gitme:

lütfen yardimmmmmmmmmm

içeriye girdikten sonra yukarı dogru kıvrılıyor... 5 6 cm diye tarif ettigin yerde kasların yogunlaştıgı bir yer var.ordan sonra yön yukarı,rahme dogru.oraya geldiginde bacaklarını iyice açmalısın,kendini gevşek bırak,nefes al ve verirken yukarı dogru ittir. girecektir.

kızlar merhaba,
ya alakasız ama yardım edermisiniz,msn şifremi unuttum açamıyorum
yenisini alsam bu siteyle ilgili sorun yaşarmıyım
çok tecrübesizim lütfen yardımmm

kızlar merhaba,
ya alakasız ama yardım edermisiniz,msn şifremi unuttum açamıyorum
yenisini alsam bu siteyle ilgili sorun yaşarmıyım
çok tecrübesizim lütfen yardımmm

gizli soru ve cevabını hatırlıyor musun? ikinci bir e posta adresi yazmış mıydın bir de... yenisini alıp forum kullanıcı panelinden değiştirebilirsin sorun olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…